KIOSK Ontdek de leukste kranten en tijdschriften Chelsea moet gaan vrezen voor het ravijn Ga direct naar kiosk.nl/kies Grote doel voor terugkeer Nederlander is over een maand 22 Proefabonnementen, keuze uit wel 32 titels Van der Poel gooide er gisteren in Spanje, waar hij op trainingskamp is, nog maar eens een slordige 130 kilometer uit. De trainingen beval len na een periode van gedwongen rust dusdanig dat hij en zijn ploeg Alpecin-Fenix de plannen hebben gemaakt voor een rentree. Van 22 tot en met 26 maart rijdt hij de Ita liaanse wielerweek Coppi-Bartali. Om daarna op 30 maart deel te ne men aan semi-klassieker Dwars door Vlaanderen. Op zondag 3 april volgt dan het grote doel: de Ronde van Vlaanderen. Alles is vanzelfsprekend afhankelijk van zijn fitheid. Als alles volledig vol gens plan verloopt, is ook Pa- rijs-Roubaix, twee weken na 'Vlaanderen', een optie. De laatste keer dat MVDP in wedstrijdverband in actie kwam, was op 27 december vorig jaar tij dens de cross van Zolder. Daarna kwam vanwege aanhoudende rug klachten een abrupt einde aan zijn crossseizoen. Ook door het WK veldrijden in de Verenigde Staten, één van zijn grote doelen, moest een streep. De Nederlandse wie- lerster kampt al veel langer met rugproblemen. Vorig jaar staken die weer de kop op nadat hij de racefiets inruilde voor de moun tainbike. Zijn zware val tijdens de Olympische Spelen in Tokio hielp daar vanzelfsprekend niet bij. De organisaties van Dwars door Vlaanderen en de Ronde van Vlaanderen gooiden er een ron kende tweet uit waarin de deel name van Van der Poel vol trots werd bevestigd. Logisch ook, Van der Poel is door zijn attractieve ma nier van koersen een graag geziene gast bij elke wielerwedstrijd. Zijn ploeg Alpecin-Fenix wil de rentree overigens nog niet formeel beves tigen. tensieve training in Spanje, logi scherwijs met een achterstand aan zijn wielerseizoen. Al zijn concur renten zijn al maanden bezig om zich optimaal voor te bereiden op het wielervoorjaar. Rol Vraag is dus welke rol van beteke nis hij kan spelen. Duidelijk is dat Van der Poel vaker heeft verbaasd en doorgaans niet heel veel wed strijdritme nodig heeft om zich te laten gelden. De Ronde van Vlaan deren, het voorlopige grote doel dus, is voor Van der Poel speciaal. In 2020 won hij na een millimeter sprint van zijn eeuwige rivaal Wout van Aert. Vorig jaar verloor hij juist verrassend de sprint van de Deen Kasper Asgreen. Supporters van Chelsea spoedden zich gisteren naar de clubshop bij Stamford Bridge in een poging een replicashirt te bemachtigen, voor dat de winkel op last van de Britse regering tot nader order zijn deu ren moet sluiten. De toeloop volgde op de bekendmaking van het nieuws dat eigenaar Roman Abramovitsj op de zwarte lijst is geplaatst. De gevolgen voor The Blues zijn enorm. Seizoenkaarthouders kun nen het stadion wel bezoeken, maar tickets voor de lege plekken blijven achter slot en grendel. Achter de schermen zijn de gevolgen vele ma len groter. Er gelden restricties voor het uitgavenpatroon. De club mag niet meer dan 20 duizend pond beste den aan reizen. Een charter huren om volgende week naar Lille te vliegen voor de return in de acht ste finale van de Champions Lea gue behoort niet tot de opties. De sterren moeten waarschijnlijk ge noegen nemen met een trein of een bus. Wordt Chelsea door de Britse overheid doelbewust te gronde ge richt? Dat lijkt er niet op. De rege ring kan een speciale vergunning uitvaardigen om de verkoop te la ten plaatsvinden onder bepaalde voorwaarden. Voor aanstaande ko pers, volgens Britse media hebben minimaal tien investeringsgroe- pen zich gemeld, kan dit gunstig uitpakken. Abramovitsj, gezien als een handlanger van president Vla dimir Poetin en het Kremlin, zal zijn vraagprijs van 3 miljard pond vrijwel zeker fors moeten verla gen. Chelsea gaat in de uitverkoop. Fans met in een allerijl aange schaft souvenir hebben in elk ge val een aandenken aan de dag waarop hun club ogenschijnlijk een ravijn in tuimelde. Mathieu van der Poel is klaar voor zijn rentree. Hij rijdt op 3 april wielermonument de Ronde van Vlaanderen, maakt de organisatie trots bekend. De Nederlander worstelde de afgelopen maanden met rugproblemen. Maar per week VRIJDAG 11 MAART 2022 PC Van der Poel mikt op Ronde van Vlaanderen Daniël Dwarswaard Rotterdam Van der Poel begint, ondanks in C Van der Poel heeft vaker verbaasd en doorgaans niet heel veel wedstrijdritme nodig om zich te laten gelden Chelsea ligt door sancties van de Britse overheid voor eigenaar Roman Abramovitsj aan de ket ting. De winnaar van de FIFA Club World Cup dreigt weg te glijden in een afgrond. Geert Langendorff Londen E Van der Poel in 2020 in de Ronde van Vlaanderen, die hij won. Rechts Van Aert. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22