sportwinter. Vandaag nemen de twee iconen afscheid in Thialf. In deze krant zwaait een groot aantal prominenten uit de Nederlandse sport de twee alvast uit voor een papieren erehaag. Bijna twee decennia lang bepaalden Ireen Wüst en Sven Kramer het schaatsen en de Michael van Gerwen ,,Sven en Ireen behoren in Neder land tot de grootste sporters aller tij den. Wat zij hebben gedaan, is onge kend. Zij hebben in hun leven jaren lang alles aan de kant gezet om op zo'n hoog niveau te kunnen preste ren. Daar heb ik veel respect en waar dering voor. Zij zijn niet één keer bo ven zichzelf uitgestegen, maar zij hebben dat jaar na jaar gedaan. Ik heb vaak van hun prestaties genoten. Ireen en ik zijn ook allebei ereburger van Brabander, dat is wel leuk. Ei genlijk jammer dat het schaatsen wereldwijd niet zo'n grote sport is, want zij hebben het schaatsen echt smoel gegeven. Zij verdienen een groots afscheid." Anky van Grunsven ,,Bijna twintig jaar lang wa ren Sven en Ireen de ge zichten van het schaatsen. Zo zal ik hen herinneren. Ik wens henvan daag allebei een mooi afscheid in Thialf en daarna kan het genieten van het leven na de top sportcarrière beginnen." Yvonne van Gennip ,,Een heel diepe buiging en een diep applaus voor zulke iconen in de sport. Altijd de blikvanger zijn, dat moet je maar kunnen. Zij hebben ge zorgd dat schaatsen belangrijk bleef in Nederland. Ze zijn een enorme in spiratiebron voor talenten, ook met hun manier van leven. Ik mocht in Turijn in het Holland Heineken Huis een symbolische me daille uitreiken aan Ireen. Niemand kon bevroeden wat daarna nog wel niet zou komen. Dat was in 2006. Tien jaar geleden kwam ik terug in de schaatssport als teammanager, ik ben eigenlijk ook met ze opgegroeid. En kan me niet voorstellen dat ze er straks niet meer zijn. Hun erelijs ten zijn fenomenaal. Zulke Naomi van As ,,Sven heeft van mij een beetje le ren relativeren, denk ik, en ik heb van hem geleerd wat er allemaal komt kijken bij het topsportleven. Preventief met je lichaam bezig zijn, bijvoorbeeld. In het begin reed ik vaak van Den Haag naar Heerenveen op en neer, want Sven wilde tussen de middag slapen. Tot ik dacht: wacht eens even, ik wil ook slapen! ,,De passie voor het schaatsen, daar kwam Sven zijn bed voor uit. Tom Dumoulin „Jarenlang heb ik enorm genoten van de prestaties van Ireen en Sven. Vol bewondering heb ik ge keken hoe ze allebei op jonge leef tijd als een komeet naar de top zijn gestoten, maar vooral hoe ze daarna jarenlang aan de top ble ven. Allebei met hun ups en downs uiteraard, maar op de mo menten dat het er écht om ging, stonden ze er altijd. Dat is een kwaliteit die maar weinigen gege ven is.'' kleurrijke spor ters, we gaan ze enorm missen." Gerard Kemkers ,,Sven en Ireen zijn voor mij een Siamese tweeling: met z'n tweetjes bij mij gekomen, en op het moment dat we tegelijkertijd uit elkaar gingen, waren we negen jaarverder. Het bekt ook lekker; Sven en Ireen. Heel veel mensen zijn opgegroeid met Ard en Keessie als tijdperk, maar Sven en Ireen zijn ook een tijdperk. „Ze zijn onderscheidend in alle facetten, met hun winnaarsgedrag, met de manier waarop ze hun sport beleven, qua professionali teit, op zoek naar verbetering. Ik ben zeer dankbaar dat ik negen jaar met ze heb mogen optrekken, om dat ik weet dat mijn groei en ont wikkeling daar ook een enorme vlucht mee heeft genomen. Ik gun iedere coach een Sven en/of Ireen in zijn of haar carrière." Vivianne Miedema ,,Ireen was altijd mijn grote voor beeld toen ik in Heerenveen voet balde en daar ook woonde. Ik volgde de Olympische Spelen en het schaatsen op de voet. Ireen is een geweldige sportvrouw en ik heb diep respect voor haar carrière. Ik hoop dat zij vandaag, samen met Sven, een mooi afscheid heeft." Hij hield van trai nen, van kilo meters maken op de fiets, grappen en grollen op het ijs. Die toewijding, daar heb ik veel bewondering voor. Het is uitein delijk een individuele sport, je kan je niet verschuilen. Het vergt zo veel inspanning en energie om dat al die jaren vol te houden, en dan ook nog de beste te blijven. Dat is niet altijd makkelijk. Mensen gaan op je jagen, gaan je nadoen. En als je kop boven het maaiveld uit steekt, komt er ook kritiek. Maar Sven heeft zich nooit verstopt. Wat veel mensen niet van hem verwachten, is dat hij ook de hel pende hand bood aan anderen. Hij stak zijn nek uit, dat durft niet ie dereen.'' ANKY VAN GRUNSVEN GERARD KEMKERS ZATERDAG 12 MAART 2022 GO 'Lieve Sven laten we

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22