Laat iedereen vrij, maar niemand vallen. Rusland in actie op grens Navo-gebied H Het zit wel goed met de kringloopwinkel Stem vandaag in vrijheid. JOL Raketten op basis bij Polen Walcheren Nieuwsmedia Het geweld van de Russische invasie in Oekraïne kwam gisteren dichter bij de grens met Navo-gebied dan ooit, via een raketaanval op een militaire basis vlakbij Polen. Russische troepen voerden volgens de gouverneur van de regio Lviv een raketaanval uit op een Oekra- iense militaire basis in Yavoriv, minder dan 25 kilometer van de grens met Polen, waar huurlingen worden getraind. Daarbij vielen minstens 35 doden en 134 gewon den, schreef hij op Telegram. Het Russische ministerie van De fensie bevestigde de aanval en sprak over het doden van zeker 180 'huur lingen' en het vernietigen van 'een grote hoeveelheid wapens' die door andere landen waren geleverd. Rusland noemt de buitenlandse We doen geen concessies en Rusland begrijpt dit nu huurlingen 'legitieme doelen'. Naar verluidt zijn bij de aanval ook Nederlanders gewond geraakt, maar het is onduidelijk om hoeveel slachtoffers het gaat. Volgens de au toriteiten werd het zogeheten Cen trum voor Internationale Vredes- bewaking en Veiligheid getroffen door zo'n dertig raketten. Volgens een Navo-woordvoerder waren er in elk geval geen (beroeps) militairen aanwezig uit lidstaten van het bondgenootschap. Bij de hoofdstad Kiev en rond de zuidelijke havenstad Marioepol wordt intussen zwaar gevochten. Volgens de gemeenteraad van Ma- rioepol raken in de stad de laatste reserves water en voedsel op. Het gemeentebestuur liet weten dat ze ker 1582 burgers om het leven zijn gekomen door Russische bombar dementen en beschietingen. De beschietingen van woningen en de vele burgerslachtoffers wor den door de Russische ambassa deur in Nederland Aleksander Sjoelgin afgedaan als 'nepnieuws', ondanks de vele getuigenissen en video- en fotobeelden. ,,Russische militairen vallen geen burgers aan'', hield hij vol in het tv-programma Buitenhof. In een voorstad van Kiev, Irpin, is een Amerikaanse journalist dood geschoten die in het verleden werkte voor The New York Times. Hij zou in zijn nek zijn geraakt door Russische troepen. Twee colle ga-journalisten raakten gewond. Zowel de Oekraïense als Russi sche onderhandelaars waren giste ren voorzichtig optimisch over de gesprekken, die zaterdag plaatsvon den. ,,We doen geen concessies en Rusland begrijpt dit nu. Rusland begint constructiefte onderhande len", zei de Oekraïense onderhan delaar Michajlo Podoljakzo. Hij ziet 'positieve resultaten' binnen enkele dagen als reële optie. Volgens het Russische persbureau RLA zien ook de Russen 'aanzienlijke vooruit gang' en kan er binnen enkele da gen overeenstemming worden be reikt. Wat de uitkomst van dat ak koord is, is niet duidelijk. P4 Tweedehands spullen zijn helemaal in. Of het nu om glazen of kleding gaat, of om meubels. Er is een enorme vraag naar. Dat merkt ook Floor Marijs van kringloopwarenhuis Nobel in Goes. ,,We boren nieuw publiek aan, waardoor de vraag blijft groeien." Nederlaag na drie zeges Goes is weer op de grond maandag 14 maart 2022 12°c Weeroverzicht lange termijn: P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Suzan Abwini uit Syrië neemt stem men in ons land heel seri eus P10 Caspar Naber Rotterdam/Lviv - Oekraïense onderhandelaar SPORT9 FOTO CYNTHIA CATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1