MARIEKE POELMANN TOCH IS ER OOK veel wel. Ons leven samen, onze liefde voor elkaar. We staan samen op dit eiland en vullen het met alles wat ons gelukkig maakt. We reizen, zoeken de natuur op, zwemmen 's och tends in de zee. We dansen met dichte ogen, overladen onze katten met liefde, houden ons vast aan elkaar. Er is ruimte voor onze dromen en verlangens, anders dan die van een klein jongetje of meisje met zijn blik en mijn haar. Ik schrijf, en daarmee zet ik de werkelijk heid om in een weg vooruit. Door boeken te schrijven, breng ik iets voort dat groter is dan mijzelf. Ooit kreeg ik de opmerking dat het vreemd is dat ik ook kinderboeken schrijf, terwijl ik zelf geen kinderen heb. Het zette me aan het denken. Het schrij ven van mijn eerste kinderboek bracht me juist terug naar mezelf, naar het kind dat troost haalt uit de vriendschap met een kat, het kind dat het gelukkigst is als ze verhalen mag delen. Met het boek dat ik nu heb geschreven, Een eiland in de tijd, hoop ik invoelbaar te maken dat het stich ten van een gezin niet vanzelfsprekend is. Ik hoop dat vrouwen in vergelijkbare situaties zich gesteund en gezien voelen. Daarom draag ik het boek op aan hen, aan alle vrouwen die denken dat ze het gewicht van een lege buik alleen moeten dragen. Je bent niet alleen, velen zoals ik staan naast je. meer, en bijna alles staat in het teken van het reiken naar iets dat zich over duidelijk niet laat dwingen. Van loslaten is geen sprake, nog niet althans. Als ik nu opgeef, ben ik bang dat we over tien jaar spijt krijgen. Er zijn immers nog medi sche mogelijkheden. Toch verlangen we inmiddels bijna meer naar een definitief antwoord dan naar een kind, een duide lijke richting in plaats van stilstand. Een fertiliteitstraject beheerst je agenda, je lichaam, je geest en je relaties. Het voelt alsof we de boot missen, terwijl we als eerste aan de kade stonden met een kaartje. Onze vrienden en kennissen gaan een voor een aan boord en verdwijnen soms uit het zicht. Waar je vroeger vanaf school of studie jarenlang samen opliep, lopen de levens nu uiteen. Een gezins leven is intensief en kinderen vragen de volle aandacht. We begrijpen het, maar missen de aansluiting die we ooit had den, het gevoel onderdeel uit te maken van een groter geheel, een voorwaartse beweging. MEZZA 27 Marieke Poelmann is schrijver, journalist en (TEDx-)spreker. In 2015 verscheen Alles om jullie heen is er nog, over de nasleep van het verlies van haar ouders bij de vliegramp in Tripoli. In 2020 kwam haar eerste kinderboek uit: Ava en het gesponnen poezenweb. Een eiland in de tijd verschijnt 16 maart bij Uitgeverij Prometheus 20,99.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 107