H Zingende burgemeester bij benefietconcert 9 Mels Hoogenboom speelt, schrijft en regisseert Ondanks een hartcapaciteit van slechts vijftien procent zit acteur, regisseur en schrijver Mels Hoogenboom niet bepaald stil. ,,De cardioloog staat er soms versteld van." Ali Pankow Burgh-Haamstede/Zierikzee Als acteur heeft Hoogenboom al een kleine vijftig perso nages gestalte gege ven, schrijft hij dage lijks korte verhaaltjes, is hij begon nen aan een roman, maakte hij een filmpje voor museum Goemans- zorg en staat hij aan de vooravond van zijn eerste avondvullende re gie bij Theatergroep Zierik. Naast alle culturele activiteiten heeft Mels ook nog gewoon een baan als opbouwwerker bij Welzijnsorga nisatie SMWO. ,,Zeven jaar gele den kreeg ik een hartinfarct en wat later een hartstilstand waarna ik vrij lang in coma lag. Maar daar ben ik bovenop gekomen. Voor mezelf heb ik een knop omgezet; ik zal moeten dealen met die be perkte hartcapaciteit. Maar ik heb dus het geluk dat ik de energie heb voor alles wat ik doe. Daar staan de cardiologen soms ook versteld van.'' Mels vertelt dat de fascinatie voor theater voor hem begon in 1990 met straatoptredens in het duo El Capsonez. Hij bespeelde de contrabas en zong en vond het aan elkaar praten van de liedjes vooral ook heel leuk. Het succes van dit duo en het plezier dat hij eraan be leefde, deed hem besluiten zijn vaste baan toen op te zeggen en genoegen te nemen met een inko men van minder dan de helft. Zingen, teksten schrijven, im provisatie, performance... hij voelde zich er prima bij. Dus ging hij ook elk jaar een weekje naar Buitenkunst in Drenthe om een workshop Toneel te volgen. En daarna ook een week naar het Franse Charme, waar een verge lijkbare organisatie cursussen aan- Mels Hoogenboom (r) beleeft nu ook zijn regiedebuut met de komedie God van de Slachting. Het stuk wordt gespeeld door (vlnr) Wilco de Valk, Jeffrey Limburg, Ylya Spiekerkman en Tamara van As (niet op de foto) van Theatergroep Zierik. foto marieke mandemaker biedt. ,,Bij welk toneelgezelschap speel jij eigenlijk?'', wilde Robert Baarda, een van de theatermakers daar van hem weten nadat Mels indruk had gemaakt met een kort optreden. ,,Ik doe alleen zo'n weekje training hier'', was het ant woord, waarop Baarda hem advi seerde toch maar wat meer te gaan doen met zijn talent. De Ambitie Mels was met zijn gezinnetje in middels vanuit Zwijndrecht in Burgh-Haamstede komen wonen en vond in Zeeland 'De Ambitie', de spelopleiding van het Zeeuws Centrum voor Amateurtheater. ,,Ik volgde daar een cursus van Jora Möhlmann en een week later belde diens vader Cees Möhl mann, regisseur bij Theatergroep Zierik, die vroeg of ik een rol wilde komen spelen in het toneelstuk 'De Eetkamer'. Dat beviel zo goed dat ik direct lid ben geworden en ook bestuurslid'', zegt Mels die in middels al jarenlang voorzitter is van Zierik. Het is een heerlijk, hilarisch stuk - Mels Hoogenboom, regisseur Met het spelen van tientallen rollen bij deze theatergroep, maar ook bij Zeeuwse filmprojecten en als gastspeler bij zusterverenigin gen, is bij Mels zijn liefde voor taal enorm gegroeid. Sinds half okto ber tot nu schrijft hij elke dag een kort verhaaltje in circa vijf minu ten op basis van drie trefwoorden. Dichter en woordkunstenares Anna de Bruyckere uit Middelburg lanceerde dit format. Mels nam er enthousiast aan deel en heeft het inmiddels zelf verder voortgezet. Een gebundelde publicatie is in voorbereiding. Maar eerst zijn avondvullende regie van het toneelstuk God van de slachting van schrijfster Yas- mina Reza. ,,Een heerlijk, hilarisch stuk vooral voor iemand die zo van taal houdt als ik'', motiveert Mels zijn keuze. Twee echtparen komen bijeen om een verklaring voor de schadeverzekering op te stellen: de zoon van het ene stel heeft met een stok de zoon van het andere paar twee tanden uitgeslagen. Bij deze vier intellectuele mensen be gint de ontmoeting beschaafd, maar de laagjes vernis schuren af tot een verbaal slagveld. De voor stelling is te zien in Theater De Verdieping op 18, 19, 25, 26 maart en 2 april om 20.00 uur en op 27 maart en 3 april om 14.30 uur. Meer informatie op de website theatergroepzierik.nl. ZIERIKZEE Burgemeester Jack van der Hoek dient vandaag als pu bliekstrekker bij het benefiet concert voor Oekraïne in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het is zijn debuut als zanger op Schouwen-Duiveland maar bur gemeester Jack van der Hoek is ab soluut geen groentje op het po dium. ,,Ik heb zes jaar lang in Haarlem een band gehad met de burgemeester en de nachtburge meester." Zijn repertoire is heel breed. ,,Van klassiek tot Hazes." Van der Hoek zingt in de Nieuwe Kerk Het Dorp van Wim Sonneveld en Der Vögelfanger uit Die Zauberflöte van Mozart. „Der Vögelfanger heb ik vaker gezongen en Het Dorp kwam in mij op, om dat er veel sentiment in zit. Het raakt aan de situatie in Oekraïne: dat de plek waar je zo aan gewend bent, zo verandert." Omdat een gedeelte van de kerk al als stem bureau is ingericht is het motto: Mijn stem voor de Oekraïne. Er is vrije in- en uitloop bij het concert dat van 13.30 tot 16.30 uur duurt. De opbrengst gaat naar Vluchtelingenwerk. - Valeska Nastaly omroep J zeeland Omroep Zeeland, dé omroep van Zeeland Omroep Zeeland is dé omroep van Zeeland en brengt nieuws, achtergronden, cultuur, sport en evenementen. Professioneel gemaakt. Met aandacht voor de journalistieke kwaliteit en met nieuwsgierigheid. Daarmee levert de omroep een belangrijke bijdrage aan het versterken van de Zeeuwse identiteit, de leefbaarheid in Zeeland en een goed functionerende democratie. Samen sterk voor Zeeland. Vanwege prepensioen zoeken wij een veelzijdige en talentvolle Manager HR Meer informatie kun je vinden op https//wwwomroepzeelandnl/vacatures PM ZATERDAG 12 MAART 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37