Rijkswaterstaat zoekt professionals voor Zeeland Elizaveta en Mark, twee Russen die in Middelburg studeren 10 Mark en Elizaveta zijn twee jonge Russische studenten. Ze bouwen in Middelburg hard aan hun carrière, maar ze worden snoeihard geraakt door de oorlog in de Oekraïne. ,,We houden van ons land en niet van Poetin." Jeffrey Kutterink Middelburg Ze heeft een welhaast zangerige naam: Eliza veta Zadirako. De twintigjarige studente komt uit een stadje bij Vladivostok. Sinds augustus 2020 stoomt de University College Roosevelt haar klaar voor een loopbaan in de medische weten schap. Een loodzwaar programma en dus mag haar aandacht niet verslappen. Maar dat is makkelijk gezegd. Want de oorlog in de Oek raïne beheerst haar leven. Zo kan ze niet meer bij haar geld en ze belt dagelijks met haar vader in Rusland, vertelt ze. ,,Er gelden nu zoveel sancties tegen Rusland. Ik heb gehoord - ik weet niet of het waar is - dat Rusland van het in ternet is of wordt afgesloten. Mijn vader is erg bang dat hij straks niet meer met me kan communiceren. Dat is voor mij erg stressvol." Toen ze het nieuws over de oor log voor het eerst hoorde, raakte ze van streek. ,,Want het is je eigen land dat onschuldige mensen dood. De beelden maken me van streek; ik wil dat het stopt." Naast de zorgen voor familie en vrienden, kan Elizaveta sinds een paar dagen niet meer pinnen. Door de bankenboycot is haar pas ge blokkeerd. ,,Mijn vader maakt soms geld aan me over om me fi nancieel te helpen. Nu kan ik er niet meer bij." Ze heeft nog wat contant geld achter de hand en kan dus nog wel haar eten betalen. ,,Maar voor deze zomer moet ik werk zoeken. Om mijn studie te kunnen betalen, maar ook geld om van te kunnen leven." Het college geld voor internationale studenten is hoog, zegt de Russin. ,,Voor het volgende studiejaar zal ik opnieuw steun moeten vragen aan de UCR." De situatie maakt het haar moeilijk om zich te concentreren op haar studie. ,,Maar ik moet. Want de financiële hulp van de UCR, hangt af van mijn resultaten. Natuurlijk, soms verlies ik mijn fo cus. Toch probeer ik mezelf over eind te houden." Geliefde Rusland Mark Torochkin (22) heeft geen geldproblemen. Gelukkig. Dat komt omdat zijn moeder op Cy prus woont en hem financieel nog kan helpen. Maar Mark (geboren in Siberië, opgegroeid in Moskou) loopt tegen iets anders aan. ,,Ik studeer sinds 2019 Art History aan de UCR en dus ben ik bezig met mijn laatste jaar. Ik zou na de stu die teruggaan naar Rusland en graag gaan werken in een museum of een gallerie, zoiets. Maar ik durf nu niet terug." Want hij is bang dat hij moet vechten in Oekraïne. „Rusland noemt het geen oorlog, maar een militaire operatie. Maar op een bepaald moment kan het zijn dat je wordt opgeroepen." Nu bevindt hij zich tussen twee werelden in, zegt hij. ,,Voor mij was heel duidelijk wat ik volgend jaar zou gaan doen: teruggaan naar Rusland en daar mijn leven op bouwen." Waarom hij terug wil naar een land dat zo'n oorlog voert? ,,Een interessante vraag. Het is de kern van de Russische ziel. Noem het: patriottisme. We hou den immens van ons land." Maar,,Ik snap je vraag. Ik hoop en denk dat een meerderheid van de Russen Poetin niet steunt. Deze oorlog is stom, zinloos, en ver schrikkelijk. Russen kunnen niet zoals mensen hier protesteren, want dan belanden ze in de gevan genis. Maar bedenk: Poetin is niet Rusland. Zijn mening is niet onze mening. We houden van ons land en niet van Poetin. En daarom wil ik terug. Wanneer? We zullen zien." Twee jonge Russische studenten: Elizaveta Zadirako en Mark Torochkin. eigen foto's Coördinator informatievoorziening Terneuzen en/of Goes Technisch adviseur wegen Middelburg Objectdeskundige civiele techniek Oosterscheldekering Vrouwenpolder Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat Clusterleider Vaarwegen Goes Technisch adviseur industriële automatisering Middelburg ZATERDAG 12 MAART 2022 GO Zij kan niet pinnen en hij durft niet terug Werken bij Rijkswaterstaat in de regio Zeeland betekent bouwen aan een mooier, veiliger en duurzamer Zeeland. Wil je deze waterrijke regio beschermen tegen overstromingen? Zorgen voor voldoende groen en schoon water? Of je inzetten voor een vlotte en veilige doorstroom vanaf de Noordzee naar het achter land in Zeeland en België? Bekijk de vacatures op werkenbij.rijkswaterstaat.nl en solliciteer direct. Dankzij jou loopt de coördinatie van het gegevensbeheer en de informatievoorziening in regio Zeeland op rolletjes. Jij houdt zicht op de kwaliteit van (areaal)gegevens. Het doel? Actuele, betrouwbare en complete informatie over infrastructuur en objecten. Hebben wegen of wegenbouwkundige constructies in de provincie Zeeland onderhoud nodig? Dan kom jij in actie. Met jouw technisch advies kunnen de projectteams de contracten met marktpartijen voorbereiden. Zo draag je bij aan optimaal bereikbare en veilige infrastructuur. De kwaliteit van de civieltechnische werken op en rond de Oosterschelde kering: die bewaak jij. Van dijken en dammen tot overslag- en afmeer- voorzieningen. Je voert analyses uit en ondersteunt bij de monitoring van het risicogestuurd beheer- en onderhoudsproces Samen met jouw team zorg je vooreen optimale doorstroming op en het beheer van het(hoofd)vaarwegennet in Zeeland. Jouw daadkracht en innovatievermogen? Die zet je in voorde verdere ontwikkeling én coördinatie van hetassetmanagementvan onze vaarwegen. 4 Jij werkt in een multidisciplinair team aan onderhoudsprojecten om de infrastructuur in Zeeland veiliger te maken. De focus? Het onderhoud aan systemen, installaties en bediening van sluizen en beweegbare bruggen in het hoofdvaarwegen netwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38