'Mijn vrouw is een held' c Bijna 90 procent ondervraagden is bezorgd over oorlog in Oekraïne cJA JOL Vandaag bij deze krant Toverwoord wordt prefab Huisvesting: jaarlijks 15.000 noodwoningen erbij Maria Dolganov zit met haar man Yuri en zoontje Timor veilig in Vlissingen. Het Oekraïense gezin is opgevangen door Gerard Ruedisueli en zijn Oekraïense vrouw Olesya Lutsenko (kleine foto). De vlucht uit Oekraïne maakte Maria alleen met haar zoontje, omdat Yuri in Turkije zat. „Mijn vrouw is een held", zegt hij. De komende tijd volgen we hen, samen met nog een gevlucht gezin. CZEELAND2 Nederlanders zijn uiterst bezorgd over de oorlog in Oekraïne, blijkt uit een peiling van deze krant. Bijna de helft is bezorgd dat de oorlog naar Nederland zal overslaan. Onafhankelijk veldwerkbureau Pa nel Inzicht vroeg een representa tieve groep van duizend Neder landse volwassenen deze week naar hun gevoelens over de oorlog. Bijna 90 procent is bezorgd over de Rus sische invasie in Oekraïne. Zo'n 54 procent is zelfs bang door de ge welddadige oorlog; 46 procent van de mannen, 62 procent van de vrou wen. Veel Nederlanders vrezen dat het conflict niet beperkt blijft tot Rus land en Oekraïne zelf. Een krappe meerderheid, 51 procent, is bang voor een kernoorlog. Een krappe minderheid, 47 procent, is zelfs be zorgd dat de oorlog fysiek overslaat naar ons eigen land. Ook hier liggen de percentages bij vrouwen flink hoger dan bij mannen. De zorgen en angst om het con flict in het oosten hebben bij twee derde van de Nederlanders invloed op hun lichaam en geest. Een kwart zegt duidelijk stress te ervaren, 43 procent heeft 'een beetj e' stress. Dat uit zich onder meer in gespannen zijn (47 procent van de gestresten), somberheid (36 procent), sneller emotioneel zijn (27 procent), moe heid (24 procent) en slaapproble men (22 procent). Toekomstbeeld Bij ruim vier op de tien volwasse nen heeft de bloedige oorlog op Eu ropees grondgebied het toekomst beeld voor hun kinderen in nega tieve zin aangetast; 6 procent ziet de toekomst van hun kroost juist zon- C Veel Nederlanders vrezen dat het conflict niet beperkt blijft tot Rusland en Oekraïne zelf niger in, ruim de helft merkt bij zichzelf geen verandering. Zo'n 10 procent deed de afgelo pen weken actiefmee aan een hulp actie voor Oekraïne. Ruim 40 pro cent van de ondervraagden do neerde geld. Bijna een derde is be zig met het terugdringen van gas verbruik in eigen huis en 11 procent heeft extra boodschappen in huis gehaald. Ruim een derde onder nam niets in reactie op de oorlog. Minder zorgen Mannen volgen de ontwikkelingen rond de oorlog iets vaker op de voet dan vrouwen: 48 om 39 procent. De mensen die hooguit af en toe iets meekrijgen van het nieuws over Oekraïne, een kleine 13 procent, maken zich ook minder zorgen. c P3: 'Zorgen zijn als een muggen beet: als je krabt, wordt het juist er ger' c Zo: 'Je kunt je kind niet tegen de werkelijkheid beschermen' Als abonnee maakt u gratis gebruik van alle digitale mogelijkheden! Nieuwsmedia MylouFrencken 'Wat sta ik nou gedienstig met die theedoek -*-2*3 te zwaaien?' FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Angst voor gebruik kernwapens Chris van Mersbergen Ermelo ndtaehtcSm^ng floor lissingen qeen straatrace. Op pzc.nl of via de app zaterdag 12 maart 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1