Sluis haalt weer een wielerkoers binnen El Ouazzani symbool hervonden vorm Goes c Belgische doelman (37) speelt met Hoek in Friesland 15 Goes gaat vandaag tegen de nieuwe hekkensluiter VVSB voor de vierde driepunter op rij. ,,We beseffen nu: er valt altijd wat te halen'', vertelt Souffiane el Ouazzani. De buitenspeler is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Goe- senaren. In de afgelopen twee jaar was de van Dosko overgeko men aanvaller voornamelijk stand-in bij blessures en schor singen. Twee weken geleden - tegen Dovo en Stedoco - keerde hij terug in de basis. Toeval of niet: na een droogte van twee seizoenen won Goes beide du els. Dinsdag bij ACV leverde El Ouazzani als invaller de assist bij de 0-2 van Sylvio Hage. ,,Dat we drie keer de nul hebben gehou den, zegt wel wat. We weten hoe we tactisch moeten staan en de vechtlust is aanwezig." Trainer Kevin Hollander kan vandaag weer een beroep doen op Gianni Tiebosch (was ge schorst) en Julian van de Kreeke (was ziek). Gisterochtend ondertekenden burgemeester Marga Vermue (gemeente Sluis), gedeputeerde Jo-Annes de Bat (Provincie Zee land) en Jan Nys (Golazo Sports NV) de driejarige overeenkomst in het Belfort in Sluis. De Benelux Tour kent een deel- nameveld van de beste profteams ter wereld. Vorig jaar was Sonny Colbrelli de eindwinnaar en in De opmars van Hoek in de laatste weken kan niet los worden gezien van de vorm waarin Griffin de Vroe verkeert. De Belgische doelman werd dinsdag tegen VVSB pas voor de eerste keer dit kalenderjaar gepasseerd, maar pakte met de derdedivisionist wel weer een overwinning (1-3). ,,Als keeper is het iedere wedstrijd weer je doel om de nul te houden.'' Dat lukte voor de winterstop in twaalfwedstrijden slechts één keer - thuis tegen VVOG (4-0). Sinds Hoek de competitie op 12 februari hervatte, hield De Vroe in vijf duels vier keer de nul. Het betekende dat hij dinsdag tegen VVSB een record van zijn huidige concurrent Jordi de Jonghe over kon nemen. De Vroe moest in de eerste vijfminuten niet gepasseerd worden. Dat lukte, al moest hij na elfminuten wel vissen. De doelman was kansloos, na on nodig balverlies achterin. ,,Ik had gelezen dat ik een record kon pakken'', aldus De Vroe. ,,Zodra de wedstrijd begint, ben je daar niet meer mee bezig. Het was leuk dat ik het dinsdag pakte, maar ik baalde enorm van dat tegendoelpunt. Het was onnodig, omdat een fout bij ons achterin werd afgestraft. Die bal had 'weg gekegeld' moeten wor den.'' De Vroe is nu 37 en vader van twee kinderen. Voor de winterstop leek hij zeker aan zijn laatste sei zoen bij Hoek bezig te zijn, inmid dels is zijn gevoel wel veranderd. ,,Ik had mijn besluit eigenlijk geno men, toen corona ook nog een rol speelde'', legt hij uit. ,,Toen we na de break weer op gang kwamen, was het goede gevoel snel weer te- rug en dacht ik er toch anders over. We gingen weer voetballen, de re sultaten hielpen ook wel mee, maar we zaten vooral weer in ons ritme. Dat voelt goed. Ik kom ook graag in Hoek, heb het er echt naar m'n zin.'' Ook al kost het voetballen in Ne derland hem veel tijd. ,,Ik werk in Ninove. Doordeweeks rijd ik recht streeks vanaf mijn werk naar Hoek. Dat is 84 kilometer, dan ben ik on geveer een uur en een kwartier on derweg. Na de training rijd ik naar huis, dat is een rit van iets meer dan drie kwartier. Ik zit dus bij iedere training twee uur in de auto.'' Toch gaat hij binnenkort weer met de be- Het was leuk dat ik dat record pakte, maar ik baalde van het tegendoelpunt 2020 Mathieu van der Poel. In die editie van 2020 zou de in dividuele tijdrit ook in Zeeland ge reden worden, in Vlissingen om precies te zijn. Een dag later zou de volgende etappe deels door Zeeuws-Vlaanderen voeren. Beide ritten gingen echter niet door van wege corona. In 2019 finishte de eerste etappe van de ronde in Hulst, waar Sam Bennett won. Vorig jaar was Zeel and geen start- of finishplaats, maar maakte de etappe van Essen naar Hoogerheide wel vier lussen over Zeeuwse bodem. De Benelux Tour start dit jaar op maandag 29 augustus in Flevoland en eindigt op zondag 4 september leidsbepalers van Hoek rond de ta fel om over een langer verblijf te praten. ,,Ik had in België bij een club kunnen tekenen, maar dat heb ik zelf afgezegd.'' Deze week moest hij op dinsdag een halve dag vrij nemen voor de uitwedstrijd bij VVSB in Noord- wijkerhout. ,,Ik was om twee uur 's nachts thuis. Om zes uur ging de wekker weer.'' Vrijdag vertrok hij aan het eind van de middag al met Hoek richting Emmeloord, om daar te overnachten voor de wedstrijd van vandaag tegen Harkemase Boys. ,,Zaterdagavond ben ik om een uur of tien thuis, denk ik.'' In handjes knijpen Wat vindt zijn echtgenote er eigen lijk van? De Vroe: ,,Ik mag in mijn handjes knijpen met mijn vrouw. Natuurlijk heeft ze graag dat ik vaak bij haar en de kinderen ben, maar ze laat me vrij in mijn keuze om te voetballen. Ze weet ook dat ik an dere ambities zal hebben, zodra ik stop als speler. Ik wil graag als op de Muur van Geraardsbergen. Sluis is op dinsdag 30 augustus het decor voor een individuele tijdrit. Ook in 2023 en 2024 maakt Sluis deel uit van de ronde. De wedstrijd stond eerder onder de naam BinckBank Tour en daar voor Eneco Tour, maar heet sinds vorig jaar de Benelux Tour. De gemeente Sluis afficheert zich de laatste jaren juli als wieler- centrum. In juli is de gemeente (startplaats Cadzand) ook weer het strijdtoneel voor de Baloise Ladies Tour, een meerdaagse koers voor vrouwen. In 2018 was Sluis ook startplaats in deze wedstrijd. keeperstrainer aan de slag, die am bitie heb ik ook.'' Zaterdagmiddag wacht het duel met Harkemase Boys, voor Hoek vrijwel altijd een lastige tegenstan der. De laatste drie duels van Hoek in Harkema eindigden in een ne derlaag: 6-0, 4-2 en 3-1. De Vroe en zijn ploeggenoten willen graag een einde maken aan die slechte reeks. ,,We hebben nu een goede serie neergezet'', zegt de doelman. ,,Je ziet dat je zoiets alleen kunt berei ken als spelers keihard voor elkaar werken. Spelen we nu het mooiste voetbal? Nee. Maar er staat wel een goede organisatie, een blok. Van daaruit creëren we altijd kansen. Nog niet zo lang geleden hadden we soms vier goals nodig om een wedstrijd te winnen, nu vaak maar één of twee. Dat is wel een verschil hè.'' Bij Hoek ontbreken Fabian Wil son, Steven Smulder en Karim Ban- nani, die tegen VVSB uitviel. Aaron Verwilligen is weer fit en keert te rug in de wedstrijdselectie. Jouri van den Broeke keert op het oude nest Jouri van den Broeke is volgend seizoen opnieuw hoofdtrainer van korfbalvereniging Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen. Na vier jaar bij Ondo uit Sint-Laurens keert Van den Broeke vanaf augustus terug naar de club uit zijn woonplaats. Hij was er in het verleden als speler actief en van 2011 tot 2015 ook al als trainer. Hij volgt clubman Marcel de Dreu op die in 2019 instapte na het abrupte vertrek van de Belg Remko Dardenne. Beide partijen hebben de inten tie uitgesproken om voor langere tijd de samenwerking met elkaar aan te gaan. VL ZATERDAG 12 MAART 2022 De Vroe maakt indruk en denkt aan langer verblijf Meevoetballen is één van de kwaliteiten van Hoek-doelman Griffin de Vroe. foto danny ploegaert/orange pic- De wederopstanding van Goes loopt parallel met die van Souffiane el Ouazzani (23). De buitenspeler uit Ber gen op Zoom kampte zo'n negen weken met een enkel blessure, maar is inmiddels hersteld. Afgelopen dinsdag - uit tegen ACV (0-2 winst) - gaf hij de assist bij het beslis sende tweede doelpunt. Len Wolters Goes Souffiane el Ouazzani in ac tie tegen Hoek. De Benelux Tour is de komende drie jaar thuis in de gemeente Sluis. De enige meerdaagse World Tour wielerwedstrijd in de Benelux heeft op dinsdag 30 augustus een individuele tijdrit in Sluis. Barry van der Hooft Hoek Sonny Colbrelli won de laat ste Benelux Tour. foto belga - Griffin de Vroe (37) - Rudy Boogert KORFBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 132