H boldErm3n.nl De voordeligste met vertrekgaranties! boldErman.nl 4 Verklaringen in zaak Peter R. de Vries mogen toch anoniem zijn TANKSAFARI De advocaten van een van de twee verdachten vonden dat zij door de anonimisering hun be trouwbaarheid niet konden be oordelen. Zij wilden de 88 perso nen daarom als getuige horen, maar dat verzoek vond de recht bank onvoldoende onderbouwd. Peter R. de Vries werd op 6 juli vorig jaar neergeschoten in het centrum van Amsterdam. Negen dagen later bezweek hij aan zijn verwondingen. Kort na de schietpartij hield de politie een succesvolle klopjacht op de ver dachten, Delano G. (22) en Kamil E. (35). De advocaten van G. hebben de verzoeken op 3 maart gedaan. Volgens het OM zijn de namen van de 88 betrokkenen uit veilig heidsoverwegingen weggelakt. De rechtbank is het met de advo caten eens dat 'herleidbaar' moet zijn dat politiemensen en des kundigen de functie hebben zo als die in het dossier staat ver meld, maar daarvoor is het niet noodzakelijk dat hun namen worden geopenbaard. Dat geldt ook voor de officieren van justi tie en de rechters-commissaris- sen, aldus de rechtbank. Voor de herleidbaarheid heeft de rechtbank bepaald dat het dossier wordt aangevuld met verklaringen van 'bevoegde per sonen', die met vermelding van hun eigen functie en naam 'ver antwoordelijkheid nemen voor de hoedanigheid van de 88 ge anonimiseerde personen'. De volgende zitting in de strafzaak over de moord op Peter R. de Vries is op 30 mei. Koen Voskuil De torenhoge benzineprijs doet Nederlanders massaal uitwijken naar België, waar een liter dubbeltjes voordeliger is. Deze krant maakte een tanksafari in de grensstreek en zag bij vrijwel elke pomp rijendik landgenoten staan, vaak met jerrycans erbij. Onze safari begint bij tankstation Maes in Wuustwezel, hot spot voor inwoners van Breda en omstre ken. Het Ollandse wild laat zich al snel zien. Vanuit het niets ver schijnen de gele nummerborden, de lege tanks van de auto's laven zich aan de spotgoedkope benzine (1,95 euro). Ina Groenendaal is één van de tankers, ze woont in Gorinchem, ruim 60 kilometer verderop. ,,Ik werk in Breda en maak wekelijks veel kilometers. Financieel heb ik het niet breed, dus omrijden loont.'' Het is de reden dat ze me teen drie jerrycans vult. ,,In Ne derland betaal ik 2,27 euro per liter, hier 1,95. Reken maar uit.'' De 23-jarige Emily van Hassel uit Zevenbergen komt eenmaal in de week tanken. ,,Ik werk in de kinderopvang hier vlakbij, net over de grens. In mijn pauze rijd ik hierheen.'' Haar salaris is nog niet heel hoog, zegt ze: ,,Ik bespaar zo een leuk bedrag.'' Student Cas van Oijen (20) tankt zijn Suzuki Swift eveneens regelmatig vol. ,,Ik woon net over de grens in Zundert. Ik rij niet eens heel veel, maar dit voor deeltje laat ik niet liggen.'' Veel landgenoten combineren het benzinebezoek aan Maes met een 'wekelijks bakske bier', ziet Bjorn Geysen van de naastgelegen drankenhandel Prik Tik. ,,We hebben duizend biersoorten, kijkt u zelf vooral even.'' In Nederland betaal ik 2,27 euro per liter, hier 1,95. Reken maar uit De toeloop was de afgelopen twee weken zelfs nóg groter, zegt hij. ,,Enorme files stonden er. Minder prettig voor onze vaste klanten, maar ik begrijp het wel.'' Maes is trouwens niet eens het goedkoopste tankstation. ,,Bij de pompstations van supermarkt Colruyt is benzine nóg een cent of tien voordeliger." De Prik Tik is maar wat content met de noorde lijke clientèle. „Nederlanders zijn plezante klanten, veel communi catiever dan Belgen'', stelt een col lega van Geysen. We vervolgen onze pomppelgri- mage en koersen richting Baarle- Hertog, de Belgische enclave in Noord-Brabant. Maar eerst maken we een stop bij TotalEnergies in Wernhout. Het station ligt aan de zelfde weg als Maes, maar dan 3 ki lometer verder over de Nederland se grens. In tegenstelling tot bij Maes is hier geen kip te bekennen. Het humeur van de pompbe diende lijdt er duidelijk onder, hij reageert ronduit vijandig als de verslaggever het prijsbord (2,363 euro per liter Euro 95) fotografeert en hem vervolgens waagt aan te spreken. Op weg naar Baarle-Hertog rij den we langs het Total-station in Hoogstraten. Ondanks de rustige wegen stikt het opeens van de Ne derlandse tanktoeristen. In Baar- le-Hertog, 10 kilometer verder, is de gekte nog groter. Zowel bij Tango (1.949 euro) als het aan de overkant gelegen station de Baarlese Witte Pompen (1,948 euro) rijden Nederlanders af en 5/8 dagen Zwarte Woud en de Vogezen light all-inclusive 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier- en Mont-Blanc Express 8 dagen De Cotswolds, Bath en Cambridge 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba xBTpw 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ZATERDAG 12 MAART 2022 GO Amsterdam De verklaringen van 88 oog getuigen, politiemensen en deskundigen in het strafdos sier over de moord op Peter R. de Vries mogen anoniem blijven. Dat heeft de recht bank in Amsterdam gisteren bepaald. David Bremmer Wuustwezel - Ina Groenendaal, tanktoerist Eerst de tank volgooien, dan jerrycans vullen en 'n bakske bier Vertrekdata: 2, 9,16,23,30 mei 6,13,20,27juni/4,11 juli etc. dUu Cl Vertrekdata: 16,30 mei 711,20, 25 juni/ll, 23 juli/15 augetc. 8/10 dagen (Drielandenreis) Nauders en de Bernina Express Vertrekdata: li, 21,28 mei 4,18,25 juni/2, 9,16 juli etc. Vertrekdata: 25 juli 8,22 aug/5,19sept/3 okt Vertrekdata: 16,30 apr/21, 28 mei 18 juni 9,30 juli etc. Vertrekdata: 4,11,18,25 apr/ 2, 9,16,23,30 mei/6 juni etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds, reserveringskosten, consumentenbijdrage SCR brandstoftoeslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 4