Politiek Sluis belooft beter te luisteren piAno - U CODCERT Na een jaar hard werken, boren en veel stof heeft brede school Othene meer ruimte De nieuwe bieb en het plein Bellevue zijn een opmaat naar veel meer 4 c Burger voelt zich niet gehoord De debatavond in d'Ouwe Kerke werd georganiseerd door actieco mité Bescherm Retranche ment. Die club ageert tegen een ho tel op de Markt en voelde zich vorig jaar overvallen toen het Sluise col lege van burgemeester en wethou ders een vergunning voor de bouw had verleend. Het zette het actieco mité aan tot de organisatie van een politiek café, waar het dorp de poli tieke partijen aan de tand voelde over dat ene hete hangijzer in Sluis: burgerparticipatie. Dat Retranchement zich niet ge hoord voelde over het hotel, staat immers niet op zich. Zo wilden veel inwoners strengere regels voor het verhuren van huizen aan toeris ten, maar die kwamen er niet. In Oostburg klinkt gemor over Regio park Oostburg. Ook bij die ontwik keling zou niet naar bewoners ge luisterd worden. CDA-lijsttrekker Patricia van de Vijver zei tijdens het debat te her- De burger wordt te laat bij plannen betrokken kennen dat inwoners zich niet ge hoord voelen, net als Arnold Schep pers (Sluis Lokaal): ,,De burger wordt te laat bij plannen betrok ken." Marlou van Beek, nieuwko mer bij de VVD, vond dat de com municatie tussen het college en stads- en dorpsraden sneller moet. Isabelle Claerhoudt (Forum voor Democratie) zag wat in bindende referenda, iets dat in Nederland overigens niet bestaat. ,,Toch moe ten we bewoners veel meer betrek ken in de besluitvorming." René Beijersbergen (GroenLinks) kon zich daar in vinden. ,,De burgers zijn tegenwoordig goed geïnfor meerd. De gemeente moet met hen om de tafel en niet met onderne mers en projectontwikkelaars." Rol dorpsraden Ook de rol en functie van stads-en dorpsraden was voer voor discus sie. SP'er Rudy Eversdijk vond het slim de raden democratisch te kie zen. ,,Dan ben je een partij en word je niet aan de kant geschoven." En Jan Elfrink (PvdA): ,,Als de inwo ners centraal staan, wordt u niet verrast door een hotel waar u niets vanaf weet." Volgens Francois Ba- bijn van Lijst Babijn zijn dorpsra den niet altijd een goede afspiege ling van de bevolking. ,,Zo is de stadsraad van Oostburg voor Vitaal West-Zeeuws-Vlaanderen, maar veel inwoners zijn tegen." Ook Nieuw Gemeentebelang-kandidaat Nicole Riemens kraakte een kriti sche noot. ,,Dat de communicatie niet altijd goed is, ligt niet aan de gemeente, maar aan de dorpsra den." De partijen konden één toe schouwer niet overtuigen. ,,De ge meente is blij met dorpsraden als er een speeltuin wordt aangelegd, maar niet als een hotel wordt ge bouwd." Boren, heien, stellingen in de gang en héél véél stof. Er werd een jaar lang hard gewerkt in de brede school van Othene, gewoon tussen de lessen en kinderopvang door. Het resultaat: een veel ruimer gebouw waar intensiever wordt samengewerkt. Ziet u niet direct verschil aan de buitenkant van de school? Dat klopt, er is niet uitgebreid maar ingebreid: de hele indeling werd veranderd zodat Elevantio-basis- scholen de Parel, Irisschool en Kinderopvang Zeeuws-Vlaande- ren meer ruimte hebben. Alleen aan de zuidzijde werd bijge bouwd. Dat was nodig, het aantal kinderen in de Terneuzense wijk Othene groeit. Tien jaar geleden werd de eerste steen gelegd en het gebouw is inmiddels uit zijn jasje gegroeid. Teamkamers wer den al opgeofferd om lokalen te creëren. Nieuwe aanwas De Terneuzense gemeenteraad besloot daarom om de school te verbouwen, zodat de kinderop vang en scholen nieuwe aanwas aankunnen. Op dit moment zit ten er ruim vijfhonderd kinderen. De verbouwing was niet altijd makkelijk, maar bracht iedereen dichter tot elkaar: ,,We lopen nu veel makkelijker bij elkaar bin nen", zegt unitmanager Vera Bak ker van Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. ,,We gaan ook meer samenwerken, dat gaat groeien", zegt leidinggevende Marian de Moor van de Irisschool. Ontmoetingsplek De docenten en pedagogisch me dewerkers hebben weer een teamkamer, die voortaan geza menlijk is. ,,Het is nu veel meer een ontmoetingsplek", zegt Bak ker. De feestelijke heropening was de kroon op de samenwerking. Leer lingen Leendert en Jano van de twee scholen hielden een toe spraak én kinderen brengen flyers rond in de buurt zodat ie dereen een digitale rondleiding kan krijgen. Het plein Bellevue, vernoemd naar het befaamde café dat ooit op deze plek stond, en de bibliotheek zijn gisteren officieel geopend. Joke Breur, die met haar familie jaren lang achter de tap van café La Belle Vue stond, viel de eer ten deel om de opening te verrichten. Dat deed ze met de onthulling van een ge dicht van Peter Knipmeijer van het Dichtersgilde Terneuzen. Even daarvoor sprak wethouder Frank van Hulle de hoop uit dat de bibliotheek en het plein net zo'n ontmoetingsplaats worden als het café van de familie Breur ooit was. Hij benadrukte nog maar eens dat de opening van de bieb een opmaat is naar meer grote veranderingen in de binnenstad. De gemeenteraad nam daarover donderdagavond een visie aan. ,,Wij merken aan alles dat het enthousiasme voor de stad Ter- neuzen groeit. Bij de inwoners, het bedrijfsleven en de overheid. Dit was het gebiedje dat gelijk stond aan het woord 'krimp', maar het wordt meer en meer de plek waar je moet zijn.'' Directeur Rudi Crombeen van Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen is blij dat hij eindelijk op die nieuwe plek is. En voorlopig niet van plan er weer weg te gaan. ,,Ik ben er de afgelopen weken achter gekomen waarom een bibliotheek verhuizen iets is dat je maar eens in de 42 jaar doet'', zuchtte hij met een knipoog. De bibliotheek is vanaf vandaag open voor publiek. Behalve boeken zijn er onder meer een vlog- en blogstudio en een vergaderzaal. - Raymond de Frel - Ellane Rodrlgues - plano Ploris Onstwedder - trompet 18-3 Terneuzen 19-3 Goes Kaarten: iuuiui.zeeuiusarkest.nl 2G-3 middelburg ZATERDAG 12 MAART 2022 VL TERNEUZEN De negen politieke partijen die meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen in Sluis, beloofden donderdag veel beter naar de in woners te luisteren. Dat is hoog tijd, vonden veel toehoorders van 't politiek café in Retranchement. Bob Maes Retranchement/ Verkiezingen 2022 - Arnold Scheppers, Sluis Lokaal - Sophie Stockman TERNEUZEN Trossen los, hijs de zeilen! De nieuwe, nautisch aangeklede bi bliotheek in het centrum van Terneuzen is klaar voor een be houden vaart. En het plein voor de bieb al net zo. Opening van de bibliotheek met Joke Breur en wethouder Frank van Hulle. foto anne hana HET ZEEUW ORKEST De inbreiding van de brede school in de wijk Othene in Terneuzen werd officieel geopend door (vlnr) Rianne Vons, Sonja Suij en Ellen de Neef. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 129