l L JA, JOOST MISTE HET OOK Marieke P Harry de Winter Joost weet het 'Hij geeft één vinger, ik pak zijn hand' Joost was niet te vermurwen. Voor de zomer liet hij weten nu toch echt te willen stoppen met zijn vragen- rubriek. Ik probeerde hem binnenboord te houden. Misschien een korte pauze? Een lange pauze? Minder vaak? Ik bedelde wat af. Maar Joost was er na vier jaar klaar mee. En ach, ik snapte het ook wel. Er waren heel veel briljante antwoorden, intussen gebun deld in een boek. Strik eromheen. We zeiden gedag aan zijn keuken tafel, er waren cadeaus en lieve woorden. We bespraken snode plannen, de liefde en dat wat was. Op de terugweg miste ik hem al. Joost niet meer in Mezza. En geen dag-lieve- dame- mailtjes meer, met zijn aanhoudende: 'Is er nou eindelijk al een keer een nieuwe heer?' Na zijn afscheid stuurde Joost soms een bemoedigend bericht over Mezza. Ik pakte meteen de hele hand: 'Mis je ons al? Wij jou wel.' En of hij niet gewoon af en toe een uitgebreidere aflevering wilde maken. Dan was het weer stil. Tot laatst. En nu is Joost terug, elke maand beantwoordt hij zowaar drie lezersvragen. Aart-Jan Venema maakt er een mooie illustratie bij. Wat een cadeau. Ik ga me elke maand verheugen op Joost. En op zijn mailtjes. Op zoek naar de zin van het leven zonder ouders en zonder kinderen 'In de laatste Wintertijd word ik zelf geïnterviewd. Dan moet ik met de billen bloot' 'Waarom pik je dat toch? Geef die kerel eens lik op stuk' 40 Jan Rot MEZZA 3 Sara van Gorp (48) ChefMezza en moeder van twee zonen van 7 en 12. 28 4 Mijn weekend 7 Hier is Yvonne van den Eerenbeemt 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Mylou Frencken 19 Geld Geluk 20 Patiënten in zwartwit 34 Schrijver spreekt Nina Weijers 37 Nu lezen 39 Mijn boek Tugrul Qirakoglu 41 Puzzels 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Daniël Boissevain COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Imelda van der Helm (frl), Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 83