Avondje vol ongemak en absurdisme Race jij naar de overwinning? Speel mee op pzc.nl/gp-spel KAMPTE MET RUZIE, METOO-ZAKEN EN EEN STERFGEVAL Voorstelling genaamd 'Hans Teeuwen' ken als de serie meer diversiteit van de personages zou bevatten. Dat was in onze vorige reeksen voor velen een bezwaar." Pro bleem is dat dit op een nogal klunzige wijze gebeurt die niet geestig is, volgens veel Ameri kaanse recensenten, en soms zelfs aanstootgevend. Het ging eigenlijk al mis tij dens de voorbereiding. Een lang slepend conflict onder de castle den had onmiddellijk gevolgen. Kim Cattrall (65) had geen zin meer in de rol van Samantha, de pr-dame met een ruime moraal. Het was een publiek geheim dat Cattrall niet goed kon op schieten met haar tegenspelers. Ze had vooral een gespannen verhouding met Sarah Jessica Parker, wat te maken zou heb ben met onderhandelingen over de gages die beide actrices had den geëist voor de latere seizoe- De les voor mij: alleen nog werken met mensen die deugen - Kim Cattrall, actrice nen van Sex and the City. Al in 2019, lang voordat er sprake was van een vervolgserie, liet zij weten nooit meer de rol van Samantha, toch een van de populairste personages, te willen spelen. Zij gaf een hint die aan duidelijkheid niets te wensen overliet. „Tijdens je leven leer je het een en ander. De les voor mij is om alleen maar te werken met mensen die deugen en met wie je lol kunt hebben." Een ander probleem was Mr. Big, die een bescheiden aandeel in het vervolg heeft. Vertolker Chris Noth werd beschuldigd van seksueel overschrijdend ge drag door een vijftal actrices met wie hij jaren geleden had ge werkt. Hij wordt nogal bruut uit de serie geschreven. De drie ac trices lieten in een verklaring weten vooral mee te leven met de collega's die de beschuldigin gen tegen Noth hadden geuit. Tot overmaat van ramp over leed tijdens de opnamen Willie Garson aan alvleesklierkanker. Zijn personage, promotor Stan ford Blatch, wordt in het vierde deel voor een tour met een in- fluencer naar Japan verbannen. De vraag is of HBO Max het aandurft om na alle kritiek met een vervolg van And just like that te komen. De kijkcijfers zullen in dat opzicht bepalend zijn. Theater Show van Stefano Keizers Vrijwel niemand kan de laatste jaren meer om Stefano Keizers heen. Mede door corona manifesteerde hij zich vooral op televisie. Nu is hij terug op het podium met zijn show Hans Teeuwen. Dennis Jansen In het paasweekend van 2020, als corona de wereld net in zijn greep heeft, loopt Stefano Kei zers 'een rondje in zijn buurt'. Kin deren spelen buiten, ze tekenen op de straat. Stefano Keizers (34 jaar, echte naam Gover Meit) vertelt erover in zijn nieuwe show Hans Teeuwen, de derde na Erg Heel en Sorry Baby. De cabaretier stuit tijdens zijn rondje op een ouderwetse hink-stap- sprong van krijt op stoeptegels. Te beginnen met 1, daarna 2 (links) en 3 (rechts) en zo verder. Wat anders is: de cijfers stoppen niet bij 10, maar gaan door tot 725. Keizers be sluit tijdens de voorstelling tot een experiment: hij gaat hardop tellen tot 725. ,,Om het record van Boven- karspel te verbeteren.'' Dan begint een fascinerende pe riode van ongerief, waarbij tiental len bezoekers de zaal verlaten - voor een drankje, toiletbezoek of zelfs de gang huiswaarts - maar de meesten leven mee en, jawel, joe len, juichen en klappen zelfs als het erop zit. Keizers dankt zijn publiek, maar haalt ook meteen een spiegel tevoorschijn: als ze hiérvoor al de handen op elkaar doen Tellen tot 725 simpel bedacht? Ja en nee. Johan Cruijff zei ooit: ,,Voet- bal is simpel. Wat moeilijk is, is simpel voetballen." Het cruijffi- aanse tellen van Keizers: je moet het toch bedenken én durven uitvoe ren. Net als het verzinnen van de ti tel van zijn show: Hans Teeuwen. Lekker makkelijk om de naam van een icoon te gebruiken, commerci eel en uitnodigend, maar toch ook: G Vlnr. Cynthia Nixon (Miranda), Sarah Jessica Parker (Carrie) en Kristin Davis (Charlotte) ke ren terug in de nieuwe serie, Kim Cattrall had geen zin meer in de rol van Samantha. fotos hbo wie bedenkt 't? Oké, niet iederéén is enthousiast over het lange tellen en de naam. Overigens sluimert in de show nergens iets van Teeuwen door. Of het moet het verhaal zijn over het chocoladeijs van Haagen-Dazs, de politie en de sleutel. Of de kreunge- luiden die hij maakt liggend op het podium. Het past in het avondje on gemak en absurdisme. Met mis schien te weinig lach, maar wel de voortdurende vraag: wat gaat er ge beuren? Het antwoord: genoeg. Om Stefano Keizers kon de laatste jaren niemand heen. Mede door co rona dook hij op in talkshows, schitterde hij in Het Perfecte Plaatje, stal hij de harten van Expeditie Ro binson-fans, maakte hij columns voor Spijkers Met Koppen en ver scheen hij naakt in The Roast of Hans Klok. En nu is hij terug op het podium. Op de plek waarvoor hij in 2015 zijn eigen naam (Gover Meit) verruilde voor Stefano Keizers 'om geaccep teerd te worden'. Sindsdien ging het (zeven vette jaren, zoals hij zelf zegt) crescendo met de performer die tijdens deze avond insinueert afscheid te nemen van Stefano Kei zers en doorgaat als toneeltechni cus. En zich bovendien afvraagt: ,,Breken nu de magere jaren aan?" Als dat al een vrees is, is die onge grond: Gover Meit alias Stefano Kei zers alias de toneeltechnicus kan nog jaren door. Stefano Keizers stelt zijn pu bliek op de proef en houdt het een spiegel voor. foto julie hrudova Maak dit jaar de GP's spannender dan ooit door mee te spelen met het GP-spel. Versla je vrienden en maak eLke GP kans op mooie prijzen. Pak jij de pole position? PC VRIJDAG 11 MAART 2022

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25