'ijzeren driehoek' weer compleet te hebben voor cruciale week Kökcü krijgt geel en mist Klassieker 3 ALLEEN VOOR VIER MILJOEN KAN WORDEN OVERGENOMEN VAN RACING GENK oord om Dessers binnen te henge len. „Maar wie weet, soms kan het via een omweg'', zegt Slot. ,,Kijk, voor een topclub is vier miljoen voor een spits op zich niet veel, maar ik lees de laatste tijd berichten dat wij vaak concurreren om spe- lers met bijvoorbeeld FC Gronin gen. Om jeugdspelers van vijftien jaar, maar ook eerder om Wale- mark, Irandust en Abraham. Dat is de realiteit van Feyenoord.'' Slot vond Dessers als basisspeler matig spelen, maar daarin was hij volgens de coach geen uitzonde ring. Alleen keeper Ofir Marciano en zoals gewoonlijk Gernot Trau- ner kregen na afloop een compli ment van de coach. ,,Qua resultaat hebben we ons gelukkig gemaakt, qua spel zeker niet'', zei Slot. ,,Dit was niet onze beste wedstrijd en dan druk ik me voorzichtig uit. We hebben amper kansen gekregen. De 1-1 was ook nog erg gelukkig, want ik denk niet eens dat die bal van Si- nisterra er in was gegaan als hij niet was aangeraakt.'' werd verschalkt, slikte de koploper in de laatste drie eredivisieduels telkens twee goals. De laatste keer dat de Amsterdammers zo'n reeks noteerden, was een kleine tien jaar geleden. Opmerkelijk is dat die serie syn chroon loopt met de terugkeer van Andre Onana onder de lat. Hij in casseerde in drie eredivisieduels twee goals meer dan doelman Remko Pasveer in de twintig wed strijden daarvoor. Sterker nog, On- ana slikte sinds zijn rentree tegen Go Ahead Eagles meer goals dan hij reddingen verrichtte (vier). Ligt het dan aan de keeperswis sel? Dat is te gemakkelijk, aange zien de naar Internazionale ver- trekkende Onana niet direct te- gengoals inleidde. Trainer Erik ten Hag ging ze na een nieuwe ont snapping, in Friesland (2-3) vrij dag, allemaal langs. Zijn conclusie: individuele fouten van andere Aja- cieden vormen een patroon in de dubbele goals die Ajax tegen Ben- Als je 'n topwedstrijd wil winnen, zijn gif en agressiviteit noodzakelijk fica, Go Ahead Eagles, RKC en Cambuur toestond. Namen noemde hij niet. Een bepaalde mate van regressie in het voetbal, waar lopende het seizoen meer poppetjes omvallen, is haast onvermijdelijk. Bij Ajax is die inzinking niet los te zien van de absentie van het onomstreden trio Timber, Martinez en Alvarez. Dit seizoen noteerde Ajax veelal met het trio (geflankeerd door Noussair Mazraoui en Daley Blind) al negentien clean sheets. Daar bleef het bij tegen Go Ahead Eagles en RKC, toen Timber ont brak, en tegen Cambuur, toen Martinez (geschorst) en Alvarez (ziek) thuis bleven. Hun gemis blijkt blijkt ook heel duidelijk uit de cijfers. In de dik 2000 minuten die Timber, Marti nez en Alvarez samen maakten in alle competities, incasseerde Ajax acht goals. In de 1644 minuten waarin een (deel van) de driehoek ontbrak, viste Ajax veertien keer. Daar zaten ook 180 bekerminuten tegen amateurs tussen, die meteen ook gedeeltelijk verklaren waarom Ajax zonder (één van) hen gemid deld iets vaker scoort. Timber keerde, net als Mazraoui, tegen Cambuur alvast terug van een blessure. Martinez is er in de return tegen de razende Portuge zen (2-2) ook weer bij. Bij de zieke Alvarez heeft Ajax goede hoop. ,,Het begint met de bewustwor ding dat je je taken moet uitvoeren en honderd procent gefocust bent", zei Ten Hag ook over waarom het na rust vaak misgaat. Of die bewustwording onderweg is? ,,Als je een topwedstrijd wil winnen, zijn gif en agressiviteit noodzakelijk." Het herstellen van het defen sieve hart schept geen garanties, maar in een week waarin ook de koppositie in de eredivisie tegen aartsrivaal Feyenoord nog moet worden verdedigd, is de terugkeer van Ajax' ijzeren driehoek voor de coach en de achterban wel vast een geruststellende gedachte. PC MAANDAG 14 MAART 2022 blijft uitkomst bieden Cyriel Dessers heeft de winnende 1-2 binnen geschoten en wordt besprongen door Tyreii Malacia (rechts) en Patrik Walemark. foto pim ras Orkun Kökcü in actie in Zwolle. FOTO PRO SHOTS Feyenoord mist zondag in de Klassieker Orkun Kökcü. De middenvelder kreeg in Zwolle een gele kaart en dat levert hem een schorsing op voor het duel met Ajax in de Johan Cruijff Arena. ,,Misschien was het dom van mij om daar geel te krijgen'', zei Kökcü. ,,Ik heb heel veel van dergelijke overtredingen, het is jammer dat de scheids rechter mij geel voor gaf. Het is gewoon jammer.'' Slot moet afwachten of hij ook Justin Bijlow moet mis sen. De doelman, die ook weer in de voorselectie van Oranje zit. kwam niet fit uit het treffen met Partizan Bel grado. Hij heeft een voetbles sure. ,,Het was vrij snel duidelijk dat hij PEC uit niet zou gaan red den'', zei Slot. ,,De komende dagen weten we wanneer hij er weer bij is. Ik heb de hoop dat hij deze week weer kan aansluiten, maar dat is echt afwachten. Of ik de gele kaart voor Kökcü terecht vond? Ik heb me voorgeno men helemaal niets meer over de arbitrage te zeggen. Daar kunnen jullie nog hon derd keer naar vragen, ik zeg niets meer.'' - Erik ten Hag - Johan Inan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35