Harde werkers maken de bodem van zwembad De Spetter weer blauw! Pumptrack-voor-één-dag is 'superleuk' Meeste wintracks staan er 4 Ze staan er bijna allemaal. Alleen aan de West Langeweg bij 's-Heerenhoek ontbreken nog twee sets wintrackmasten voor de aanleg van de westelijke elektriciteitslijn. Netwerkbeheerder TenneT legt een 38okV-lijn aan tussen Borssele en Rilland. Het westelijke deel, tussen Borssele en Kapelle, is bijna klaar. De masten op het land van het echtpaar Corrie en Kees Goense worden binnenkort neergezet, op zo'n honderd meter van hun huis. De Goenses hielden de bouw van één ervan maandenlang tegen. Ze zijn niet de enige landbouwers die - op z'n zachtst gezegd - niet blij zijn met de komst van de masten. Meerdere betrokkenen klagen, al willen veel van hen niet in de krant. Kees Goense zit er niet meer mee. Zeker nadat hij in de krant las dat CDA-lijsttrekker Marga van de Plasse tijdens een verkiezingsdebat had gezegd dat de gemeenteraad wel degelijk had geprotesteerd te gen de komst van de masten. De Goenses vinden dat een min achting. Ze vinden de rol van de ge meente Borsele - net als die van TenneT - ver beneden de maat. ,,In mijn optiek hebben ze nooit serieus Het gebeurt op onze grond, maar we hebben weinig te zeggen geprobeerd de boel tegen te hou den", zegt Kees Goense. ,,De ge meente heeft er al leges voor gekre gen vóórdat het plan definitief werd, die hebben ze in hun zak ge stopt, en daarmee was het klaar." Het paar miste vooral steun in hun strijd om 'netjes en eerlijk' behan deld te worden. ,,We moeten alles maar slikken. Een vergoeding? We krijgen 32.000 euro voor de waarde daling van onze gebouwen. Terwijl we nu tussen twee lijnen in wonen, beide op 100 meter van ons huis. De echte waardedaling is veel groter. We hadden willen verhuizen. Wat kun je dan met dat bedrag?" Raad van State Tot een akkoord kwam het niet. Kees en Corrie gingen de juridische strijd aan. Maar bij de Raad van State vingen ze bot. ,,Ach, TenneT wint altijd. Het heeft geen enkele zin." Wethouder Kees Weststrate van Borsele zegt de frustraties van de boeren te begrijpen. ,,Ik hoor de verhalen ook van landbouwers die vreemden op hun land moeten ge dogen, er héél veel tijd in steken, last hebben van de werkzaamhe den, onzeker zijn over hoe het ver der moet." Maar het gemeentebe stuur kan er weinig tegen doen, zegt hij. ,,Het gaat om een inpas singsplan van het Rijk. Maar het ge beurt wél op ons grondgebied, het raakt ónze burgers. Dat is lastig uit te leggen." Je kont tegen de krib gooien heeft geen zin, zegt hij. ,,Het is beter om in overleg te gaan en dan nog sug gesties aan te dragen. Dat doen we ook. We krijgen dan het verwijt: jullie werken mee, je moet niet eens met TenneT willen praten. Maar dan kunnen we helemaal niks meer. Dat is voor ons geen optie." Dat is hard werken op de vroege zaterdagochtend! Op het terrein van zwembad De Spetter in Tholen zijn de zusjes Lente en Renate druk in de weer met containers die bijna groter zijn dan zijzelf. Want alle takjes en blaadjes moeten van het grasveld af. ,,We doen dit omdat je anders bijna niet op het gras kan", ver klaren de zussen tijdens een korte pauze. Met de nadruk op kort, want zo'n lange drinkpauze hou den als de volwassen helpers, dat vinden ze nergens voor nodig. Lente (10) en Renate (7) komen in de zomer vaak in het zwembad. Lente begint er spontaan van te glunderen als ze erover vertelt. ,,Ik heb daar echt weer heel veel zin in!" NL Doet Overal in Zeeland verzamelden zich zaterdag mensen om te klus sen in het kader van NL Doet. Maar op weinig plekken trok dat zomaar tientallen mensen. Wel in De Spetter: jong en oud(er) hielp mee om de kleed- en toilet ruimten te poetsen, het groen te fatsoeneren en de zwembadbo dem met hogedrukspuiten weer blauw te maken in plaats van grijsgroen. Zoveel hulp en betrokkenheid, dat is een kracht bij De Spetter, zegt manager Ruben van den Tol. ,,Mensen voelen zich mede verantwoordelijk voor het zwem- bad. Dat is mooi. En ze zien me teen ook dat er best veel bij komt kijken. Ik heb hiervoor in Dor drecht gewerkt. Als je daar zoiets organiseert, zeggen ze: zoek het zelf uit met je zwembad. Terwijl ze in de zomer wél willen komen zwemmen. Tja, dat maakt het wel lastiger." Opknapdag Binnen een paar weken volgt nóg een opknapdag. Er is nog tijd, want het zwembad gaat op 27 april (koningsdag) voor het eerst open. Het kopen van abonne menten en opgeven voor zwem lessen kan in de voorverkoop op 6 en 7 april bij de receptie van het zwembad. De pumptrack - een tientallen me ters lange baan met bulten - is er neergelegd door de gezamenlijke fractie van de SGP en de Christen Unie. Natuurlijk als verkie- zingsstuntje, daar draait fractie voorzitter Johnny Lukasse niet om heen. En, zo geeft hij ook aan: er zijn meer partijen die de realisatie van een skatebaan in Goes zien zitten. ,,Maar wij laten hiermee zien dat we er een speerpunt van maken." De oude skeelerbaan in Goes-Zuid is in beeld voor een mogelijke op knapbeurt, maar er kan ook geko zen worden voor een nieuwe loca tie, met misschien meer voorzie ningen dan alleen een pumptrack. ,,Wij zien graag een 'urban park' komen, met bijvoorbeeld ook een klein basketbalveldje", vertelt Luk- asse. Kandidaat-raadslid Henri van Koeveringe, nummer drie op de SGP/CU-lijst, kaartte als 'gewoon burger' en vader van skatende kin deren de behoefte aan een baan en kele maanden geleden aan bij de ge meenteraad. Hij rijdt nu nog regel matig met groepjes kinderen naar de baan in Domburg. Eerder hield ondernemer Maarten Lande- gent, eigenaar van skatewinkel LUX, al een handtekeningenac tie voor de komst van nieuwe ska- te-mogelijkheden. De pumptrack-voor-één-dag is uiteraard eenvoudig, zonder boch ten. Een permanente baan zou een stuk uitdagender zijn. Maar zo voor één middagje voldoet-ie prima. ,,Ze vinden het aardig leuk", wijst Luk- asse naar de rij kinderen, die op - al dan niet zelf meegenomen - step, fiets, skateboard of zelfs mtb over de baan sjezen. Hij wordt meteen gecorrigeerd. ,,Het is niet aardig leuk, het is süperleuk." MAANDAG 14 MAART 2022 BE Lang verzet tegen bouw van masten Pauze, daar doen deze kinderen niet aan. Het is heel wat werk, maar de bodem van zwembad De Spetter wordt wel degelijk weer blauw. foto marcelle davidse THOLEN Martijn de Koning 's-Heerenhoek - Kees Weststrate, wethouder - Martijn de Koning GOES Of er behoefte is aan een nieuw skatepark in Goes? Wie zater dag de drukte en het enthousi asme van de kinderen ziet bij de pumptrack op het Bleekveld, heeft het antwoord. Ja dus. - Martijn de Koning De achtjarige Nora sjeest over de pumptrack op het Bleekveld FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51