WOONDE BIJ ZIJN EX IN DE KELDER' BY De Liefde 'Ik had het prima naar mijn zin in mijn eentje, samen met mijn zestienjarige zoon. Omwille van hem was ik terughoudend in de liefde; je stelt niet zomaar iemand voor aan je kind. Vijf jaar lang draaide mijn leven om hem, werk en vriendinnen. Tot ik mijn oude buurman Anton tegen het lijf liep. Zomaar in de supermarkt. Het broeide vroeger een beetje tussen ons, maar hij was getrouwd en ik ook. We moesten nodig bijkletsen, besloten we tussen de schappen. Waarop een koffie volgde, en veelvuldig appcontact. Hij bleek net als ik gescheiden. Reden genoeg om het vlammetje te doen oplaaien. Te midden van dat laaiend vuur kwam het hoge woord eruit: zijn scheiding was eigenlijk nog niet definitief. De papieren lagen bij de mediator, nog niet bij de rechtbank. Ik liet het op zijn beloop. Ons contact bleef platonisch - ik wil geen seks met een gebonden man. We scharrelden zes maanden toen hij zei 'verder' te willen. Ik hoopte op een handtekening op zijn echt scheidingsconvenant, hij doelde op vers vlees tussen zijn lakens. Of de mijne, waarschijn lijker. Want ook al sliep hij al zeker drie jaar gescheiden van zijn vrouw, hij woonde nog steeds bij haar - ware het in de kelder. Ik weigerde de seks zonder concrete scheiding, hij vertikte het de echtelijke woning te verlaten. Alimentatie, mediationkosten, verhuizen, co- ouderschap; hij vond het plotseling reuze eng. Vijfjaar na haar scheiding had Nour (53) reuze zin in een nieuwe liefde. Helaas: alle mannen aan wie ze haar hart verpandt, keren terug naar hun exen. Hij wilde blijven, zei hij. In zijn eentje in die kelder. En dan mij ernaast. Dan moet je dat doen, zei ik, maar zonder mij aan je zij - mijn hart brak in duizend stukken. Ik rouwde meer om de verloren vriendschap dan de liefde die nooit was. Een halQaar later kwam ik Ward tegen. De neef van een vriend, aanwezig op hetzelfde etentje als ik. Het was direct raak tussen ons en toen hij me de volgende dag op date vroeg, zei ik volmondig ja. Ook Ward lag vers in scheiding, maar met één verschil: het papier werk was al rond. Minstens zo belangrijk: hij woonde in zijn eigen huis. Geen overbodige luxe met een ex die al anderhalf jaar latte met haar buitenechtelijke affaire. Vier maanden lang beleefden we een hartstochtelijke ver houding. Toen hij voorstelde elkaars kinderen te ontmoeten twijfelde ik geen seconde. Het contact met én tussen onze wederzijdse kinderen verliep fantastisch. De ex van Ward was iets minder blij met ons geluk. Ze verbrak haar latrelatie, stelde relatietherapie voor om hun huwelijk postuum te redden, en zette alles op alles om hem terug te krijgen. Ward zwichtte, en opnieuw viel mijn hart uiteen. Het allerergste: deze keer ook dat van mijn zoon. Ik ben nu vier maanden single, en laat pas iemand toe in ons leven als ik zeker weet dat hij allang gescheiden is.' MEZZA 45 De echte namen van Nour, Anton en Ward zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 125