'Ik ontdek nog steeds nieuwe kinderboeken' leèg£" Het meisje, de kat en het bos - handel Gamen en het echte leven O'Het omslag van Gamehelden tegen de monsters van Marcel van Driel (Billy Bones 15,99) spreekt meteen aan: je ziet dat het om een avon tuurlijk gameverhaal gaat. Vanaf het begin vraag je je af of iets gebeurt in het 'echt' of in een game: de werkelijkheid van het boek en het verhaal van een game lopen door elkaar heen. Ik denk dat dit onderwerp en de manier waarop het verhaal wordt verteld de huidige generatie kinderen aanspreekt, maar ik heb het zelf ook met plezier gelezen.' Kat als beschermengel O In Het meisje, de kat en het bos van Mala Kacenberg (The House of Books 22,99) vertelt Kacenberg haar eigen verhaal: als meisje werden haar Poolse ouders voor haar ogen gedepor teerd. In haar zak vindt ze een brieve van haar zusje, die schrijft dat ze moet vluchten. Mala is de enige van haar gezin die de Tweede Wereldoorlog over- leeft. Het bijzondere aan haar verhaal is dat er een kat is die al die tijd in haar buurt blijft, als een soort bescherm engel. Een heftig, maar mooi verhaal.' De pijn van verlies ©Marjolein Hartman is een van de vijf moeders die een zoon verloor bij het surfongeluk in Scheveningen in mei 2020. In Rauw (eigen beheer 22) vertelt ze haar verhaal, dat uit het diep ste van haar hart komt. De pijn die ze beschrijft is intens, ze vertelt bijvoorbeeld hoezeer ze zich in de steek gelaten voelde omdat veel vrienden al snel niets meer van zich lieten horen. Ook een boek dat je aan het denken zet over je eigen gedrag in zulke situaties.' Reizen wijnen O'Ik ben gek op reizen én wijn, dus ik werd meteen enthousiast toen Wijnroutes Europa van The Lonely Planet (Kosmos Uitgevers 69,99) binnenkwam. Een boek over de mooiste wijnstreken ter wereld, en de tochten die je daar in de buurt kunt maken, welke leuke plekken daar nog meer in de buurt zijn, waar je lekker kunt eten. Een heel mooi reisboek. Ik heb dan ook meteen een tripje voor oktober gepland met een vriendin naar Porto, een van de plekken die in het boek worden beschreven.' Geluk is eten in Maleisië O'Vijf jaar terug heb ik door Maleisië gereisd. De keuken is daar zo goed dat ik wel kon blijven eten. Het heeft invloeden van de Thaise, Chinese, Indiase en Indonesische keuken. In Sambal Shiok (Good Cook 27,50) heeft Mandy Yin de belangrijkste nationale gerechten gebundeld. Toen we het binnenkregen, ben ik er meteen een paar gerechten uit gaan maken, en het is weer zó heerlijk. Daar word ik blij van. Nu alleen zorgen dat ik mijn gewicht behoud.' MEZZA 37 lezen LISANNE ROERSMA (28) van Boekhandel Plukker in Schagen tipt vijf topboeken. LEEST ZELF HET LIEFST 'Kinderboeken. Tijdens mijn opleiding Boekwetenschap heb ik me gespecialiseerd in jeugdliteratuur. Ik werk aan de vernieuwing van schoolbibliotheken en lees daarom vooral boeken voor kinderen tussen de 7 en 12. Ik heb niet één favoriet boek, ik ontdek steeds nieuwe boeken die heel goed zijn.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'Aleksandra van de Nederlands-Oekraïense Lisa Weeda. Het was in de run voor de Boekhandelsprijs en onze winkel had het al bekroond als Boek van het jaar 2021.' OP HET NACHTKASTJE 'Zuurstofschuld van Toine Heijmans, dat net de Boekhandelsprijs heeft gewonnen.' iteJn Hartman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 117