Jan Rot Hoe is-ie Jan, still going strong? appt een collega. Ik zucht. Nee, antwoord Ik alleen. Dat Is onaardig. Maar het Is zo'n dag. Daan vroeg vanmorgen ook hoe het ging. 'Niet beter,' zucht te ik. Top dat het chemo-infuus de uitzaaiingen vermindert, maar ikzelf sta sindsdien op standje overleven. Nu alweer dagen in de 'groene' week en er lijkt niets veranderd. 's Middags gaat Daan met wat Rotjes naar de bioscoop. En daarna nog iets doen in de stad. 'Ik wil wel mee, maar...' Ze knikken. In deze conditie ben ik voorbij de voordeur al een blok aan het been. Wat niet gaat, dat gaat niet. Achter mijn bureau schiet het ook niet op. Google-alert: Het laatste taboe: terminaleBN'ers. Een column in De Tele graaf, waarom je andere mensen met zoiets persoonlijks lastig zou vallen. O ja vreselijk, mijn man heeft zelf kanker maar die moet er niets van hebben, valt iemand bij. Aha, ziekte en dood moeten onbesproken blijven, maar een verjaardag, een nieuw huisdier, een liefdesbaby, een vakantie mag wel. Leef ik alweer te lang door of zo? Stop het gejank van terminale BN'ers tweet iemand onder mijn column. Net zoals een Nederlandse schrijver in een Vlaamse krant ineens mij als voorbeeld noemde van mensen die op hun sterfweg nog 'hengelen naar aandacht'. Tss. Of zoals iemand in de mail blafte hoe ik mijn ziekte probeerde om te zetten in 'commercieel gewin'. Die gasten moesten eens weten hoe zorgvuldig ik aanvragen uit de media afweeg om het effect te vermijden van 'daar heb je die kankerlijer weer'. 'Je leest het wel in mijn column,' antwoord ik dan. En zeker een schrijver zou moeten kunnen snappen hoe fijn het is om zo'n aangrijpend proces wekelijks in een vorm te kunnen gieten. En ja, als zzp'er ben ik blij met dit baantje, want meer dan één of hoogstens twee keer per week spelen is er niet bij en dat houdt straks ook op, maar de rekeningen niet. Enfin, warme steunbetuigingen en complimenten te over, dus stik er maar in met je harte loze meninkjes. Met een paar bestellingen uit de Rotshop naar het vaste PostNL-punt. 'Hoe gaat-ie?' klinkt het ook daar. 'Mwah,' brom ik en kijk gauw op mijn vriendelijkst, want de belangstelling is oprecht. Thuis draai ik een wasje en vul de vaatmachine. Dat ik nog iets nuttigs heb gedaan als ze zo weer thuiskomen. En dan maar een uurtje slapen, misschien dat ik daar vrolijker van word. Helaas. Ook dat helpt niet. 'Ik kan nergens bij,' probeer ik het Daan uit te leggen. 'Ik heb altijd reservepotjes hoop en liefde, maar het lijkt allemaal leeg. Zelfs de humor is weg.' Tja, wat moet ze daarop zeggen. Ze haalt een pak mokka sticks uit haar tas. Snoepen. Altijd goed. En een spelletje Poezenkwartet met Maantje Piet lukt ook nog net. Weer beneden achter de laptop zoek ik die tweet nog 's op. Gejank? Gejank? Zul je het hebben ook! En dan kan ik deze rotdag eindelijk weer lachen. Muzikant Jan Rot (64) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (20) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. Stik er maar in met je harteloze meninkjes 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 120