Iedereen probeert de favorietenrol bij Ferrari te leggen I Weet jij al op welke partij je stemt op 16 maart? MC 21 DE GEBROKEN BELOFTES IN HET BELOOFDE LAND ,,Ze hadden nooit over die top 6 moeten beginnen. Daar heeft PEC de financiën niet voor. Verder moet je een goede structuur op bouwen. Zodat je een goede fun dering hebt, waar je op kan terug vallen. Dat moet veel beter. Ook zijn een goed scoutingsapparaat en de juiste contacten belangrijk. Anders word je te afhankelijk van anderen. De kans dat je verkeerde keuzes maakt, is dan vrij groot." ,,We worden een stabiele midden moter, met als uitschieter een plek in de play-offs. Zelfs dat is te ambi tieus. Met alle respect, maar PEC, een club waarvan de selectie elk jaar wijzigt, mag blij zijn dat ze eredivisie speelt. Ze moeten als eerste strijden voor lijfsbehoud. En dan hopen op meer." ,,Geen goede uitspraak van Art. Als trainer ben je positief ingesteld, maar je moet wel realistisch zijn." ,,Dat vraag ik me af. Art is een slimme gast. Ik denk dat het meer te maken heeft dat bepaalde af spraken niet zijn nagekomen. Art wilde een soort managersrol, met onder hem een veldtrainer. Zodat hij kon bouwen. Dat werd in het begin van het seizoen gezegd. Dat kwam er niet van, heb ik het idee." Hoe vind je dat Schreuder het doet? ,,Goed. Het team straalt veel uit, agressiviteit en vertrouwen. De speelstijl gaat ze makkelijk af. Komt ook omdat PEC de spelers heeft voor 5-3-2. Wat niet betekent dat het altijd goed is. Maar de re sultaten zijn er en daar gaat het om op dit moment." „Achteraf wel. Maar vergeet niet: ik kreeg de kans bij een topclub te werken, wat ik altijd wilde. Dan doe je dat. Maar dan gaat het niet zoals gedacht. Dat is teleurstel lend." ,,Onder meer doordat de beleids bepalers die mij aantrokken, wa ren vertrokken. Verder kon binnen de selectie niet veel." ,,Als je ziet en hoort dat er een ne gatief sfeertje om je heen wordt gecreëerd, wordt het moeilijk iets te bouwen. Daarbij zijn afspraken anders dan dat ze waren. Je moet soms ook aan jezelf denken." Dick Advocaat, je opvolger bij Feyenoord, blijft vervolgens een eeuwigheid ongeslagen. Dacht je niet: was ik nog maar even geble ven? „Helemaal niet. Ik heb mijn ge dachten over het spel en Dick ook. En die zijn verschillend. Al was het niet zo dat het onder mijn lei ding alleen maar slecht ging. Er za ten in die vijf maanden ook veel goede duels tussen. Maar omdat je niet alles wint, wordt er al snel ne gatief gedacht. Vanwege perso neelsproblemen verliep de hele opbouw van de selectie anders." ,,En ze kwamen geblesseerd bin nen. En spelers die er al waren, bleken niet allemaal gewend drie duels in een week te spelen. Zelfs geen twee. Neem Sinisterra. Het merendeel binnen de club was sceptisch over hem. Hij zou het niet kunnen volhouden. Maar ik had vertrouwen in Luis. Je ziet hoe hij zich heeft ontwikkeld." ,,Zeker, maar in de voetballerij ben je altijd afhankelijk van anderen. Ik weet wat ik kan, ze moeten je alleen een kans geven. Waarbij ik niet per se voor het hoogste niveau ga. ik zou ook in League One wil len werken. Het gaat niet alleen om de competitie, ook om de mensen met wie je werkt. En be langrijker: of een organisatie wil groeien." ,,Wie daar bang voor is, kan beter in de tuin gaan spitten. Dat hoort nu eenmaal bij het trainersvak,'' Een week voor de start van het Formule 1-seizoen tankte Ferrari opnieuw vertrouwen in Bahrein. De Italiaanse renstal, die al sinds het constructeurskampioenschap in 2008 droog staat, kwam ook de tweede testdag op het asfalt van Sakhir Circuit zonder kopzorgen door. Spanjaard Carlos Sainz te kende voor de snelste ronde, in 1,33,532, een halve tel voor Max Verstappen (86 rondes, P2). Winterkampioen, het is een ti tel waar je niets aan hebt in de Formule 1. Ferrari was wel vaker de snelste tijdens de testdagen, de laatste jaren. En dan viel het in het seizoen toch vaak weer tegen. Nu de Formule 1 een nieuw tijd perk ingaat vol technologische veranderingen, lijken de Italianen met een conventioneel concept echter wel een interessante rich ting te hebben gekozen. Waar tal van concurrenten gokken op een veel agressiever concept qua side- pods, is de Ferrari bijna ouderwets breed. En dat levert vooralsnog geen vertraging op. Twee dagen getest in Bahrein, twee keer de snelste zonder veel hinder van kinderziektes met de nieuwe auto. ,,Ferrari heeft de auto die momenteel het beste over het as falt gaat", benadrukte Red Bull-teambaas Christian Horner, die weinig te klagen heeft over zijn eigen auto, maar ook in Spanje al een sterk Ferrari zag. ,,Dat is nu hét team in vorm. Al denk ik niet dat ze bij Mercedes al het achterste van hun tong heb ben laten zien." Conclusies verbinden aan test- dagen, het blijft een riskante on derneming, weet ook Horner. Maar wat voor analyses je er ook op los wil laten nu, steeds komt Ferrari als eerste naar boven, ge volgd door Red Bull en Mercedes. Nieuwkomer Sluiten de Italianen echt weer aan bij de twee titelfavorieten? Daar hoopt de Formule 1 massaal op. Bij Mercedes riep nieuwkomer George Russell ook al meermaals dat Ferrari wat hem betreft zelfs de snelste auto heeft. Daar moest Carlos Sainz dan wel weer om la chen, vertelde hij op testdag twee in Bahrein. ,,Dat doen ze bij Mercedes echt elkjaar. Zelf verstoppertje spelen en een ander team heel groot ma ken," merkte de Spanjaard. ,,En dan bij de eerst race de concurren tie weer wegblazen." De gemeenteraadsverkiezingen staan voor de deur! De PZC helpt je bij het maken van een keuze met een eenvoudige kieswijzer. Kies jouw gemeente, doorloop de stellingen met toelichtingen en ontdek welke partij het best bij je past. Kijk snel of jouw gemeente erbij zit! Doe de Kieswijzer op pzc.nl/kieswijzer PC ZATERDAG 12 MAART 2022 dat doet pijn' ill mis omdat PEC na de bekerwinst van 2014 buiten zijn eigen gren zen ging denken. Wat hadden ze dan moeten zeg gen? In de docu De Zwolse Zomer zei Art Langeler: als iedereen fit blijft, worden we zesde. Na twaalf duels vertrok Langeler al. Hij zag geen perspectief meer. Jij was kort hoofdtrainer van PEC. Na een halfjaar vertrok je naar Feyenoord. Was dat niet te snel? Waar lag dat aan? En dan stap je zelf maar op? Omdat je alleen transfervrije spe lers kon halen? Zie jij jezelf nog terugkeren als trainer? Met als risico dat je na verloop van tijd weer op straat staat. Niet voor het eerst deze test- dagen maakte Ferrari een prima indruk. Op de tweede testdag in Bahrein klokte Car los Sainz de snelste tijd. ,,Ze zijn het team in vorm." Arjan Schouten Bahrein Ook Max Verstappen moest de Ferrari laten voorgaan. De Ne derlander werd tweede achter Carlos Sainz. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21