Wijk Bossenburgh krijgt artistieke toegang John de Jonge (LPV) stopt als wethouder in Vlissingen 5 c Geld voor herstel welzijn en economie Vergunningen oestervisserij Oosterschelde Tien euro per inwoner storten in een corona- herstelfonds. Dat levert een half miljoen euro op en daarmee wil de VVD het welzijn en de economie in Middelburg er weer bovenop helpen. Niet alleen zijn mensen ziek ge worden van corona, de hele sa menleving en de economie heb ben er zwaar onder geleden. De di verse steunpakketten zijn niet ge noeg om de veerkracht in de sa menleving terug te brengen, vindt VVD-lijsttrekker Wilfried Boon man. ,,Er is een Middelburgse plus nodig. We willen ruimte bieden aan verenigingen, (maatschappe lijke) organisaties, stichtingen en andere belanghebbenden, om zelf voorstellen te doen die bijdragen aan het doel om duurzaam uit deze crisis te komen." Die 'plus' bestaat uit maatrege len waardoor Middelburgers er weer meer op uit gaan, elkaar va ker gaan ontmoeten, liefst in de stad, zodat ze daar ook weer geld gaan uitgeven. De aanpak die de VVD voorstaat, begint bij welzijn, om daarna de economie te helpen. ,,De coronacrisis heeft voor een toename gezorgd in opvoed- en opgroeiproblematiek, eenzaam- heid, mentale zorgen en extra druk op mantelzorgers. We wil len stimuleren dat mensen weer samenkomen en elkaar weer ont moeten bij bijvoorbeeld vereni gingen, evenementen, onze bin nenstad en horeca." Daar is geld voor nodig. Boon man stelt voor om tien euro per in woner uit de spaarpot van de ge meente te halen. Dat levert afge rond een half miljoen euro op. Dat moet er wat hem betreft halver wege dit jaar al zijn, zodat van sep tember dit jaar tot en met april 2024 allerlei acties gesteund en be taald kunnen worden. Voorbeel den die de VVD noemt zijn: de on dernemersvereniging VOM geld geven voor de campagne 'wees lo yaal, koop lokaal'; extra activitei ten opzetten als impuls voor het culturele leven; zomeractiviteiten voor de jeugd, waarbij ook aan dacht is voor het wegwerken van taal- en leerachterstanden; tijde lijk het betaald parkeren loslaten na 17.00 uur zodat het goedkoper wordt om 's avonds de stad in te gaan. Ontmoetingsmarkt De VVD doet zelf ook een voorzet ter waarde van 75.000 euro: een grote ontmoetingsmarkt waar or ganisaties en verenigingen zich kunnen presenteren, mensen el kaar kunnen ontmoeten en de ho reca en winkels geld kunnen ver dienen. Misschien niet alles op één locatie, maar verspreid door de wijken en dorpen, zodat de hele gemeente ervan kan profiteren, oppert de partij. Boonman benadrukt wel dat de gemeente niet alles zelfmoet gaan doen. ,,Het is onze nadrukkelijke wens de activiteiten door onze in woners en ondernemers zelf te la ten organiseren en opzetten." De Vlissingse wijk Bossenburgh is zaterdag een mooie fotoschutting rijker geworden. Wie vanaf de N288 de wijk binnenrijdt, passeert een fleurige compilatie gemaakt van foto's aangeleverd door de wijkbewoners zelf. De fotoschutting is een resultaat van het Bolderkar-project van KEW, Kunsteducatie Walcheren, uitgevoerd door kunstenares Ag nes den Hartogh en rapper/jon gerenwerker Donovan. Het afge lopen jaar trokken zij door de wijk om bewoners te bevragen over hun leefomgeving, en om te kijken hoe de wijk verfraaid kan worden in samenspraak met de bewoners zelf. Acht bewoners le verden een eigen foto aan, in de eigen wijk genomen. Wethouder Els Verhage a Uüu&ÜB (GroenLinks) verrichtte de ope ning van de schutting, één van haar laatste handelingen als regu lier wethouder. Ze benadrukte: ,,Een kunstwerk tot stand geko men samen met bewoners is heel anders dan iets wat van hoger hand wordt neergepoot." De eigenaren van Assumburg 1 waren zo vriendelijk hun schut ting beschikbaar te stellen voor het project. Veel Vlissingse par- tijen, waaronder welzijnsorgani satie ROAT, hebben eraan mee gewerkt. Vrijwilligers van ROAT deden veel van het praktische timmerwerk. Zwarte verf De makers van de fotoschutting hadden bedacht om deze vóór onthulling te bedekken met een laagje zwarte verf. De opening moest dan bestaan uit het geza menlijk verwijderen van deze verhullende laag. De zwarte verf bleek echter taaier dan gedacht en er moest zaterdagmiddag een ho gedrukspuit aan de pas komen om de foto's weer zichtbaar te maken. Bij de afterparty op het plein van basisschool de Omnibus klonken enkele raps van kinderen uit de wijk, in de studio opgeno men onder leiding van rapper Donovan. John de Jonge stopt als wethouder voor de Lokale Partij Vlissingen (LPV). Dat maakte hij zaterdag bekend in een vlog op YouTube. ,,De stad is nog niet klaar, maar ik vind dat de taak er voor mij zo langzamerhand opzit. Het wordt tijd dat iemand anders het stokje overneemt." De Jonge staat nog wel op de kandidatenlijst voor de LPV, maar hij is na de gemeenteraads verkiezingen, die maandag begin nen, niet beschikbaar voor een raadszetel. ,,Wethouder ben je voor de hele stad'', laat hij weten. ,,Dat ben ik voor en namens de LPV geweest en ik ben en blijf be trokken bij de LPV. Ik heb een tijd geleden al het besluit genomen dat ik niet door wilde gaan als wet houder, maar toch moet ik zelf nog aan het idee wennen dat ik er echt mee ga stoppen. Zeker de laatste jaren heb ik dit werk met enorm veel plezier gedaan. Maar op het moment dat het net is alsof je erbij hoort als bestuurder en je een lo gisch onderdeel van de stad bent, is het naar mijn mening tijd om te stoppen." De Jonge was de afgelopen acht jaar wethouder voor de LPV. Hij had economische zaken, ruimte lijke ordening en financiën onder zijn hoede. ,,De eerste jaren heb ik veel zwarte sneeuw gezien", zegt hij in de vlog, onder andere doe lend op de grote financiële tekor ten, waardoor de gemeente Vlis- singen een zogenoemde Artikel 12-status kreeg. Opvolgen Wie De Jonge gaat opvolgen is op dit moment nog niet bekend. ,,We wachten eerst de verkiezingen af", laat De Jonge weten. Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit De minister voor Natuur en Stikstof heeft 32 vergunningen gegeven voor oestervisserij in de Oosterschelde. Zij heeft dit gedaan op grond van de Wet natuurbescherming. Definitieve besluiten U kon via RVO een zienswijze doorgeven over de ontwerpbesluiten over de vergunningsaanvragen. Dit kon van 4 december 2021 tot en met 15 januari 2022. RVO heeft 2 zienswijzen ontvangen. De minister reageert hierop met een Nota van Antwoord. Dit is een document waarin de reacties en antwoorden op de zienswijzen staan. De minister heeft de zienswijzen meegenomen bij het nemen van de definitieve besluiten. De besluiten zijn niet aangepast door deze zienswijzen. De minister heeft de ontwerpbesluiten daarom omgezet in definitieve besluiten. De inhoud hiervan blijft hetzelfde. U vindt de Nota van Antwoord en de definitieve besluiten op www.rvo.nl/vergunningen-oesteivisseiij-oosterscheIde en via puc.overheid.nl/natuurvergunningen. Wilt u deze besluiten en de bijlagen liever op papier bekijken? Stuur dan een e-mail met uw naam en adresgegevens naar wetnatuurbescherming@minlnv.nl. Noem in uw e-mail de naam van de besluiten. Geef ook aan dat u hiervan graag een papieren versie wilt zien. Beroep definitieve besluiten Bent u het niet eens met de definitieve besluiten? Dan kunt u hier binnen 6 weken tegen in beroep gaan. Dit kan als u belanghebbende bent. Bent u geen belanghebbende? Dan kunt u in beroep gaan als u op tijd een zienswijze heeft doorgegeven. Verschillen de definitieve besluiten inhoudelijk van de ontwerpbesluiten? Dan kunt ook in beroep gaan als u geen belanghebbende bent en geen zienswijze heeft doorgegeven. Op www.rvo.nl/vergunningen-oestervisserij-oosteischelde leest u meer over de vervolgprocedure en over de regels rondom de beroepsprocedure. Meer informatie Heeft u vragen over deze vergunning? Kijk dan op www.rvo.nl/uov-wet-natuurbescherming. WA MAANDAG 14 MAART 2022 VVD: coronafonds voor samenleving Maurits Sep Middelburg De Middelburgse samenleving heeft te lijden gehad onder twee jaar corona, daarom wil de VVD een herstelfonds in het leven roe pen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA VLISSINGEN -4-J* De onthulling van de foto- wand ging niet zonder slag of stoot: het laagje zwarte verf dat ervanaf gespoten had moeten worden, bleek taaier dan ge dacht. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Jos Overbeeke VLISSINGEN Wethouder John de Jonge - Rachel van Westen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25