i Vitesse krijgt na 'polletje' van Feyenoord maakt korte metten met Partizan, 20 Kort McNulty soleert naar zege Brandon McNulty (foto) heeft etappe vijf van Parijs-Nice gewonnen, een rit van Saint-Just-Saint-Rambert naar Saint-Sau- veur-de-Montagut over een kleine 190 ki lometer. De Belg Wout van Aert raakte de leiding kwijt aan zijn Sloveense ploegge noot Primoz Roglic. Dylan Groenewegen heeft de rittenkoers verlaten. De Neder landse sprinter van de Australische wieler ploeg BikeExchange-Jayco ontbrak giste ren aan de start. Volgens zijn team heeft hij last van de gevolgen van een eerdere val. Leerdam mist wereldbeker Schaatsster Jutta Leerdam neemt komend weekeinde niet deel aan de finales van de wereldbeker in Heerenveen. Ze heeft posi tief getest op corona. „Ik ben drie jaar heel voorzichtig geweest", meldt ze op Insta- gram. „Maar net voor het einde van dit sei zoen ben ik dan toch besmet. Geen finale dus voor mij. Helaas." AZ in slotfase nog onderuit AZ verloor het uitduel in de Conference League bij FK Bodo/Glimt met 2-1. De winnende treffer kwam op naam van Ola Solbakken, die in de slotminuten een straf schop benutte. Halverwege leidde de thuisclub door Amahl William Pellegrino. Ongeveer een kwartier voor tijd maakte Zakaria Aboukhlal 1-1. Flitsen Tennis Golfen Skiën Feyenoord heeft het ticket voor de kwartfinale van de Conference League al met twee handen vast. De 2-5 in Belgrado tegen Partizan moet voldoende zijn, al bleef trainer Arne Slot voorzichtig. ,,We geven ook nog steeds stomme doelpunten weg.'' Arne Slot werd in Belgrado na af loop herinnerd aan de legendari sche woorden die een van zijn voor gangers als trainer van Feyenoord ooit uitsprak. In 1998 walste Feyen- oord in de heenwedstrijd in de eer ste ronde van de UEFA Cup over VfB Stuttgart heen. In Duitsland werd met 1-3 gewonnen en op de persconferentie antwoordde Leo Beenhakker op de vraag wat precies het probleem was van het Duitse voetbal: ,,Haben Sie eine Stunde?" De Duitsers namen twee weken later sportief wraak door in de Rot terdamse Kuip met 0-3 te winnen en Feyenoord dus uit te schakelen. Slot kreeg de vraag, uiteraard met een knipoog, wat er eigenlijk alle maal mis is met het Servische voet bal. De 2-5 winst tegen Partizan Belgrado was immers nog een ma gere afspiegeling van de krachtsver houdingen. Feyenoord deed het zichzelf aan dat het in de openings fase op een achterstand kwam, zo als er ook van enige lankmoedig heid sprake was bij de 2-1 voor de Servische koploper kort na de rust. ,,Er is helemaal niets mis met het Servische voetbal'', zei Slot. ,,Maar ik snap de vraag. Wij hebben een fantastische uitgangspositie gecreëerd, maar we mogen onszelf nog niet rijk rekenen. Laatst speel den we nog een competitiewed strijd en die liep erg lekker, maar opeens kregen we twee strafschop pen tegen en stonden we met 2-0 achter (tegen AZ, red.). Ook deze wedstrijd moet een waarschuwing zijn. Twee kansen voor Partizan, twee tegengoals.'' Maar waar Feyenoord zelfvoor de pauze verzuimde om de krachts verhouding in doelpunten uit te drukken, daar ging de ploeg na rust wél los. Natuurlijk, Aleksandar Popovic behoort bepaald niet tot de topkeepers in Europa, maar de ma nier waarop de Rotterdammers on verstoorbaar joegen op een gewel dige uitgangspositie voor de return, volgende week donderdag in de Kuip, mocht er zijn. Cyriel Dessers, Lutsharel Geertruida, Luis Sinis- terra en Jens Toornstra (voor rust maker van de 1-1) schoten de ecla tante 2-5 op het scorebord. Stijl van Beenhakker Slot is er de man niet naar om de te genstander te tarten, maar de trai ner had zich misschien best een antwoord in de stijl van Beenhakker kunnen veroorloven. De kans dat dit Partizan de enorme schade nog repareert, lijkt uitgesloten. Sterker nog, Slot krijgt de kans om drie da gen voor de Klassieker in de Johan Cruijff Arena tegen Ajax spelers te sparen, een weelde die hij zich ook al kon veroorloven in de laatste pou lewedstrijd van de Conference Lea gue, toen Maccabi Haifa met een veredeld jeugdelftal aan de kant werd geschoven terwijl Feyenoord al lang en breed geplaatst was voor de knock-outfase. ,,Wat wij tegen Haifa deden, met zo'n aangepaste ploeg spelen, dat hoef je donderdag echt totaal niet te verwachten", zei Slot. ,,Dan zou ik te weinig respect tonen voor Partizan Belgrado. Op dat punt zijn wij als Feyenoord ook helemaal niet aanbeland.'' Toch was de oorwassing die de thuisclub kreeg, wel een teken van machtsvertoon. Partizan kreeg luid applaus van de eigen fans, alsof er simpelweg niets te beginnen viel tegen dit Feyenoord. ,,Als je ziet waar wij vandaan kwamen afgelo pen zomer en dan nu hier met 2-5 winnen, dat is heel mooi'', zegt Slot. ,,We waren zo dominant, we kre gen zoveel kansen. Maar we geven ook nog steeds stomme doelpunten weg. En we doen er te lang over om Quote van de dag 'We hoeven er geen zielig verhaal van te maken. Er zijn ergere dingen in de wereld' Vitesse is ver weg van een nieuw sprookje in de Conference League. De Arnhemse club krijgt in de eerste wedstrijd tegen AS Roma in de achtste finales een les in effectiviteit: 0-1. Vitesse-trainer Thomas Letsch moest na de wedstrijd even naden ken wat hij wilde zeggen op de vraag wat zijn eerste gedachte was toen Loïs Openda na ruim een half uur voor open doel miste. ,,Mijn eerste gedachte was: die bal moet erin", zei Letsch. ,,Mijn tweede ge dachte was: wat een kloteveld. Vol gens mij had hij last van een polle tje." Na de pijnlijke misser van Openda, die de bal na een zwakke uittrap van doelman Rui Patricio vanaftwee meter hoog over schoot, sloeg AS Roma wel keihard toe. Bij zo'n beetje de eerste kans voor de Italiaanse club. Sergio Oliveira knalde de bal na een hoekschop in de kruising. In de laatste seconde van de eerste helft. Vitesse kwam die mentale opdoffer na rust niet meer te boven en wacht volgende week een hels karwei in de return in Rome. Wetten van topvoetbal De uitgangspositie had een stuk gunstiger kunnen zijn voor Vitesse. Moeten zijn. Want wat kreeg de ploeg in de eerste helft kansen. Openda was nog twee keer dicht bij een doelpunt. Hetzelfde gold een keer voor Toni Domgjoni. Maar nie mand had bij Vitesse het vizier op scherp staan. En zo kreeg het elftal te maken met de wetten van het topvoetbal. ,,Als je zoveel kansen creëert, dan moet je een paar keer scoren", ver zuchtte Letsch. ,,We hebben prima VRIJDAG 11 MAART 2022 GO WIELRENNEN SCHAATSEN VOETBAL 2,5 Voor tennisster Arantxa Rus zit het WTA-toer- nooi van Indian Wells er al na de eerste ronde op. De 31-jarige Ne derlandse ver loor in drie sets van de Ameri kaanse Katie Volynets. De partij duurde bijna 2,5 uur: 4-6, 6-4, 6-1. Tiger Woods is (foto) opgeno men in de Hall of Fame. De vijf- tienvoudig ma jorwinnaar werd in Florida opge nomen in de ere galerij van de in ternationale golfsport. Tot nu toe schreef Woods 82 PGA-titels op zijn naam 4 Niets is meer g Partizan Belgrado Feyenoord Mikos Gouka Belgrado - Henk de Jong kan voorlopig Cambuur niet trainen door fysieke klachten. Bondscoach Per Johansson van de Ne derlandse handbalsters heeft zijn contract als trainer van de Russische club Rostov- Don laten ontbinden. De Zweed legt van wege de oorlog in Oekraïne zijn werk neer. Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emi rates was in een sprint bergop veruit de sterkste en nam meteen ook de leiderstrui over van de Italiaan Filippo Ganna. De Nederlandse alpineskiërs hebben op de Paralympics naast de medail les gegrepen op de reuzenslalom. Zitskiër Jeroen Kampschreur schoof in de tweede run on deruit met nog slechts vier poortjes te gaan. Vitesse AS Roma Jeroen Bijma Arnhem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20