n is na doelpunt geen 'running joke' meer SSV'65 verlaat de laatste plaats na nieuwe overwinning 11 langrijke reden voor het her nieuwde elan van Hoek. Hoek 2.0 houdt steeds stand en pakt de volle buit. ,,Geluk dwing je ook af, hè", zei de Belg. ,,Als de kopjes gaan han gen, dan gaat het nooit niet luk ken." Volgens hem moet zijn eigen rol daarin niet worden overschat. ,,Het zijn de jongens op het veld die het moeten doen. Als de resultaten meevallen en je weinig doelpunten tegen krijgt, dan zien ze dat hard werken loont." Hard werken boven goed voetbal; dat had volgens Staelens ook met de matige grasmat in Harkema te ma ken. ,,Daar viel niet op te voetbal len. Ik ben vrij verrast dat ze ook op dit veld een wedstrijd naar hun Aan het begin van het seizoen hadden we zo'n duel misschien verloren hand kunnen zetten. Ook dat is wel eens anders geweest." Dicht op nummer drie Drie punten pakken in verste uit wedstrijd van het seizoen; dat wordt in de bus lang en uitbundig gevierd. ,,Ik zeg je dat het een heel verschil maakt om vier uren in de bus te zitten met een overwinning op zak in plaats van een gelijkspel of nederlaag", bekende Staelens. Zijn ploeg staat na zaterdag zesde met slecht twee punten achterstand op nummer drie Sportlust. Van der Meulen bracht zijn naam voor het eerst deze competitie op het scoreformulier. ,,Het begon bin nen het team een beetje 'een run ning joke' te worden. Als aanvaller nog steeds geen doelpunt, daar zijn we nu vanaf!" Ver voor zijn goal Dat eersteklasser Terneuzense Boys de kraan wat betreft doelpunten na langdurige droogte open zou draaien op bezoek bij laagvlieger SHO, zag er na een kwartier spelen allesbehalve naar uit. ,,Je merkte toch wel dat het een spannende en belangrijke wedstrijd was, dat voelde je. Na de eerste goal waren we onszelf." Die openingstreffer kwam op naam van Miroslav Peric, voor de spits zijn eerste doelpunt van het seizoen, daarna was het de beurt aan Van der Meulen om zijn reke ning te openen. ,,Ik had al een paar keer gezien dat hun keeper voor zijn goal stond, dus toen probeerde ik het maar eens van een meter of 35. Tijdens de wedstrijd had ik niet door hoe mooi hij was, maar hij viel er fantastisch in." Na de rust voerden Remon de Vlieger, Rick Gort en Sem Dhaene de score verder op. ,,We kregen on gelooflijk veel ruimte, daar hebben we in de omschakeling goed ge bruik van gemaakt. Na de 0-3 gaven ze het ook wel een beetje op." Het feestje na afloop in de Raay- berg, moest de man van het prach tige doelpunt aan zich voorbij laten gaan. ,,De beelden die ik na afloop heb gezien, maakten veel goed." Vanuit Tilburg pendelt Van der Meulen al zo'n beetje het hele sei zoen op en neer. ,,Ik train één keer in de week bij Terneuzense Boys en een keer bij Sarto." Na een overwin ning voelt iedere kilometer net een beetje minder ver en dus kijkt hij alweer uit naar het treffen met Nieuw-Lekkerland, op plek zeven een directe concurrent van 'de Boys'. ,,Met deze mindset, rollen we ook die op!" SSV'65 heeft de stijgende lijn in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal te pakken. De ploeg van Pim Bruins won in Axel met 0-2 en is niet langer de eenzame hekkensluiter. De laatste drie duels bleven de Goesenaren ongeslagen. Eerder werd VVGZ met 1-0 verslagen en De Meeuwen op een gelijkspel (1-1) gehouden. In de eerste negen duels werden door SSV'65 slechts twee punten verzameld. Wat is de reden voor de plotselinge ommekeer? Pim Bruins zocht na afloop naar een verklaring. ,,We hebben te veel spelers gehad, die mede door co rona, niet fit waren. Dat gaf pro blemen met deze smalle selectie. Verder moet je realistisch blijven en weten wat de spelers kunnen." De winnende trainer zei op speldiscipline binnen zijn team te hameren. ,,Het teambelang staat voorop. We wilden op het mid denveld een overtalsituatie, zodat we via een snelle omschakeling de tegenaanval konden spelen." Dat werd de thuisclub halverwege de tweede helft fataal. Claude de Smit lanceerde Rick Mulder in de diepte. De aanvaller was de Axelse verdediging te snel afen schoot de bal langs de uitgelopen doelman Bart Monsieurs: 0-1. Vanaf dat moment wist David Destorme, trainer van Axel, dat het lastig zou worden om terug in de wedstrijd te komen. ,,Deze wedstrijd was een kopie van SSV tegen VVGZ, die ik heb gezien. We leden balverlies en dat is goed afgestraft. Na de achterstand gin gen we te gehaast voetballen en speelden we te veel de lange bal." SSV liet zien met uitblinker Tom Kuitens (de aanvoerder was een toonbeeld van onverzettelijk heid), De Smit en Mulder over een sterke as te beschikken. De rest van het team leverde veel strijd. Men bleef vanuit een gesloten or ganisatie voetballen. Dat nam niet weg dat Axel voor rust een over wicht had op het hobbelige veld. De ploeg van Destorme kreeg in de eerste minuut al een kans via Urmelon Martis, maar hij trapte naast de bal. De spits kreeg een herkansing na een steekbal van Juriën Dam, maar schoot van dichtbij tegen SSV-doelman Bjorn van Gastel. Bij een tegen aanval was Casper van Sabben een keer gevaarlijk. Machteloze indruk Axel kreeg na rust nog één moge lijkheid, maar Wouter Verbraeken raakte de bal uit de voorzet van Roy van Ham helemaal verkeerd. De thuisploeg verzuimde de flan ken te benutten. De lange ballen van achteruit strandden in het overvolle strafschopgebied van de tegenstander, die na de voor sprong bleef loeren op zijn kan- Te veel spelers waren, mede door corona, niet fit sen. De tweede treffer viel drie minuten voor het einde. Scheidsrechter Josephe Ngou- mout wees gedecideerd naar de penaltystip, nadat Dam de bal te gen de arm kreeg. De verdediger van Axel had zelf zo zijn twijfels over de beslissing. ,,De bal kwam hier", legde hij de hand op zijn borst. Het kostte Dam zijn tweede gele kaart (dus rood). De Smit zette de strafschop om in de 0-2. De nederlaag stond eigenlijk al vast, want de Zeeuws-Vlamingen maakten na de 0-1 een machteloze indruk. Axel is samen met Seroos- kerke de minst productieve ploeg van de tweede klasse. Destorme reageerde teleurgesteld op het verlies. ,,Dit is een domper, maar dinsdag spelen we alweer tegen De Meeuwen." Bruins keek eveneens vooruit naar de volgende tegenstander. ,,Nu wacht Arendskerke. We heb ben de aansluiting gemaakt, maar zijn er nog lang niet." Man den V PM MAANDAG 14 MAART 2022 >or schoonheid - Alexander Embrechts - Daniel Wissel AXEL Pim Bruins - Aector Dooms twnnemt^ 1 Urmelon Martis (midden) is dicht bij het openen van de score. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43