Plan voor hotel en speelautomatenhal naast skihal kan door OBESTAS Missie om stad beter op de kaart te zetten 5 1 Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? De nieuwe zeesluis, een ambitieus plan voor de binnenstad... Het is nu tijd om te werken aan de trots van de Terneuzenaren. Dat zijn ze best, al is het soms nog stiekem, weet Joan Nuijten. ,,Maar we moeten het meer uitdragen. In Hulst en Sluis doen de inwoners dat als vanzelfsprekend. Hier moet dat ook gaan groeien." Natuurlijk, uit de mond van een bestuurslid van Citymarketing Terneuzen klinkt dat gekleurd. Lo gisch, het is haar missie om Ter neuzen steeds beter op de kaart te zetten. Dat geldt al net zo voor haar collega-bestuurslid Martijn van Battum. Maar om misverstanden te voorkomen: ze menen het voor de volle honderd procent. Nu is het moment om Terneuzen steviger op de kaart te zetten. Dat klinkt allemaal al snel wat ongrijpbaar, weten Van Battum en Nuijten. Want hoe dan? Wat voor invloed kun je uitoefenen? Het is vooral zaak om allerlei initiatieven die Terneuzen en alle omliggende plaatsen ten goede komen samen te brengen. Zodat niet iedereen zo maar iets doet, zonder dat anderen ervan op de hoogte zijn. Want aan dat ene evenement zou een bedrijf waaraan je zelf nog nooit had ge dacht, misschien best eens iets kunnen bijdragen. Van Battum: ,,En het gaat ook om het besef wat we allemaal wél hebben in plaats van wat we niet of niet meer heb ben. We beseffen bijvoorbeeld veel te weinig wat voor gigantisch project de bouw van de nieuwe sluis is. Daar mogen we echt trots op zijn, hoor." Een nieuwe citymarketeer en een nieuwe marketingmedewer ker moeten daarbij flink gaan hel pen. De vorige citymarketeer, Sara Jansen, is een tijdje geleden ver trokken. Daarna namen de marke ting- en communicatiebureaus Get a Grip en Cows Stars het werk tijdelijk over. Nu wordt er gezocht naar ie mand die de streek op zijn duimpje kent. Voor de goede orde, de nieuwe citymarketeer moet geen man of vrouw in een Vliegende Hollander-pak worden. Het is een serieuze rol, die écht iets moet op leveren. ,,We zoeken iemand die precies weet hoe de hazen in deze streek lopen, iemand die veel We moeten onze trots meer uitdragen mensen kent. Hij of zij moet hét gezicht worden, de spil tussen de gemeente, ondernemers, stichtin gen en iedereen die iets organi seert in de gemeente Terneuzen. Want vergeet niet dat we het ook over plaatsen als Axel en Sas van Gent hebben", vertelt Nuijten. Van Battum vult haar aan. ,,Dat laatste ligt misschien nog steeds wat gevoelig, maar we moeten écht samen aan de slag. Van elkaar profiteren. Kom je naar Terneu- zen? Dan kan dat ook betekenen dat je naar het museum in Sas van Gent of Axel wordt verwezen.'' Het zijn mooie woorden, maar die vallen of staan wel bij geld. De afgelopen vier jaar had Citymarke ting twee ton subsidie tot zijn be schikking. Over een tijdje moet er weer een klap worden gegeven op steun voor een nieuwe periode. Van Battum en Nuijten hopen dat ook de nieuwe gemeenteraad het nut van de stichting inziet. Eindhoven als voorbeeld Battum: ,,Ons voorbeeld is Eind hoven. Als je ziet wat citymarke- ting daar de afgelopen jaren heeft opgeleverd, dat is ongekend. Het gaat daarbij vooral om het streven naar één uitstraling. Denk bijvoor beeld aan één logo, zoals we dat nu met Stad Terneuzen op de sociale media voeren. Die uitstraling be reik je alleen met meerdere par tijen. Wij werken nu al samen met het Tourist Information Point (TIP, de Terneuzense opvolger van de VVV), Onbegrensd Zeeuws- Vlaanderen, het Portaal van Vlaan deren en Expat Centre Zeeland.'' Het toenemende aantal expats in de Kanaalzone is een mooi voor beeld om op in te spelen, vindt Nuijten. ,,Daar moet je bij promo tie van evenementen ofacties echt rekening mee houden. Op een flyer kan het echt niet alleen maar in het Nederlands worden uitge legd, daar moet minstens ook een Engelse vertaling bij." Een 'ja' voor een speelautomaten- hal is voor Casino Terneuzen BV, een samenwerking van speelauto- matenhallenbedrijf JVH Gaming BV en Four-D BV, een vereiste om door te kunnen. Met name SGP en coalitiepartijen Christenunie en CDA uitten al eerder hun twijfels, vooral omdat ze vrezen dat een speelautomatenhal gokverslaving in de hand werkt. Ook gezond heidsaspecten (fastfood) baren de christendemocraten zorgen. Wethouder Frank van Hulle waarschuwde de raad donderdag avond tijdens de gemeenteraads vergadering wel dat die argumen ten er nu eigenlijk niet zo toe doen. De raad moest namelijk stemmen over het wel of niet in gang zetten van een procedure voor een omge vingsvergunning voor het totale plan, en dus niet alleen over het specifieke onderdeel 'speelautoma ten'. ,,Als u dit voorstel afwijst met argumenten die niets te maken hebben met ruimtelijke ordening, dan hebben wij misschien wel een groot probleem. Dan zullen we uw afwijzing heel goed moeten onder bouwen. Wij hebben in Terneuzen ruimte voor één vergunning voor een speelautomatenhal (die nu niet wordt gebruikt, red). Als u dat an ders wil, moet u verordening voor speelautomatenhallen aanpassen.'' CDA uiterst verbolgen Fractievoorzitter Jos van Ginneken van het CDA viel zowat van zijn stoel van verbazing. Worden we hier nu voor het blok gezet met ar gumenten die ik nog nooit eerder heb gehoord?'' Ernst Jonker van GroenLinks was er ook al niet over te spreken. Zijn partij en ook de SGP vrezen dat het complex een bedreiging voor ondernemers in het centrum van de stad is. Van Hulle ziet dat anders. ,,Juist het en thousiasme dat er nu is, gaat leiden tot toename van activiteiten in heel Terneuzen.'' Het CDA had een schorsing nodig om bij te komen van het betoog van Van Hulle, om daarna aan te geven dat zij tegen zou stemmen. ,,Ik was heel enthou siast over dit plan, maar dat wij van avond met nieuwe informatie wor den geconfronteerd stuit mij erg te gen de borst'', zei CDA'er Loek de Beleir in een stemverklaring. Toch haalde het voorstel een nipte meerderheid: 14 raadsleden stemden voor, 11 tegen. De PvdA worstelde er mee: waar Johan van der Ha en Ronaut den Hollander voor waren, stemde fractievoorzit ter Laszlo van de Voorde tegen. Co alitiepartijen TOP/Gemeentebe langen en VVD hadden de twee PvdA'ers, de PVV, Sociaal Terneu- zen, Terneuzen Sterk en D66 nodig om zich met een meerderheid ach ter het plan te kunnen scharen. - Raymond de Frel Infoavond 16 maart Bel: 0115 - 745745 of obesitaskliniek.nl TERNEUZEN VL ZATERDAG 12 MAART 2022 Bestuursleden Martijn van Battum en Joan Nuijten van Citymarketing denken dat Terneuzen klaar is voor een volgende, grote stap. foto raymond de frel 'Terneuzenaar mag net zo trots zijn als inwoner Hulst en Sluis' Raymond de Frel Terneuzen - Joan Nuijten, Citymarketing Naast de skihal in Terneuzen staan over een tijdje misschien wel een 65 meter hoog hotel met 220 kamers, een speelauto- matenhal, bowlingbaan en een wereldrestaurant. Een meerder heid in de gemeenteraad geeft de initiatiefnemers groen licht om verder te gaan met het plan. Maar dat ging donderdagavond niet zonder slag of stoot. SCAN ME NEDERLANDSE Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgsaam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voor lichting over de (operatieve) behandeling van obe sitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 130