Sluis haalt weer een wielerkoers binnen De Vroe wellicht toch langer bij Hoek c Buitenspeler is eindelijk fit: 'Er valt altijd wat te halen' 14 Voor de winterstop hield De Vroe in twaalf duels slechts één keer de nul - thuis tegen VVOG (4-0). Sinds Hoek dit jaar hervatte, hield De Vroe in vijf duels vier keer de nul. Dinsdag tegen VVSB zette hij de langste ongepasseerde reeks deze eeuw bij Hoek neer. ,,Het was leuk dat ik dat record dinsdag pakte'', aldus De Vroe, ,,maar ik baalde enorm van dat tegendoelpunt. Het was on nodig, omdat een fout bij ons achterin werd afgestraft.'' De Vroe is nu 37 en vader van twee kinderen. Voor de winter stop leek hij zeker aan zijn laatste seizoen bezig te zijn, inmiddels is zijn gevoel veranderd. ,,Ik had mijn besluit genomen toen co rona ook nog een rol speelde'', legt hij uit. ,,Toen we na de break weer op gang kwamen, was het goede gevoel snel weer terug.'' Binnenkort gaat hij met Hoek rond de tafel om over een langer verblijf te praten. Vandaag ont breken in Harkema Fabian Wil son, Steven Smulder en Karim Bannani. De opmars van Goes loopt parallel met die van Souffiane el Ouazzani (23). De buitenspeler uit Bergen op Zoom kampte zo'n negen we ken met een enkelblessure, maar is inmiddels hersteld. Afgelopen dinsdag - uit tegen ACV (0-2 winst) - gaf hij de assist bij het beslissende tweede doelpunt. Zaterdag wacht hekkensluiter VVSB. De voetballers van Goes gaan za terdag voor de vierde driepunter op rij. Na overwinningen tegen Dovo (2-0), Stedoco (0-3) en ACV (0-2) staat de ontmoeting met VVSB op het programma. ,,We beseffen nu: er valt altijd wat te halen'', vertelt Souffiane el Ouazzani. De buitenspeler is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Goese- naren. In de afgelopen twee jaar was de van Dosko overgekomen aanvaller voornamelijk stand-in bij blessures en schorsingen. Ook maakte hij als invaller regelmatig minuten. ,,Ik wil hier slagen als ba sisspeler'', was en is zijn doel. Vorig jaar had El Ouazzani - wiens toekomst bij Goes nog onze ker is - naar eigen zeggen te maken met een 'lastige opstart'. Na een aantal weken settelde hij zich, maar gooide het coronavirus roet in het eten. ,,Dit seizoen raakte ik al snel geblesseerd.'' De vleugelaanvaller liep in het KNVB-bekerduel met Dovo (1-2 nederlaag) een scheurtje in de enkelband op. ,,Het herstel kostte zo'n acht a negen weken.'' Twee weken geleden - tegen Dovo en Stedoco - keerde de Bra bander terug in de basis. Toeval of niet; na een droogte van twee sei zoenen won Goes beide duels. Af gelopen dinsdag (op bezoek bij Ik kijk vaak in de spiegel en vraag mezelf af: doe ik er alles aan fit te zijn? ACV) kwam El Ouazzani na ruim zeventig minuten binnen de lijnen. ,,Ik kijk vaak in de spiegel en vraag mezelf af: doe ik er alles aan om fit te zijn? Op dit moment voel ik me goed. Als je je fit voelt, word je men taal sterker.'' De vechtlust is aanwezig Na zijn invalbeurt was de buiten speler direct belangrijk. Na een combinatie met linksback Renzo Roemeratoe bereikte hij Sylvio Hage. De spits knalde de bal in het dak van het doel en besliste de wedstrijd. ,,Dat we drie keer de nul hebben gehouden, zegt wel wat. We weten hoe we tactisch moeten staan en de vechtlust is aanwezig." De voetballiefhebber heeft bij Goes zijn speelstijl moeten aanpas sen. ,,Het liefste krijg ik de bal in de voeten en ga ik de actie aan. Nu ge beurt dat minder vaak. We vechten vooral voor het team. Dat is het be langrijkste.'' Zaterdag treffen de Goesenaren een ploeg die onder hen staat: VVSB. Het elftal uit Noordwijker- hout is sinds dinsdag de nieuwe hekkensluiter in de derde divisie. Hoek was die avond met 1-3 te sterk. ,,We moeten ons blijven realiseren dat we er nog lang niet zijn'', beseft El Ouazzani. ,,Ook als het een keer tegenzit, moeten we vasthouden aan onze taken.'' Trainer Kevin Hollander kan dit weekend weer een beroep doen op Gianni Tiebosch (was geschorst) en Julian van de Kreeke (was ziek). Gisterochtend ondertekenden burgemeester Marga Vermue (gemeente Sluis), gedeputeerde Jo-Annes de Bat (Provincie Zee land) en Jan Nys (Golazo Sports NV) de driejarige overeenkomst in het Belfort in Sluis. De Benelux Tour kent een deel- nameveld van de beste profteams ter wereld. Vorig jaar was Sonny Colbrelli de eindwinnaar en in K 2020 Mathieu van der Poel. In die editie van 2020 zou de in dividuele tijdrit ook in Zeeland ge reden worden, in Vlissingen om precies te zijn. Een dag later zou de volgende etappe deels door Zeeuws-Vlaanderen voeren. Beide ritten gingen echter niet door van wege corona. In 2019 finishte de eerste etappe van de ronde in Hulst, waar Sam Bennett won. Vorig jaar was Zeel and geen start- of finishplaats, maar maakte de etappe van Essen naar Hoogerheide wel vier lussen over Zeeuwse bodem. De Benelux Tour start dit jaar op maandag 29 augustus in Flevoland en eindigt op zondag 4 september op de Muur van Geraardsbergen. Sluis is op dinsdag 30 augustus het decor voor een individuele tijdrit. Ook in 2023 en 2024 maakt Sluis deel uit van de ronde. De wedstrijd stond eerder onder de naam BinckBank Tour en daar voor Eneco Tour, maar heet sinds vorig jaar de Benelux Tour. De gemeente Sluis afficheert zich de laatste jaren juli als wieler- centrum. In juli is de gemeente (startplaats Cadzand) ook weer het strijdtoneel voor de Baloise Ladies Tour, een meerdaagse koers voor vrouwen. In 2018 was Sluis ook startplaats in deze wedstrijd. Jouri van den Broeke keert op het oude nest Jouri van den Broeke is volgend seizoen opnieuw hoofdtrainer van korfbalvereniging Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen. Na vier jaar bij Ondo uit Sint-Laurens keert Van den Broeke vanaf augustus terug naar de club uit zijn woonplaats. Hij was er in het verleden als speler actief en van 2011 tot 2015 ook al als trainer. Hij volgt clubman Marcel de Dreu op die in 2019 instapte na het abrupte vertrek van de Belg Remko Dardenne. Beide partijen hebben de inten tie uitgesproken om voor langere tijd de samenwerking met elkaar aan te gaan. ZATERDAG 12 MAART 2022 PM De wederopstanding van Hoek kan niet los worden ge zien van de vorm waarin Grif fin de Vroe verkeert. De Belgi sche doelman werd dinsdag tegen VVSB pas voor de eer ste keer dit kalenderjaar ge passeerd, maar pakte met de derdedivisionist wel weer een overwinning (1-3). Vandaag wacht Harkemase Boys. Barry van der Hooft Hoek Hoek-doelman Griffin de Vroe. foto kelly thans Souffiane el Ouazzani (op de voorgrond) in actie voor Goes tegen Aaron Verwilligen van Hoek. foto ORANGE PICTURES Goes - Souffiane el Ouazzani SLUIS De Benelux Tour is de komende drie jaar thuis in de gemeente Sluis. De enige meerdaagse World Tour wielerwedstrijd in de Benelux heeft op dinsdag 30 augustus een individuele tijdrit in Sluis. Sonny Colbrelli won de laat ste Benelux Tour. foto belga - Rudy Boogert KORFBAL Opmars Goes loopt gelijk met die van El Ouazzani Kan Goes ook een vierde opeenvolgende overwinning halen? Vandaag speelt de ploeg in de derde divisie thuis tegen de nieuwe hekkensluiter, Len Wolters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42