'De vlindertjes zaten er wel' c Chateau Bijstand start, maar velen hebben 16 ONGEMAK Oké, oké, na elfjaar moet het ook niet meevallen om wéér een nieuwe dagdate te verzinnen voor de boeren en hun potentiële geliefden. Toch heb ik af en toe het idee dat ik naar een kleuterprogramma zit te kijken. Bellenblazen, acrobaatje spelen, ik ben toch geen 3? En soms neemt het ongemak af, een andere keer toe. Als je elkaar amper kunt ver staan bijvoorbeeld. Zoals op een speedboot bij Ja- nine (Hè? Wat?). Of gewoon tijdens de boeren- lunch. Daar vroeg Evert aan 'zijn' dames: ,,Dat dia lect van mij, verstaan jullie dat?''. Ja, hoor, tuurlijk, tuurlijk, riepen de dames in koor. Waarop ze bij de eerste drie volgende opmerkingen van Evert toch even heel moeilijk zaten te kijken. Wat zei-ie nou? ROMANTIEK Romantiek? Waar dan? ,,Wie speelt het spelletje met wie?''. Ja, Yvon Jaspers kon het als voice-over bij het clubje van boer Hans (dat aan oud-Hol landse spelen begon) nóg zo spannend brengen, in werkelijkheid was er amper sprake van span ning of een zweempje romantiek. Of waren Wendy en kersenboer Rob aan het flirten? Wis selden Marion en Karlijn bepaalde blikken uit met boer Jouke? Cora voelde bij Evert - zijn er ooit sympathiekere boeren geweest in de geschiedenis van Boer zoekt vrouw? - 'een draai in haar buik'. ,,De vlindertjes zaten er wel'', bekende zij nog voordat ze vol schoot toen Evert haar voor de lo- geerweek had uitgekozen. Dan de vlindertjes maar laten fladderen tijdens de logeerweek. ERGERNIS AmPer W* Heeft u dat ook? Dat als je iemand voor het eerst ontmoet, op de werkvloer, in een sportkantine of op een verjaardag, dat diegene meteen heel erg aanwezig is en dat dan irriteert? Ik had dat bij Maud. Daar kunnen we moeilijk omheen. De kij ker niet, de andere vier vrouwen tijdens de dagdate niet en ook boer Evert zelf niet. Zij die geen brief stuurde maar een ingesproken bericht, geaffecteerd praat, direct en openhartig is. En net even meer aandacht opeiste bij de dagdate. Zoals bij het pijl en boog schieten: ,,Cupido heeft raak geschoten. Ik wil de druk niet opvoeren hoor da mes.'' Ja ze mag komen logeren, maar eerlijk: ik zie het niet tussen Evert en Maud, ik zie ze niet saampjes tussen de koeien in Drenthe. Maar wel fijn om zo'n 'karakter' erbij te hebben. Benieuwd wat ze van zijn handen vindt. De Meilandjes verruilen voor Chateau Bijstand hun luxe leven in hun Noordwijkse villa voor een eenvoudige huurwoning en een bijstandsuitkering. Kan dat nog anno 2022, nu steeds meer mensen moeite hebben om rond te komen? artien die bijna een rolberoerte krijgt als hij hoort dat een pak flesvoeding voor zijn jongste kleindochter Vivé 15 euro kost. De familie samen in een oud autootje. Maxime die aan Erica vraagt: 'wat gaat voor, je klein kind of je honden?'. Wijnen, wijnen, wijnen met een simpele supermarkt- fles in plaats van een luxe Merlot. Zomaar wat scènes uit Chateau Bij stand, het nieuwste programma van de familie Meiland. Vanaf vanavond (20.30 uur op SBS 6) zien we hoe ze een maand lang hun peperdure villa in Noordwijk verruilen voor een rij tjeshuis in Uithoorn, om aandacht te vragen voor Stichting Babyspullen (zie kader). Hun budget: 30 euro per dag, met drie volwassenen, twee kin deren en twee honden. Ze moeten hun bankpasjes, auto's, laptops en mobieltjes inleveren. ,,Ik vind het enig'', zegt Erica er van tevoren in een radio-interview over. ,,Maar die Martien en die Maxime gaan gek worden, volgens mij.'' Het is voor het eerst in bijna drie maanden dat de Meilandjes weer met Ik had het boeiender gevonden als ze waren inge sprongen op de islamrel een eigen show op televisie zijn, na de 'islamrel' die eind vorig jaar de ge moederen bezighield. Uitspraken die Erica Meiland in haar biografie deed over moslims, vielen niet in goede aarde. Ze zei onder meer: ,,Rot op joh, met je boerka. Ik heb weleens drie van die pinguïns in Noordwijk zien lopen, dat is toch niet normaal?'' Sponsordeals met onder meer Hall mark, Emma Matras, Milka en Nivea liepen stuk: Erica's visie staat haaks op de inclusieve samenleving die de merken voorstaan. Inmiddels is de familie wel weer te zien in reclame voor een spelletjesapp. Toneelstukje Is de kijker klaar voor een nieuwe Meilandshow? Tv-columnist Angela de Jong denkt dat de rel wel 'redelijk is gezakt'. ,,Dat zijn mensen weer vergeten. Waar ik meer voor vrees is dat het steeds meer een toneelstukje wordt. Ik zag van de week nepfoto's van het aanzoek van Maxime. Ze was al ten huwelijk gevraagd, begreep ik, en er moesten nog wat plaatjes ko men voor Instagram. Tsja, het is alle maal niet echt meer. Terwijl zo leuk was dat ze in al hun aparte eigen- schapjes wél authentiek waren.'' Aangifte tegen Metsers Streamers uitverkocht MAANDAG 14 MAART 2022 GO Hoe ongemakkelijk was het deze week op de boerderij? Sloegen de vonken over? En wat stoorde ons in Boer zoekt vrouw? Na elke uit zending geven we in deze rubriek ons oordeel Dennis Jansen Koetjes-score Aanzienlijk Koetjes-score Niet Koetjes-score 'Hoop dat Meilandjes meer begrip kweken voor de kleine beurs' Marlies van Leeuwen - Maiko Valentijn, ceo mediabureau TONEEL Een oud-stu dent van Hugo Metsers heeft tegen de acteur en docent aan gifte gedaan van aanranding en seksueel overschrijdend gedrag. Meer dere oud-stu denten beschul digen Metsers. MUZIEK The Streamers staan van 16 tot en met 18 sep tember drie keer in een uit verkocht Olym pisch Stadion. Het is na vier shows via livestreams voor het eerst dat ze echt live publiek hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 16