GeUi&Geluk N MIJN OPA EN OMA I HADDEN EEN BUTLER' ¥d Divya heeft het niet breed maar af en toe overkomt haar een wonder. Dan erft ze zomaar een mooi bedrag of dwarrelt er ineens 140 euro over straat. 'Mijn relatie met geld is nogal grillig. Ik kan met weinig toe maar heb ook een gat in mijn hand. Als ik geld heb, geef ik het makkelijk uit en deel het met anderen. Ik kook graag voor groepen en koop dan dure ingrediënten. Mijn moeder stamt af van rijke adel, mijn vader komt uit een middenstandsgezin. Mijn ouders waren hippies. Ze hadden de eerste jaren geen cent te makken. Mijn oma betaalde weleens een rekening, dan had mijn moeder bijvoorbeeld op de pof gekocht bij de melkboer. Bij mijn grootouders aten we met zilveren bestek en werden we aan tafel bediend door een butler. In 1974 kreeg mijn moeder een erfenis waar mee mijn ouders op het familielandgoed een vervallen boerderij kochten die door mijn vader werd herbouwd. Mijn moeder nam mijn broertje en mij mee naar India, waar we een bohemienleven leidden bij de Bhagwan- beweging. In Nederland zat ik in die boerderij in een hippie-woongroep. Door mijn oranje rode kleding en houten ketting was ik op school een buitenbeentje. De rijkere kinderen waren het onaardigst tegen me. Toen ik op de middelbare school zat, verdiende ik geld met model zitten voor kunstenaars en met auto's wassen. Zo kon ik zelf mijn paard onderhouden. Dat dier maakte me gelukkig. Op mijn zestiende stopte ik met school, ik zat in 3-gymnasium. Ik ging het huis uit en had allerlei baantjes. Ook heb ik nog gezorgd voor straatkinderen in India. Ik ben er trots op dat ik in beide families de eerste financieel zelfstandige vrouw ben. Momenteel is het spannend. Ik weet nog niet helemaal zeker of ik het red met het buitenhuisje dat ik vorig jaar kocht. Maar ik heb vertrouwen. Soms overkomt me een financieel wonder. Ik erfde ooit totaal onverwacht 10.000 euro van een verre oom voor wie ik soms zorgde. Er dwarrelde ook een keer 140 euro aan bank biljetten over straat. Zo'n wonder mag wel weer eens gebeuren. Ik woon op 48 vierkante meter, betaal 480 euro huur. Toen mijn dochters thuis woonden was dat klein. Niemand had een eigen kamer. Toch kwamen hun vrienden bij ons chillen. Ik zorgde voor lekker eten, ze vertelden me hun verhalen. Dat voelde als rijkdom.' MEZZA19 Divya Boon (54) werkt bij de GGD als hygiëne- en infectie preventie-adviseur. Ze woont in een huur woning in Amsterdam. Haar twee dochters (23 en 20) wonen in de buurt. BESTE KOOP 'Vrijstaand chalet op een camping in de natuur. 70 vierkante meter, 80.000 euro. Het duurste dat ik ooit kocht. Ik leende ervoor aan alle kanten. Ik hoop dat ik het kan houden.' MISKOOP 'Toen ik als kind bij de Bhagwan-bewe- ging in India woonde, gaf ik mijn geld voor maaltijden uit aan snoep.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 99