Lawaaioptocht naar nieuwe woning: 'Deze kinderen horen gewoon thuis in een wijk' c Baan Goes-Zuid wordt mogelijk nog voor de zomer gerenoveerd 8 Skeeleraars kunnen komende zomer misschien al veilig over de skeelerbaan in Goes-Zuid rijden. De in slechte staat verkerende baan wordt tóch gerenoveerd. Hoewel dat sowieso al het plan was, ontstond onlangs toch weer twijfel over de renovatie. Die moest in plaats van twee ton namelijk zo'n drie ton gaan kosten, zo lieten bur gemeester en wethouders weten. En dat vonden veel fracties in de ge meenteraad wel erg gortig. Een paar partijen spraken hardop hun twijfel uit over het wel of niet aanpakken van de skeelerbaan, ook al omdat hij weinig zou worden gebruikt. Schaats- en skeelerclub De Poel - die in de warme maanden onder meer trainingen geeft op de baan - liet daarop weten dat dit ook kan komen door de slechte staat ervan. Want wie wil er nou skeeleren op een slechte baan? Door alle gaten en scheuren zou hij ronduit onveilig zijn. Bovendien blijven plassen lang staan vanwege de slechte af watering. Daardoor moesten in het verleden wel eens trainingen wor den afgelast. Als de baan wordt ge renoveerd, wil de club er weer We dachten dat we behalve de bovenste, nóg een laag moesten vervangen skeelerwedstrijden gaan houden. Ze hoopt ook weer nieuwe leden te kunnen begroeten. De renovatie hoeft volgens de club helemaal geen drie ton te kos ten en dat zegt de gemeente nu ook. In antwoord op vragen van D66 en VVD antwoorden burgemeester en wethouders dat een budget van 210.000 euro (dat sowieso al was uitgetrokken voor de renovatie) moet volstaan. ,,Toen we het over die drie ton hadden, gingen we er- van uit dat behalve de bovenste as- faltlaag nóg een laag vervangen moest worden'', zegt wethouder Joost de Goffau, daarmee verwij zend naar de kwetsbaarheid van de baan vanwege de veenlaag die eron der ligt. Gemeente en club gaan er na overleg nu vanuit dat het ver vangen van de toplaag voldoende moet zijn. Dat de baan er zo slecht bij ligt, is volgens de schaats- en skeelerclub vooral gekomen doordat er enkele jaren geleden werkverkeer over heen is gereden en zwaar materiaal op is geplaatst tijdens werkzaam heden in de aangrenzende woon wijk. Om dat in de toekomst te voorkomen, komt langs de skeeler- baan een laag hek te staan. Aanne mers die in de wijk actief zijn, zul len worden gemaand de baan met rust te laten. Aannemers De gemeente hoopt op korte ter mijn bij drie aannemers een offerte op te vragen voor het renoveren van de baan. Als alles meezit, kan de op dracht dan in het tweede kwartaal worden verstrekt en kunnen de werkzaamheden misschien nog wel vóór de zomer worden uitge voerd. De schaats- en skeelerver eniging liet onlangs weten verder uitstel van de renovatie van de baan onverantwoord te vinden. Negen kinderen die wonen bij KIO trokken gistermiddag in een gloednieuwe woning in de wijk Over de Dijk in de Hoefbladstraat in Heinkenszand. Dat was niet ver van hun oude huis aan de Sleutel bloemstraat, dus de 'verhuizing' kon te voet, samen met vaders, moeders, opa's en oma's. En dat ging gepaard met veel lawaai. KIO is een zorgorganisatie voor mensen met een beperking. De stichting biedt onder meer dagbe steding en begeleid wonen aan. De woning in Heinkenszand is niet de enige nieuwe stek van de stich ting: over een paar maanden opent KIO ook een woonlocatie in de oude dokterswoning aan de Werrilaan in 's-Heerenhoek. Tegen de komst van de zorgwo- ning in Heinkenszand was wel wat bezwaar uit de buurt. Buren stapten zelfs naar de rechter om de bouw tegen te houden. De woning ziet er vanbuiten heel 'normaal' uit en staat gewoon tussen andere huizen. Logisch, vindt KIO-direc- teur. Mary Korten. ,,We gaan deze kinderen toch niet wegstoppen? Hier voelen ze zich thuis, horen ze erbij." Parkeerplekken Omwonenden zijn onder meer bang voor verkeersoverlast. ,,Tja", zegt Korten ,,Er staat inderdaad wel eens een auto voor een huis in de buurt. Maar het gaat om open bare parkeerplekken. En volgens mij is er in de wijk parkeergele genheid genoeg." KIO heeft meer woonlocaties in de buurt. ,,Daar krijgen we verder nooit klachten over", zegt Korten. Maar goed, genoeg teruggeke ken. Nu eerst een feestje. ,,En we gaan snel een rondje doen door de buurt. Ons even netjes voorstel len." Lunchroom en vernieuwde speeltuin voor Goes-West ,,Ik zie het helemaal zitten", zegt re giomanager Judith de Bruijn van De Zuidwester. ,,Een groep vrien dinnen zit komende zomer lekker op ons terras, terwijl de kinderen in de speeltuin spelen.'' De Zuidwes ter heeft aan de Rommerswa- lestraat al tien jaar een woonvoor ziening voor mensen met een ver standelijke beperking. De bene denverdieping, waar eerst kantoren zaten, is in coronatijd flink ver bouwd. Daar zitten nu een winkel tje, een atelier en een lunchroom, allemaal voor de dagbesteding van de cliënten. ,,We staan te trappelen om gasten te ontvangen'', zegt De Bruijn. De Zuidwester wil graag meer interactie met de wijk. ,,We zetten de poorten open.'' Zo'n beetje pal naast de nieuwe lunchroom - die De Hippe Zeeuw heet - ligt al jaren een speeltuintje. Het is wel een beetje gedateerd ge raakt. Een glijbaan is ruim een jaar geleden zelfs afgekeurd en wegge haald. De wijkvereniging, De Zuid wester en de gemeente slaan nu de handen ineen om het speeltuintje te vernieuwen. ,,Zo is ook het hui dige klimtoestel aan vervanging toe'', zegt Yannick de Potter van de wijkvereniging. Hoewel een defini tief besluit nog moet vallen, krijgt het speeltuintje waarschijnlijk een kleine trampoline en een nieuw klimtoestel (wellicht met een glijbaan). ,,Het moet allemaal wat uitdagender worden.'' De kos ten voor de vernieuwing worden gedragen door de wijkvereniging, De Zuidwester en de Stichting Boone. VRIJDAG 11 MAART 2022 XB Skeelerbaan toch opgeknapt Rob Paardekam Goes - Joost de Goffau, wethouder G De skeeler- baan in Goes- Zuid zit vol ga ten en scheu ren en er blij ven vaak plassen op staan. FOTO SSC DE POEL Jens gaat voorop tijdens de 'lawaai-verhuizing'. foto johan van der heijden HEINKENSZAND Een djembé, triangels of ge woon een set pannendeksels: de kinderen van KIO in Hein- kenszand hadden bijna letter lijk alles uit de kast gehaald. Ze gingen verhuizen, en dat mocht de buurt weten. GOES Dankzij een nieuwe lunchroom en een vernieuwde speeltuin moet het binnenkort een stuk gezelliger worden in het hart van de wijk Goes-West. - Rob Paardekam - Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 36