7 c Vandaag opening aan het nieuwe Bellevueplein 3. Koffieleeshoekjes 1. De kinder boekenafdeling Over de plek van de nieuwe bibliotheek in Terneuzen zijn al zoveel letters geschreven dat je er makkelijk een boekenkast mee kan vullen. Maar vrijdag is het toch echt zover. De hypermoderne bieb opent zijn deuren op de Kop van de Noordstraat. Uh pardon, op het ook al nieuwe Bellevueplein. De bibliotheek onder appartemen tencomplex De Kampanje begint vandaag met een feestje, vanaf mor gen kan iedereen er in en uit lopen. Aan de hand van acht foto's geven wij u alvast een inkijkje. Want plaat jes zeggen soms nét iets meer dan al die geschreven woorden. Al is dat zeggen in een bibliotheek misschien nog steeds als vloeken in de kerk. 6. De vuurtoren 5. De balie 2. Het digitale informatiepunt 7. De Werkplaats 4. Romans, romans, romans VL VRIJDAG 11 MAART 2022 Voila, zo ziet de nieuwe bieb van Terneuzen er uit Kijk vooral eerst eens naar beneden. Wie een eerste stap tussen de jeugdboeken zet, heeft meteen natte voe ten. Figuurlijk dan, want je stapt op een geprinte zee. Die gaat over in de branding en, logisch, daarna over in het strand. Middenin de zee steekt een zeehondje zijn kop boven water. Het diertje moet nog een naam krijgen. Die mogen kinderen via een prijs vraag verzinnen. Het kinder- deel doet rommelig aan, maar dat is juist heel bewust zo. Grote kussens om in te chil- len, een strandhut om lekker te lezenKinderen die graag letters 'vreten', kunnen zich hier een hele tijd bezighou den. Zeehondje op de vloer. Raymond de Frel Terneuzen G De kinder boekenaf deling van de nieuwe bieb is inge richt als een zee, inclu sief bran ding en strand. fotos ANNE HANA Op een paar plekken in de bibliotheek Direc- staan fauteuils, die teur zijn bedoeld om te le- Rudi zen, even uit te rus- Crom- ten, een kop koffie te been. drinken of een ge sprekje te voeren. Boukje Cappendijk en Edwin Rusche aan het werk. Blikvanger, di rect naast de ingang achter een aantal paalhoofden, is een heuse vuurtoren. Die zal geen licht, De vuurtoren is de blikvan- maar informa- ger. tie schijnen op omliggende muren. Over wat? Over wat er in de bieb te beleven is, maar ook over evene menten in Terneuzen en actuele zaken. De rode, u-vormige balie in het midden van de bibliotheek is ontworpen in de vorm van een boei. Er komen ook nog de cijfers 20 en let- De balie, in de vorm ter A op te staan, die van een boei. verwijzen naar de eerste boei die je in de haven tegenkomt. Vanaf zaterdag kunnen mensen hier terecht met vragen over digitale zaken. Tussen de rekken met dvd's, staat een tafel die is bedoeld om mensen te helpen met al lerlei vragen over digitale za ken. Het aanvragen van qr-codes, donorcodicils, af spraken maken voor booster- prikkenJe kunt het zo gek niet bedenken of de mede werkers van de bibliotheek proberen u ermee te helpen. Hier kunnen vloggers en bloggers zich uitleven voor een greenscreen. En dat niet alleen. In De Werk plaats, ook al een verwij zing naar het nautische ka rakter van de bibliotheek, draait het om technisch vernuft. Natuurlijk, compu ters. Maar er staat bijvoor beeld ook een 3D-printer en een 3D-scanner. Voor wie daar nog niet zoveel kaas van heeft gegeten, is er altijd iemand beschik baar om uitleg te geven. Het spande er lange tijd om, maar alle boeken vanuit de vorige, veel grotere vestiging aan de Oostkant zijn meever huisd. Het past allemaal, al was dat volgens bibliotheek directeur Rudi Crombeen een heel grote uitdaging. Wie zin in een frietje, hamburger of drankje heeft, kan vanaf deze kant van het gebouw zo door lopen naar restaurant Family. Dat wordt de buurman van de bieb. G De af deling met boe ken voor volwas senen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55