'Dankzij de hondentrainer realiseer ik me dat ik bij mensen ook geen grenzen stel' Een van de thema's die als een rode draad door de bundel loopt: de illusie van volwas senheid. Weijers: 'Als je jong bent, denk je vaak: als ik die leeftijd heb dan ben ik er. Alsof je na veel moeite een land bereikt. Het eindpunt van een reis. Zo dacht ik ook over het moederschap. Maar nu ik een zoontje heb, besef ik: het begint nu pas. Zo'n grappige conclusie verbaast mij. Wonderlijk hoe het leven loopt. Anders dan ver wacht heb ik een rijbewijs, een auto en achterin zit een baby in een maxicosi. Heel gek dat dit ineens mijn leven is en dat ik mij tegelijkertijd realiseer dat ik het gewone al vrij spectaculair vind. Voorheen zag ik verschillende concepten: burgerlijk, saai, bekrompen, suf. Bij uitstek van toepassing op het moederschap, dacht ik toen. Maar nu ik dat leven leef, ervaar ik dat juist als een groot avontuur. Regelmatig overvalt mij de gedachte: hoe ben ik hier nu weer terechtgekomen?' Weijers haalde een hondentrainer in huis omdat ze het vermoeden had dat Jerome, 'een meisje met een jongensnaam', kampte met verlatingsangst. 'Haar opstandige gedrag was een protest, volgens de hon dentrainer. We woonden eerst met z'n tweeën en nu delen we ons huis met meer dere figuren die rondlopen of -kruipen. Dat was voor Jerome een enorme omschake ling. Wat me ook fascineerde is dat mijn manier van omgaan met de hond iets over mijn eigen gedrag vertelt. Ik dacht: jezus, een gratis psychologische sessie. Hij zei dat honden hiërarchie nodig hebben. Duidelijkheid: niet met die snuit ertussen als ik met de baby speel of hem eten geef. Ik realiseerde me ineens dat ik bij mensen ook geen grenzen stel, vaak ja zeg en me soms afvraag waarom ik dit of dat voor iemand doe. Tijdens mijn rijlessen stuitte ik op het zelfde fenomeen: niet mijn eigen ruimte innemen. Inmiddels kan ik best goed auto rijden, maar ik had aanvankelijk moeite met invoegen, of me ergens tussenwrin- gen. En ook werd ik, heel klassiek, bloed nerveus als ik tijdens het inparkeren een rij wachtende auto's in mijn achteruitkijk spiegel zag. Dan reed ik vaak door om getoeter te vermijden. Komisch om zo mijn manier van doen op andere gebieden voorgeschoteld te krijgen.' MEZZA 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 115