11 al lukt. Ik denk dat met heel hard werken 2024 het eerst jaar is waarin we de 100.000 kunnen halen. Het tekort aan mensen is onze grootste bottleneck. Wetten bouwen geen woningen. Maar als je als overheid duidelijk bent in wat je wilt en zekerheid geeft, geef je bedrijven de kans te investeren in fabrieksmatig bouwen, waarbij gestandaardiseerde delen van huizen al in de fabriek worden gebouwd. Met prefabwoningen heb je met minder mensen op de bouwplaats nodig.'' ,,Er zijn al zeven verstedelijkings- regio's aangewezen en daarbinnen grootschalige bouwlocaties. Daar investeren we miljarden om bij voorbeeld wegen aan te leggen. Daar zullen zo'n 600.000 van de 900.000 benodigde nieuwe wo ningen komen. Maar er is meer nodig. Er is een soort religieuze twist gaande over meer hoogbouw in de stad of meer bouwen in het groen. Maar het is allebei nodig, anders komen we er niet.'' In uw plannen wilt u tijdelijke woningen neerzetten voor men sen die snel een huis nodig heb ben, zoals jongeren en daklozen. Wat zijn tijdelijke woningen? ,,Een huis bouwen kost veel tijd, met alle voorbereidingen soms wel tien jaar. Tien jaar! Dat bete kent voor jongeren een uitgesteld leven. Voor mensen die willen trouwen of juist willen scheiden dat ze dat moeten uitstellen. Wonen is een grondrecht, maar een huis is voor steeds meer mensen een nauwelijks bereikbaar voorrecht geworden. Dus moeten we de bouw- en bezwaarprocedu res verkorten. Nu worden bij het maken van plannen de rechten van woningbezitters beter be waakt dan die van woningzoeken den. In de tussentijd kunnen we tijdelijke woningen neerzetten. De nieuwste generatie van wat we ooit containerwoningen noemden ziet er fantastisch uit! Ze kunnen worden verplaatst als dat nodig is en gaan tientallen jaren mee. Van de 100.000 nieuwe woningen per jaar, wil ik 15.000 woningen reali seren door kantoren en winkel panden om te bouwen. En 15.000 flexwoningen neerzetten. Bedoeld om de eerste nood te lenigen tot er voldoende 'echte' huizen zijn.'' ,,De ellende van die mensen staat voorop. Maar ja, daardoor kan het probleem van de woningnood inderdaad groter worden. Op de korte termijn moeten we zorgen voor opvang en op de langere ter mijn voor meer huisvesting. Alleen is nu niet te zeggen hoe groot de groep vluchtelingen wordt en hoe lang ze zal blijven. We moeten voor alles voorkomen dat groepen die nu al geen huis kunnen vinden met hen moeten concurreren. Dus ja, misschien moeten we meer kantoorpanden of kazernes ombouwen. Die 900.000 nieuwe woningen is geen statisch getal. Misschien wordt de uitdaging nóg groter.'' 'Onderzoek MH17 niet volwaardig' Extra booster kan na Janssen-vaccin Nog eens 5 miljoen voor BES-eilanden GO ZATERDAG 12 MAART 2022 Waar moeten al die huizen komen? Er komen ook tienduizenden vluchtelingen uit Oekraïne die ergens moeten wonen. SCHIPHOL Het forensisch onderzoek naar het neerhalen van vlucht MH17 is niet volwaardig ge weest, zo bepleitten de advo caten van verdachte Oleg Poelatov gisteren bij de rechtbank in het Justitieel Complex te Schiphol. Volgens de verdediging is er te erg gefocust op het scenario dat een Buk-raket verantwoorde lijk moet zijn geweest. Door deze tunnelvisie zijn moge lijke andere raketten buiten zicht gebleven, stellen de ad vocaten. Vlucht MH17 werd op 17 juli 2014 neergehaald boven Oost-Oekraïne. Alle 298 inzittenden kwamen om het leven. DEN HAAG Mensen die geprikt zijn met het vaccin van Janssen kun nen vanaf woensdag een af spraak maken voor een extra booster. Om medische rede nen is dat niet noodzakelijk, zegt minister van Volksge zondheid Ernst Kuipers. Het vaccin van Janssen leverde aanvankelijk al volle dige bescherming met één prik. Toen er de mogelijkheid kwam een boosterprik te nemen, konden mensen een tweede prik halen. Sommige landen, waaronder Duitsland en België, verlangen echter dat mensen drie prikken heb ben gekregen. DEN HAAG Van de in totaal 2,8 miljard euro die het kabinet uittrekt voor koopkrachtherstel, gaat 5 miljoen euro naar de eilan den Bonaire, Sint Eustatius en Saba (BES). Volgens staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrela ties) moet de precieze invul ling van het pakket nog wor den vastgesteld, maar gaat ze eraan werken dat het geld 'zo goed mogelijk terecht komt'. In het regeerakkoord trekt het kabinet-Rutte IV al 30 miljoen euro uit voor armoedebestrijding op de Caribische eilanden. Deze 5 miljoen euro komt daar bovenop. ik wil mensen beschermen Oud-coronaminister Hugo de Jonge is nu minister van Volkshuisvesting. ,,Het is gezond dat ik iets anders ben gaan doen.'' foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11