Maaskant baalt na nieuwe nederlaag van tegenspoed Van der Meule Burenruzie op lastig veld een moeizame prooi voor Zeelandia Middelburg 10 1 - 2 Maaskant beleefde een roerige week. Midweeks kreeg zijn ploeg ondanks goed spel met 7-3 klop bij Walcheren, maar kwam de tegen stander op goedkope wijze aan de goals. Hetzelfde euvel speelde 'Bru' in Oude Tonge parten en leidde alweer tot de achtste com petitienederlaag in twaalf wed strijden. Maaskant: ,,De eerste helft kre gen we via Rick Jonker en Joost de Witte twee goede kansen op de 0-1. We stonden verdedigend écht goed en ik had het gevoel van 'hier gaan we niet verliezen'. Maar ik heb nog nooit zoveel penalty's en dubieuze momenten meege maakt als de laatste tijd.'' Bepalend Bruse Boys werd na rust steeds ge vaarlijker en DBGC kwam nau welijks in het spel voor. In de 78ste minuut tekende het onheil zich toch af, toen de bezoekers in de ogen van Maaskant wel op erg Archief. Domenique van den Berge (midden) tekende zater dag voor het doelpunt van Bruse Boys. foto dirk-jan gjeltema goedkope wijze een strafschop kregen. ,,Rudi van der Bijl maakte zijn borst breed en de bal kwam daarna tegen zijn eigen hand. Dat je daar een penalty voor tegen krijgt... Dat was bepalend.'' Jeroen Sep pakte het cadeautje uit. Doordat Bruse Boys ruimte moest gaan weggeven kon Sep ook nog de 2-0 maken. Via Dome- nique van den Berge werd het nog 2-1. ,,Daarna timede hun doelman verkeerd, zette 'Domus' zijn voet tegen de keeper, maar rolde de bal er wel in. Die werd afgekeurd, weer een cruciaal moment.'' ,,Het was een moeizame be valling en het ging zeker niet zonder slag of stoot'', sprak Nick Corré na de 2-1-over- winning van zijn ploeg Zeel- andia Middelburg op stads genoot FC Dauwendaele. Het duel in de derde klasse A le verde Dauwendaele de zevende nederlaag van het seizoen op. ,,Maar als je kijkt naar de stap pen die we hebben gemaakt. We gingen er tegen Luctor nog met 8-1 af en verliezen met 4-3 van VCK en vandaag met 2-1. Als organisatie kunnen we nu wel tegenstand bieden en dat is positief om te zien'', sprak de verliezende trainer Gert-Jan van Leiden. Het veldoverwicht was voor de pauze wel voor de thuis ploeg. ,,Wij hadden vier of vijf grote kansen'', gaf Corré aan. Van Leiden was het daarmee eens: ,,Het had zeker wel meer kunnen staan bij rust, maar wij hadden het toch redelijk voor elkaar. De linies stonden dicht bij elkaar. Een gelijkspel had zo- maar gekund.'' Zeelandia Middelburg kwam uit een strafschop, na een handsbal van Maarten van Vooren, via Niels Luteijn na ruim twintig minuten aan de 1-0. In de tweede helft verdub belde Milan Jansen van Galen met het hoofd de voorsprong. Dauwendaele kwam via Zias Kosters, op aangeven van Van Vooren, terug tot 2-1. Moeizaam Daarna ontsnapte de koploper nog aan puntenverlies. Corré: ,,Het was na de 2-1 een beetje 'hotseknotsbegoniavoetbal'. Uit een vrije trap kopten zij nog op de lat en dat had zomaar de 2-2 kunnen zijn. Een beetje zo als Cambuur-Ajax, maar we hebben de laatste week toch ne gen punten binnen geharkt. Deze was moeizaam, maar wel terecht.'' Van Leiden richtte zijn blik op de toekomst: ,,Als wij zo blij ven voetballen dan moeten wij tegen de teams uit de midden moot punten kunnen pakken.'' DERDE DIVISIE HOEK WINT OOK IN HARKEMA, TOP DRIE IS IN ZICHT Hoek sleept in de verre uitwedstrijd bij Harkemase Boys een benauwde zege (1-2) uit het vuur. ,,We hebben nu het geluk dat we in het begin van het seizoen niet hadden", verklaart verdediger Alexander Embrechts de omslag. Opluchting alom bij Hoek na het laatste fluitsignaal in het Friese Harkema. De vijfde zege uit zes du els werd met hangen en wurgen over de streep getrokken. ,,Aan het begin van het seizoen was het als los zand en hadden we zo'n wed strijd waarschijnlijk verloren. Nu spelen we minder mooi voetbal, maar vechten we wel voor elkaar", gaf verdediger Alexander Em- brechts als reden voor de overwin ning en de goede reeks van de Zeeuws-Vlamingen. ,,Het was overleven. Jongens vielen na afloop op de grond van vermoeidheid. Dat is een goed teken." De spanning steeg in de slotfase tot het kookpunt, terwijl er tot de 85ste minuut geen vuiltje aan de lucht was voor Hoek. De aanslui tingstreffer van Harkemase Boys-verdediger Achuna werd ech ter gevolgd door een stormloop op de veste van invaller-doelman Jordi de Jonghe. Hij kwam tien minuten voor tijd in het veld voor de gebles seerde Griffin de Vroe, die na een duel met Achuna op de grond bleef liggen. De Jonghes eerste actie was de bal uit zijn doel rapen, maar vier minuten later redde hij fabuleus op Als de kopjes gaan hangen, gaat het nooit niet lukken. Hard werken loont een inzet van Arnoud Bentum. ,,Bij dat doelpunt lieten wij hem in de steek", gaf Embrechts toe. ,,Als je dan ziet hoe hij zich herpakt. Cha- peau! Jordi heeft dit seizoen veel meer op de bank moeten zitten dan hij wilde, maar hij staat er wel als het moet." De thuisploeg begon het duel ook al furieus en De Vroe moest in het eerste kwartier al vier keer hande lend optreden. Embrechts had zijn handen vol aan Kian Visser, die vol gend jaar bij IJsselmeervogels speelt. ,,Dat is geen slechte spits, hè?" De 0-1 van Istvan Bakx, op aan geven van Rik Impens, kwam na twintig minuten uit de lucht val len. Daarna nam Hoek de wedstrijd in handen, met controlerende mid denvelder Mohammed Jabar Zada en routinier Bakx als uitblinkers. Toen Steve Schalkwijk een kwar- tier voor tijd een strafschop be nutte, leek de buit al binnen. Tot aan die zenuwslopende slotfase aanbrak, met ook nog eens acht mi nuten blessuretijd Teamgeest Trainer Lorenzo Staelens ziet de teamgeest en strijdlust als een be- Vanuit Tilburg, waar de aanvaller woont en studeert, kijkt de doel puntenmaker terug op een succes volle zaterdag. Eentje die hard no dig was. ,,Voor het goede gevoel, maar ook om afstand te nemen van de onderste vier ploegen." Maar misschien nog wel belangrijker, MAANDAG 14 MAART 2022 PM OUDE TONGE ,,Het voelt alsof we in de hoek zitten waar de klappen vallen'', sprak Bruse Boys-trainer Mi chel Maaskant na de 2-1-neder- laag van zijn ploeg tegen DBGC. Door de derde verlies- partij op rij is de Bruse ploeg afgezakt naar de tiende plaats op de ranglijst van de tweede klasse E. --VV, MIDDELBURG Vechtlust gaat v< Meine Stegenga Harkema Harkemase Boys - Hoek 0-1 20. Bakx 0-2 76. Schalkwijk 85. Achuna 1-2 Opstellingen Jansema De Vroe Huizing 80. De Jonge Achuna Embrechts Voest Martens Bentum 71. Vereecke Bouius Oosterlen Bruintjes James Bloeming Bakx 70. Prinsen Verwilligen Dijkstra Jabar Zada Visser Delannoy Slort 80. De Jager Impens 66. Constansia - Lorenzo Staelens Schalkwijk Scheidsrechter: T Winkel Aantal toeschouwers: 375 Istvan Bakx (links) viert zijn 0-1 met zijn ploeggenoten. Hoek straalde in Harkema 'teamgeest' Uit. FOTO ORANGE PICTURES/PWFOTO OUD-BEIJERLAND Aanvoerder Bart Gort (links) probeert aan de bal te blijven. foto MAARTEN DE PATER Hij moest er een tijdje op wach ten, maar na dertien competitie wedstrijden in het oranje van Terneuzense Boys was het za terdag dan toch eindelijk raak. En alsof de eerste treffer van Jochem van der Meulen zorgde voor verlichting, deden zijn ploeggenoten vrolijk mee op be zoek bij SHO: 1-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42