1 Basketballers BC Vlissingen winnen weer eens Wesley de Smit voelt zich als een vis in het water bij Nieuwland 13 BC Vlissingen lijkt eindelijk zijn vorm gevonden te hebben. De ploeg van coach Rakhes Angnoe klopte concurrent BC Virtus met 91-56. Bij aanvang van de wedstrijd stond BC Vlissingen tiende, met slechts zes punten (drie keer winst). Vir tus, dat twee wedstrijden meer speelde, stond negende met tien punten. Beide ploegen moeten strijden om uit de degradatiezone (plekken 10 tot en met 13) te blij - ven. BC Vlissingen begon sterk aan de wedstrijd en liep al snel uit. Na het eerste kwart stonden de Zeeu wen twaalf punten voor. Bij rust was het zelfs 52-30. De laatste twee kwarten waren ook voor het team uit Vlissingen. Uiteindelijk leverde de wedstrijd dan ook een ruime overwinning op. Met deze wed strijden heeft het team wellicht zijn vorm gevonden. De afgelopen vijf wedstrijden werden namelijk allemaal verloren. Verslapping Coach Angnoe liet fel van zich ho ren in het derde kwart, ook de ar bitrage kreeg het nodige mee. Na derhand toonde hij zich een rustig man. „We hebben dit seizoen va ker gezien dat we met rust twintig punten voor stonden, om het ver volgens alsnog weg te geven. Ik merkte dat de ploeg weer wat ver slapte, dus probeerde ik de jongens weer op scherp te zetten. Ik mis vaker een beetje gif bij de jon gens." Angnoe coacht het team pas sinds dit seizoen. „In het begin wilde ik de groep alle vrijheid ge ven. De jongens kunnen allemaal basketballen, dus ik dacht niet: 'ik zal eens even vertellen hoe het moet.' Ik houd me eerlijk gezegd niet bezig met degraderen. De fo cus ligt op tactiek en bepaalde structuren aanbrengen. Denk Ik mis vaker een beetje gif bij de jongens daarbij aan bijvoorbeeld aan- valsopzetten. Het is een leuke groep, met zowel lange spelers als kleine, slimme spelers." Één daarvan is aanvoerder Ray- lin Jimenez (181 cm). Ondanks zijn lengte liet deze tacticus het pu bliek regelmatig opveren met zijn snelle draaien richting de basket. Hij zit al zestien jaar bij het eerste. „Rakhes is een goede coach'', zei de captain. ,,In de jeugd heeft hij meerdere successen behaald. Hij is net nieuw bij dit team en het kost gewoon tijd om alle structuren goed aan te leren. Vaak zijn daar een paar seizoenen voor nodig." „We staan nu inderdaad op de graderen, maar ik maak me daar geen zorgen over'', vervolgde Jime nez. ,,Ik zie namelijk dat we elke training en wedstrijd dichter bij onze optimale manier van spelen komen. Die ontwikkeling zal met pieken en dalen gaan, maar onder aan de streep zullen we handha ven in de eerste divisie." De 21-jarige aanvaller kwam vorig jaar over van RCS naar Nieuwland. ,,Op mijn zesde ben ik bij RCS be gonnen en op een gegeven moment kwam ik er niet doorheen bij het eerste", vertelde hij na zijn vijf doelpunten. ,,Nieuwland klopte aan en samen met nog een paar spe lers hebben we de overstap ge maakt. Het blijkt een goede keuze te zijn geweest. Het bevalt mij erg goed hier. Je merkt het al aan de kleine dingetjes. De mensen van de club toonden al in de eerste week interesse in mij en wilden al meer over mij weten. Dat gafeen positief gevoel en sowieso heerst er een goede sfeer binnen de club." 'Ik mag de acties maken' De Smit staat door zijn vijf treffers tegen Schoondijke al op zeventien doelpunten. ,,Ik zit ook lekker in mijn vel. Gelukkig kan ik ook mijn eigen spel spelen. Ik heb een rede lijk vrije rol en ik mag de acties ma ken. Als linksbuiten of centrum- spits voel ik mij als een vis in het water. Zaterdag lag er veel ruimte achterin bij Schoondijke en dat is fijn voetballen. Ook al had ik er al vier gemaakt, in de tweede helft bleef ik hongerig." De jongeling wil in ieder geval al les eruit halen dit seizoen. ,,We moeten deze lijn voortzetten", gaf hij aan. ,,De teamprestatie staat op één en dan komen pas mijn doel punten. Natuurlijk wil ik doelpun ten blijven maken en nu ik er al ze ventien heb gemaakt is het wel gaaf om mijn naam in de topscorerslijst van de PZC te zien staan. En die moet daar ook blijven staan..." PM MAANDAG 14 MAART 2022 Geen vrees voor degradatie Luuk Hokken Vlissingen - Coach Rakhes Angnoe G BC Vlissin- gen (witte shirts) boekte vrijdag een be langrijke over winning. fotos DIRK-JAN GJELTEMA F Rakhes Ang- noe (midden) probeert zijn spelers weer op scherp te zetten. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Nieuwland is in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal aan een goed seizoen bezig. Zater dag werd laagvlieger Schoondijke met 7-2 opzijgezet. Grote man bij de ploeg uit Nieuw- en Sint Joosland was Wesley de Smit. Na een loepzui vere hattrick in het eerste half uur maakte hij er nog twee. - Robin Hamelink Bouwbe] l\ Joiiasse Wesley de Smit (rechts) is in topvorm bij Nieuwland. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 45