c Strijd met grote concurrent voor de Tour is alweer begonnen 6 Jumbo-Visma heerste in Parijs-Nice. Primoz Roglic won, ook dankzij Wout van Aert. Maar Tadej Pogacar, straks in juli de grote concurrent in de Tour, maakte in Tirreno- Adriatico nóg meer indruk. ,,We moeten de beste renner ter wereld verslaan. Dat wisten we al.'' Het is tamelijk hallucinant als je het allemaal op een rijtje zet. Jum bo-Visma won drie etappes in Pa- rijs-Nice, met Christophe Laporte, Wout van Aert en Primoz Roglic. Die laatste won na een zenuwslo pende slotrit ook het eindklasse ment. Van Aert pakte daarnaast de groene puntentrui mee. En dan wa ren er nog die veelbesproken clean sweeps in twee etappes: een-twee drie van het geel-zwarte team, ex ceptioneel in het wielrennen. En toch. Tóch was er de afgelopen week geen ontkomen aan. Als er één man was die alle aandacht op slokte, was het tweevoudig Tour winnaar Tadej Pogacar. Net als de afgelopen jaren is hij dé grote con current voor Jumbo-Visma in de aankomende Tour de France. De Sloveen won eerst doodleuk Strade Bianche na een solo van 50 kilome ter. In etappekoers Tirreno-Adria- tico heerste hij afgelopen week met speels gemak. De opbrengst: twee ritzeges en het eindklassement. Voor de Deen Jonas Vingegaard UITSLAGEN overigens, die andere troef van Jumbo in de Tour. Of zoals Merijn Zeeman, sportief directeur van Jumbo, het treffend zegt: ,,Pogacar rijdt weg waar en wanneer hij wil. Dat is geen garan tie dat hij straks in juli de Tour de France wint, maar de opdracht is duidelijk: we moeten nog beter worden om hem te verslaan. Dat maakt het ook weer simpel. We moeten de beste renner ter wereld verslaan. Dat wisten we al. OfPoga- car nu nóg beter en dwingender is dan wat we eerder van hem zagen? Vorig jaar was hij ook al extreem goed natuurlijk. Maar toen hebben we hem bijvoorbeeld in de Ronde van het Baskenland wel een loer kunnen draaien.'' Half motor, half mens Zeeman kijkt, niet gek ook, vooral naar wat zijn eigen ploeg presteert. Dat is dus ook ronduit indrukwek kend. ,,Andere ploegen moeten zich meer zorgen maken dan wij.'' Al gaf Roglic een zeker lijkende zege in Parijs-Nice nog bijna weg aan Simon Yates. Zoals dat eerder om verschillende redenen al ge beurde in de beruchte Tour van 2020, het Critérium du Dauphiné van dat jaar en Parijs-Nice van vorig jaar. Van Aert redde Roglic op in drukwekkende wijze door een staaltje collegialiteit en kracht. ,,Half motor, half mens'', zei Roglic over zijn ploegmaat. Zeeman: ,,Parijs-Nice was vooraf een groot doel van ons. Dat we het nu dan afmaken, maakt me trots. Ja, ik kneep 'm wel even. Maar Primoz stond niet stil, hè. En wat Wout doetJa, daar zijn bijna geen woor den voor. Dat hij al dat werk voor een ander wil en kan doen. Gewel dig. Het was de afspraak dat hij tot aan de tijdrit (die Van Aert woens dag won, red.) vol voor etappes mocht gaan. Daarna heeft hij een paar dagen minder diep hoeven gaan. Het was de afspraak dat hij in de zware slotrit Primoz zou bij staan." Met een lach: ,,Dat is wel aardig gelukt.'' Het eerste grote doel van de Ne derlandse ploeg is binnen. Met Tom Dumoulin (die weer traint na zijn coronabesmetting en volgende week start in de Ronde van Cata- lonië) en Tobias Foss wil Jumbo presteren in de Giro. Maar de Tour is, bijna vanzelfsprekend, opnieuw hét grote doel. Zes van de acht na men staan al vast. Naast de kop mannen Roglic, Vingegaard en Van Aert zijn dat Steven Kruijswijk, Ro han Dennis en Sepp Kuss. Voor de laatste twee plekken barst een grote concurrentiestrijd los. Laporte liet zich deze week gelden. Tiesj Benoot deed dat eerder in Omloop Het Nieuwsblad al. En dan zijn Mike Teunissen, Robert Gesink en Nathan van Hooydonck er ook nog. Het is de luxe die past bij de sta tus van Jumbo-Visma. Pas in mei wordt de 'Tourknoop' doorgehakt. Hoe dan ook: de strijd met Pogacar en diens UAE-ploeg zal weer hevig worden. Geen terugkeer Ziyech/Mazraoui Wiebes wederom beste in Drenthe Schilder gooit kogel naar record Flitsen MAANDAG 14 MAART 2022 GO Jumbo domineert, Pogacar imponeert Daniël Dwarswaard Rotterdam Parijs-Nice Etappe 7: 1. Roglic (Slv/Jum) 155,4 km in 4.02.47, 2. Martinez (Col/Ins) z.t., 3. S. Yates (GB/Bke) +0.02, 4. Quintana (Col/Ark) +0.09, 5. Almeida (Por/Emi) +0.11, 10. Poels (Ned/Bhr) +0.56. Etappe 8: 1. S. Yates 115,6 km in 2.52.59, 2. Van Aert (Bel/Jum) +0.09, 3. Roglic z.t., 4. McNulty (VS/Emi) +1.44, 5. Kragh (Den/DSM) z.t., 9. Poels z.t. Eind klassement: 1. Roglic 29.19.15, 2. S. Yates +0.29, 3. Martinez +2.37, 4. A. Yates (GB/ Ins) +3.29, 5. Quintana +3.43, 15. Poels +12.18. Tirreno-Adriatico Etappe 6: 1. Pogacar (Slv/Emi) 215 km in 5.28.57, 2. Vingegaard (Den/Jum) +1.03, 3. Landa (Spa/Bhr) z.t., 4. Porte (Aus/Ins) +1.34, 5. Caruso (Ita/Bhr) +1.49, 10. Arens- man (Ned/DSM) z.t. Etappe 7: 1. Bauhaus (Dui/Bhr) 159 km in 3.39.58, 2. Nizzolo (Ita/ IsP), 3. Groves (Aus/Bke), 4. Cimolai (Ita/ Cof), 5. Dainese (Ita/DSM), 8. Kooij (Ned/ Jum) allen z.t. Eindklassement: 1. Pogacar 27.25.53, 2. Vingegaard +1.52, 3. Landa +2.33, 4. Porte +2.44, 5. Hindley (Aus/Bor) +3.05, 6. Arensman +3.16. Wout van Aert neemt in de slotrit van Parijs-Nice zijn ploeg genoot Primoz Roglic op sleep touw. FOTO AFP VOETBAL Hakim Ziyech (Chelsea) en Noussair Mazraoui (Ajax) voelen niets voor een terug keer in de nationale ploeg van Marokko. Dat lieten ze weten op sociale media, na dat bondsvoorzitter Fouzi Lekjaa had onthuld dat de twee spelers weer zouden worden opgenomen in de voorlopige selectie. Ze ont braken begin dit jaar op de Afrika Cup vanwege een conflict met bondscoach Vahid Halilhodzic. WIELRENNEN Lorena Wiebes heeft de Ronde van Drenthe voor het tweede jaar op rij op haar naam geschreven. De ren- ster van DSM was veruit de sterkste in de massasprint na een rit over 156 kilometer van Assen naar Hoogeveen. De Italiaanse wereldkampi oene Elisa Balsamo werd tweede, voor Lotte Kopecky, de Belgische winnares van Strade Bianche. ATLETIEK Jessica Schilder heeft bij de Europa Cup voor werpnum- mers in het Portugese Leiria zilver behaald bij het kogel stoten. Haar afstand van 18,89 meter betekende een Nederlands record outdoor. Ze verbeterde de 18,87 die sinds 1998 op naam stond van Corrie de Bruin. Schil der (22) kwam deze winter indoor nog verder. Ze werd in februari Nederlands kam pioene met 19,35 meter. In de marathon van Na- goya bleef de Keniaanse Ruth Chepngetich net bo ven het wereldrecord in een race met alleen vrou wen: 2.17.18. Het record in een gemengde marathon staat op 2.14.04, van Brigid Kosgei. Joost Luiten is als ge deeld 35ste geëindigd in het MyGolfLife Open in Zuid-Afrika, met een score van -12. Hockeyster Lidewij Wel- ten maakt een opvallende transfer. De 31-jarige inter national verruilt Den Bosch, de koploper van de hoofdklasse, na dit sei zoen voor middenmoter Kampong. Na de Strade Bianche zet Tadej Pogacar ook Tirreno-Adriatico naar zijn hand. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38