Vergeten Azzagari afgestoft: 'Fijn dat ik mocht meedoen' 15 ORM EUNICE EEN ENORME RAVAGE HEEFT AANGERICHT ji i normaal altijd een 'kaskraker' voor ons.'' Maar kantine-inkomsten heeft RIA W. nu niet. Net als eerder tijdens de lockdowns vanwege co rona, komt er weinig binnen. ,,Je kunt nog zo goed verzekerd zijn, maar je krijgt altijd te maken met kosten die voor eigen rekening zijn'', aldus Audenaerd. ,,De kanti ne-inkomsten zijn bijvoorbeeld niet verzekerd. Het is moeilijk om nu geld in de kas te krijgen.'' Deze week is een aannemer langs geweest op sportpark In den Polder. Hij kon de toezegging doen dat RIA W. in september weer op het eigen sportpark zou kunnen voetballen. ,,Al is het nog wel even afwachten, want hij maakt een offerte en die moet dan eerst naar de verzeke ringsmaatschappij worden ge stuurd'', legt Walter van Haelst uit. ,,Bij de verzekeringsmaatschappij hebben ze ook een raming gemaakt. Als we akkoord krijgen, kan de aan nemer aan de slag.'' De 77-jarige Van Haelst loopt al 65 jaar bij de club rond. Hij was de cennialang voorzitter, zwaaide in 2011 af en mag zich sindsdien ere voorzitter noemen. Van Haelst was op de bewuste vrijdagmiddag ook aanwezig op het sportpark. ,,Op vrijdagmiddag wordt hier Walking Football gespeeld en daarna drin ken we nog een biertje. Die middag hadden we besloten niet te gaan voetballen, omdat het te hard waaide. We besloten wel een bier- tj e te drinken, want dan konden we de boel een beetje in de gaten hou den. Als er iets zou gebeuren, zei den we lachend, dan konden we meteen handelend optreden.'' Meteen naar buiten Het lachen verging de mannen ech ter, toen ze een grote klap hoorden. ,,Het dak werd even opgetild. Van uit de berging bleken we zo door het dak naar buiten te kunnen kij ken. We zijn meteen naar buiten gegaan.'' Als de mannen net buiten staan wordt het dak van de kleedka- Bij de eerste grote windstoot kwam het dak los, maar het viel niet terug op z'n plek mers en een deel van de kantine ge rukt en in de hoek van het hoofd- veld neergeploft. Van Haelst: ,,Dat was echt schrikken. De brandweer is gekomen en heeft alle leidingen kunnen uitschakelen. Ondertussen hoopten wij alleen maar dat er geen tweede windvlaag zou komen.'' Het doet pijn, bekent hij. ,,Stap voor stap hebben we deze club in al die jaren opgebouwd. Eerst twee kleedkamers, daarna er nog twee bij, vervolgens is de kantine uitge breid, maar die vrijdag lag binnen een paar seconden een groot deel van onze accommodatie in puin.'' Wie nu op het sportpark aankomt, kan het gevoel krijgen dat de ravage wel meevalt. ,,'O, een nieuw dak erop en ze kunnen weer voetbal len'. Maar zo is het natuurlijk niet'', weet Van Haelst. ,,We hebben geen kleedkamers, spelers kunnen niet douchen, de leidingen zijn uit de muur getrokken.'' Hulp van boven Er is dus nog veel werk te verzetten, maar Van Haelst is ervan overtuigd dat de koploper in de vierde klasse er weer bovenop komt. ,,Dit gaan wij zeker overleven. In het begin was iedereen een beetje lamgesla gen. Maar na een tijdje raak je eraan gewend dat alles hier open en bloot staat, zodra je op ons complex aan komt. RIA W. komt er weer bo venop, dat staat als een paal boven water.'' Dankzij de aannemer, de inzet van clubmensen, hulp van buitenaf en misschien ook uit on verwachte hoek. Want, zegt Egbert Audenaerd met een knipoog: ,,Wij zijn Rooms In Alles, dus we krijgen ook een beetje hulp van boven.'' Terug van weggeweest is wat overdreven. Wel heeft Yassine Azzagari (20) het gevoel dat hij nog bestaat bij NAC. ,,Ik ben dankbaar dat ik mocht spelen." Zijn gevoelens zijn een mix van blijdschap, opluchting en bevrij ding. Maar zeker ook van erken ning en waardering. Dat hij klaar blijkelijk toch bruikbaar is en niet afgeschreven. Vorige week werd Azzagari kort na aanvang van de tweede helft van MVV-NAC (1-2) gebracht voor de geblesseerde Dion Malone. ,,Het was lang gele den dat ik 45 minuten kreeg." De Goesenaar komt van ver. Zijn laatste basisplaats is van 22 november. Daarna duurde het tot de tweede week van februari voordat Azzagari speeltijd kreeg: zes minuten tegen FC Den Bosch en half uur tegen PSV. Waar is de middenvelder al die tijd geweest? ,,Die vraag heb ik mezelf vaak ge steld. Ik weet het ook niet." De veelbelovende tiener van weleer - hij debuteerde in mei 2019 als zeventienjarige - praat vrijuit. ,,Van een goede periode met veel goede berichten ging het de andere kant op en was ik hele maal weg. Vanaf het moment dat ik naar Marokko ging (begin no vember werd hij opgeroepen voor het nationale jeugdteam), voelde ik het aankomen dat ik uit het elf tal zou gaan. De trainer koos voor andere spelers. Vervolgens heb ik heel lang moeten wachten." Sportpsycholoog Om te leren omgaan met de las tige situatie gaat hij op advies van zijn oudere broer praten met een sportpsycholoog. ,,Een keer in de week. Een uurtje tot anderhalf uur. Die gesprekken hebben mij geholpen. De laatste maanden houd ik me goed. Als je aan een psycholoog denkt, denk je al snel dat er iets mis is met iemand. Dat had ik zelf ook. Ik moest een drempel over, dat was lastig. Maar ik kan het iedereen aanraden." In veertien van de eerste zestien competitieduels was Azzagari ba sisspeler. Niet dat alles vlekkeloos ging overigens. Bij Jong Ajax (6-3-nederlaag) werd hij in de rust geslachtofferd. Maar na twee wed strijden 'banken' miste hij vijf du els op rij geen minuut. ,,Ik was aan het genieten van het moment. Ook al ging het niet altijd lekker vanwege de resultaten, ik speelde wel. Toen ik eruit werd gehaald, bleef ik hangen in de teleurstel ling. Over dat aspect heb ik veel gesproken. 'Kijk naar het grotere plaatje', zei de sportpsycholoog. 'Daar word je rustiger van'." Eerst kreeg hij zes dagen gele den een extra teleurstelling te ver werken. Zijn concurrenten Welat Cagro en Sabir Agougil waren ge blesseerd en ziek in Breda geble ven. Toch was er tegen MVV op het middenveld geen plaats voor Azzagari omdat de trainer schoof Als je aan een psycholoog denkt, denk je al snel dat er iets mis is met verdediger Danny Bakker. ,,Ik hoopte te starten." Azzagari rustig en zelfverzekerd: ,,Ik heb veel klappen opgevangen, deze kon ik ook nog incasseren." Hij heeft een aflopend contract en wordt komende zomer 21 jaar. In drie jaar eerste divisie speelde hij 32 wedstrijden, de helft daar van dit seizoen. Zijn progressie stagneert. Een langer verblijf in Breda behoort volgens Azzagari desalniettemin tot de mogelijkhe den. ,,Ik heb een positief gesprek gehad met NAC." Hij sprak met Eric Hellemons, lid van het tech nisch hart. Naar eigen zeggen kan Azzagari een aanbieding ver wachten om te verlengen. Hoewel hij is gezakt in de pi korde, kijkt Azzagari met een po sitief gemoed vooruit. ,,Ik ben blij dat de trainer mij minuten heeft gegeven. En dat hij het vertrou wen in mij heeft dat ik op zes mag spelen. Fijn dat ik weer een keer mocht meedoen." Deicros Se\ GO VRIJDAG 11 MAART 2022 weer bovenop' - Rudy de Mey Zie video op www.pzc.nl BREDA - Yassine Azzagari - Yadran Blanco Yassine Azzagari is al langere tijd bankzitter. foto proshots/marcel VAN DORST conform Rtn -+ u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43