Nu al medelijden met vluchteling het Gillis-park I. r -mm fc ld Opvolger van megahit stelt hevig teleur r 24 Die Peter Gillis. Die biedt zomaar vierdui zend bedden aan op zijn vakantieparken voor de vluchtelingen uit Oekraïne. Ik las het bericht en moest meteen denken aan de afleve ring van Massa is Kassa, de reallifesoap van onze Brabantse vakantiehuisjesmelker, van afgelopen maandag. Daarin waarschuwde de onvolprezen sarcastische voice-over Frank Lammers al een paar keer dat de familie bezig is met een 'charmeoffen sief. Zoon Mark, een volwassen kleuter met twee lin kerhanden, had campingsloof Samir de opdracht gegeven om de voorraad te inventariseren. Alle blikjes 7Up en pakjes pepersaus die over de datum zijn zodra de parken van familie Gillis weer open gaan in april of mei, moest hij verzamelen. Mark bracht ze vervolgens naar de plaatselijke voedsel- bank, met een air alsof hij Gaston zelf was die een cheque van een miljoen euro kwam brengen. ,,Ik kom binnenkort eens een dagje stage lopen bij jul lie'', beloofde hij bij het weggaan. Ik veerde op, want dat zou een historisch moment zijn, een lo pende Mark. Ik dacht namelijk dat hij vastgeplakt zat aan zijn golfkarretje. Deel twee van het 'charmeoffensief' - ik citeer hiermee wederom Frank Lammers - was de 'nieuwe' caravan die vader Peter voor de hulpbe hoevende Sjannie had gekocht. Het bruin met beige ding had nog nét niet in neonletters '1970' op het dak knipperen, maar dat mocht de pret niet drukken. Toen trophy wife Nicol voor de 783ste keer Peters schoenveters had gestrikt, stapten ze gezel lig in hun Rolls-Royce om de dankbaarheid van Sjannie in ontvangst te gaan nemen. Ook hadden ze een emmertje Peter Gillis-shotjes voor haar meegenomen, de nieuwe nevenhandel van de fa milie. U weet immers wat ze zeggen in Brabant: never waste a good reclamemomentje, zeker niet als er nét een cameraploeg in de buurt is. Ik zit nu al klaar voor deel drie van dit charmeof fensief: de aankondiging van Peter dat hij die vier duizend bedden beschikbaar stelt aan de gemeente en het COA. Benieuwd of we daarbij ook horen hoeveel geld hij daarvoor van de instanties ont vangt. (Spoileralert: in 2016 leverden 1200 vluchte lingen hem 48.000 euro per dag op, aldus Quote.) Ik kan het commentaar van Frank Lammers al dro men: ,,Ja, onze Peet is ook niet gek. Die bedden staan komende maanden toch nog leeg, dus hat- seflats, massa is kassa. Bovendien moet de inrich ting van het nieuwe sekswinkeltje van onze Nicol ergens van betaald worden.'' Waarna we als kijkers naadloos overgaan naar weer een dildofeestje met haar vriendinnen, bedoeld om alvast haar pikante assortiment onder de aandacht te brengen. Zou den de Gillis-tepelklemmen al besteld zijn? Ik kan het niet helpen, ik heb nu al medelijden met de vierduizend vluchtelingen die mogelijk bij de familie Gillis worden gestopt. De stoffige, be schimmelde chaletjes vol gebreken (check de re censies op internet op of kijk MAX Vakantie man terug) zijn ongetwijfeld te prefereren boven de schuilkelder in Kiev. Maar denkt u zich eens in: die arme mensen hebben er een bange reis van duizenden kilometers opzitten, maken zich ern stige zorgen om hun achtergebleven dierbaren en dan is het eerste wat ze van Nederland te zien krij gen Peter, Nicol en Mark. Brrrr. SERIE PRODUCTIE VAN VERVOLGREEKS 'AND JUST LIKE THAT' Duo neemt afscheid André over comedy Zeventien jaar hebben de miljoenen fans erop gewacht: de terugkeer van de heldinnen uit de succesreeks Sex and the City. Maar kan de uitgedunde vervolgserie And just like that, nu te zien op HBO Max, tippen aan het origineel? arah Jessica Parker kan in een recent rondetafelge sprek met haar tegenspeelsters uit Sex and the City haar emoties nauwelijks be dwingen als zij praat over haar terugkeer als Carrie in de ver- volg-reeks And just like that. ,,Ik had nooit durven dromen dat dit nog zou gebeuren. Ik prijs me zelf erg gelukkig dat ik dit nog in mijn leven mag meemaken." De vraag is of Parker nadien nog steeds zo enthousiast is over de comeback van het drietal levens genieters - Samantha komt niet meer terug - uit de elitewereld van New York. De eerste reacties op de nieuwe reeks zijn tamelijk vernietigend. Parker: ,,Niemand heeft ons gedwongen om dit te doen. Het was onze eigen wel doordachte keuze." De teleurstelling over de nieuwe, eigentijdse aanpak na een afwezigheid van zeventien jaar valt niet te ontkennen. Het introduceren van nieuwe perso nages met een gekleurde achter- grond doet geforceerd aan. Ter verdediging van de nieuwe aan pak verklaarde Kristin Davis, die terugkeert als Charlotte: ,,De wereld is in de tussentijd van beide series behoorlijk veran derd. Dat konden we in de nieuwe reeks niet negeren." Bedenkingen Cynthia Nixon, die als voormalig advocaat Miranda een verhou ding begint met een non-binaire stand-upcomedian van Mexi caanse afkomst, had aanvanke lijk bedenkingen over de her start: ,,Ik wilde alleen meewer- And just like that ★★i KOMEDIE Was het een goed idee om een vervolg te ma ken op de succesreeks Sex and the City (1998-2004)? De vier hartsvriendinnen met hun luxeleventjes waren voor veel vrouwelijke kijkers heldinnen die vrijmoedig met seks omgin gen en niet kieskeurig waren in het kiezen van hun bedpartners. De roep om meer belevenissen van Carrie (de sekscolumnist), Miranda (de advocaat), Charlotte (de kunsthandelaar) en Saman- tha (de pr-manager) klonk al ja ren, ook al haalden de twee be- labberde speelfilms bij lange na niet het niveau van de serie. Inmiddels zijn de vrouwen dik in de 50. Hun levens en relaties zijn veranderd en ook lichame lijk zit niet alles mee. Carrie moet zelfs een heupoperatie on dergaan. Hoe sexy is dat? Van het kwartet zijn er in het vervolg drie overgebleven. Sa- mantha verblijft zogenaamd in Europa en laat af en toe iets ho ren via tekstberichtjes. Als 50-plussers proberen de drie overgebleven vriendinnen zich panisch aan te passen aan de nieuwe omgangsvormen. De nieuwe serie bevat veel ge kleurde nieuwe personages. De dochter van Charlotte, Rose, tobt met haar seksuele identiteit en wil voortaan als Rock door het leven gaan. Miranda krijgt een totaal ongeloofwaardige verhou ding met een non-binaire come dian van Mexicaanse afkomst. De misser van And just like that is dat de makers zo eigentijds mogelijk proberen te zijn en dat erin willen rammen. Het vloekt met het welvarende milieu van het drietal, dat inloopkleding- kasten bezit waarin een klein ge zin kan wonen. Hun luxeproble men zijn zo dik aangezet dat de serie onbedoeld op de verkeerde momenten de lachlust opwekt. Het maakt deze opvolger tot een pijnlijke kijkervaring. VRIJDAG 11 MAART 2022 PC MUZIEK Charly Lownoise en Mental Theo nemen na 25 jaar samenwer king op 30 juli afscheid in de Ziggo Dome. Het happy-hardcore- duo stelde het afscheid eerder al uit door de co ronacrisis. Kaart jes die toen wer den geretour neerd zijn vanaf dinsdag te koop. TELEVISIE André van Duin gaat voor Om roep MAX een nieuw pro gramma maken over comedy. In de serie gaat de komiek en pre sentator met be kende collega's uit de cabaret- en theaterwereld in gesprek. 1 Ab Zagt Te zien op HBO Max - Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24