Ah Til Overnacht extra voordelig bij NH Hotels 3 genwoordig naar de mogelijkheden van private lease." Maar hoe zit het nu met de batte rij van zo'n tweedehands? ,,Elke auto die we leveren, krijgt een rap port mee waarin de status van de accu staat. De auto's die we over het algemeen hebben staan, hebben niet zoveel kilometers gereden. Ac cu's hebben niet veel te lijden ge had. We zien dat batterijen hele maal niet zo hard teruglopen als we ooit dachten." En de garantie? ,,Op een accu heb je acht jaar garantie ofi6o.ooo kilo meter. Als er iets stuk gaat buiten de garantie om wordt bekeken wat een nieuwe accu kost. Maar het kan ook zijn dat bepaalde cellen vervan gen kunnen worden. Inmiddels hebben wij zelf ook die kennis in huis." dus als tweedehands goed beschik baar. ,,Het was de begintijd van elektrisch rijden. Veel mensen wa ren bang voor de terugloop van de batterij. Renault bood daarom toen aan om de batterij voor een bedrag per maand te huren. Zou er iets mee zijn, dan zou Renault de batterij re pareren of vervangen." Inmiddels is Renault daarmee gestopt. ,,Klopt, omdat - dat was voor ons ook een les - batterijen veel langer meegaan. Koop je nu een occasion met een huurbatterij dan blijf je die huren. Zeker als de auto wat ouder wordt, is dat pret tig." Bereik Mensen die een tweedehands elek trische auto zoeken, vragen ook naar hoever die kan rijden. ,,Een Zoe van een jaar of zes terug kan zo'n 120 kilometer ver. Een nieuwe haalt ruim 300." Al is dat bereik vaak helemaal geen punt, erkent Eelco. Want veel mensen rijden op een dag niet eens zoveel. ,,Verder is het aantrekkelijk dat je ook op een occasion nog subsidie kunt krij gen." En als je je bedenkt dat er al twee dehands Zoe's zijn van onder de 10.000 euro, kan het de moeite waard zijn. Nog zo'n elektrische wagen die al een tijd te koop is: de Nissan Leaf. Een model dat Auto Sturm in Goes bijvoorbeeld heeft staan. ,,Wij zien dat mensen met een vrij jonge auto de overstap maken naar elektrisch", vertelt George Palm. ,,Wat ze dan nog moeten bijbetalen is behap baar. Ook kijken veel mensen te- Delen Voor wie elektrisch financieel nog een brug te ver is, is er nog een al ternatief: een deelauto. ,,In de Randstad is het in bepaalde gebie den al een spetterend succes", weet Mathijs van Rumste. Hij is van Duurzame Mobiliteit Zeeland, een club die in verschillende plaatsen in Zeeland deelauto's aanbiedt. ,,Dat komt mede door gebrek aan par keerplekken. In Zeeland lopen we iets achter wat betreft het omar men van moderne initiatieven." Toch kun je her in der in Zeeland aan een deelauto. ,,We zien nog geen stijging van de vraag naar deelauto's bij particulieren. Ja, de benzineprijs stijgt, en fors. Maar dat is voor veel mensen niet zomaar een reden om hun auto te verko pen. Bij bedrijven zien we die stij gende vraag wel degelijk. Maar dat komt - denken wij - omdat meer mensen naar kantoor gaan." Wanneer is het interessant om aan een deelauto te denken? ,,Heel snel. Als je minder dan 7000 kilo meter per jaar rijdt. Dus juist voor mensen die af en toe behoefte heb ben aan een auto." Grijp je nooit mis? ,,Een is geen, hebben we geleerd. Op de meeste plekken zetten we twee auto's neer." ACTIE LOOPT T/M 31 MAART 2022 Zin in een nachtje weg? Kom samen even Lekker tot rust in één van de NH hotels. Geniet bijvoorbeeld op de Veluwe, aan de kust of in een sfeervolle stad van een heerlijke overnachting inclusief ontbijt. HOTEL WEKEN Keuze uit 37 hoteLs in de Benelux Te verzilveren t/m 19 december 2022 Nu €11,- korting op 2 tickets voor Libelle Zomerweek bij elke aankoop Profiteer nu op pzc.nl/nh of koop direct SPECIAAL VOOR JOU PC VRIJDAG 11 MAART 2022 nood gaan carpoolen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31