O Q. KNVB is niet bezorgd over midweeks voetbal c Zaalvoetballer Sofyan Bousantouh keert terug uit België P8. m 15 Gunter ruim op kop Hicham Bouzambou Sofyan Bousantouh keert na vijf jaar terug bij Groene Ster. Hij heeft mogen proeven van het Belgische zaalvoetbal. Vanwege een zware knieblessure was dat van korte duur. Hoewel Bousantouh fan is van de harde ondergrond in de zaal, kan hij ook op het veld aardig uit de voeten. Zo heeft hij bij JVOZ gespeeld en is hij zelfs twee seizoenen voor NAC uitgekomen. „Het leukste van voetbal is acties ma ken. Als ik de bal heb, maak ik die actie. Dat is mijn handelsmerk. Ofdat nou in de zaal is of op het veld maakt mij niet zoveel uit. Als ik maar mijn acties kan maken," zegt hij. De Vlissinger voetbalde begin dit seizoen bij het Belgische KK Mal- Het is altijd leuk bij Groene Ster, de club voelt als familie voor mij le-Beerse in de zaal. „In de voorberei ding speelden we met Groene Ster te gen Malle. Na die wedstrijd vroegen ze of ik voor hen wilde spelen. Dat deed ik. Daarnaast voetbalde ik bij RCS. He laas heb ik tijdens een wedstrijd bij RCS mijn voorste kruisband afge scheurd. Dit is de eerste grote blessure voor mij. Het is wel even wennen om opeens op krukken te moeten lopen en te revalideren." Zijn ex-club was één van de eerste die contact zocht met Bousantouh. „Groene Ster belde mij meteen toen ze hoorden dat ik geblesseerd was geraakt. Ze boden hun help aan en na wat ge praat te hebben, besloot ik dat ik een te rugkeer wel zag zitten. Het is altijd leuk bij Groene Ster, de club voelt als familie voor mij. Komend half jaar kan ik so wieso nog niet spelen. ik richt me vol ledig op het nieuwe seizoen." Droom „Een profcarrière op het veld zit er waarschijnlijk niet meer in voor mij. Bij NAC lukte het me niet om door te breken, maar ik sluit het niet volledig uit", vertelt Bousantouh. De dribbelaar heeft nog wel één reëlere droom: „Van kleins afaan ben ik bevriend met Yous- sef Ben Sellam (Svarog FC) en Nabil Azzanagui (Feyenoord Futsal). We hebben elkaar altijd net misgelopen en zijn nooit tegelijkertijd voor dezelfde club uitgekomen. Het zou geweldig zijn om dat nog een keer mee te ma ken." Vrijdagavond speelt Groene Ster de eerste wedstrijd na de winterstop, uit bij ZVV Den Haag. Het team staat on der in de eredivisie vanwege een slechte eerste seizoenshelft. „Ik heb er vertrouwen in dat ze zich nog zullen handhaven", zegt Bousantouh. ,,Vol- gend seizoen zullen we laten zien wat het oude Groene Ster is." Deze week spelen 25 Zeeuwse eerste elftallen een mid- weekse inhaalwedstrijd. Doordeweeks voetballen is in maart eerder norm dan uit zondering. De KNVB heeft niettemin geen grote zorgen over het verloop van de hui dige competitie. Dat laat de voetbalbond in een schrifte lijk reactie op vragen van deze krant weten. Maakt de bond zich zorgen over het verloop van de hui dige voetbalcompetities? ,,Er zijn geen grote zorgen over het verloop van de com petitie. Op dit moment is de competitie voor de rest van het seizoen ingepland, dus dat is erg positief. Voordat we het seizoen begonnen wisten we natuurlijk al dat er wat uitdagingen zouden ontstaan op het gebied van competitie planning. Nu dit het geval is, is het vooral van belang dat we goed in contact blijven met de verenigingen over de mogelijkheden van wedstrijd inplannen.'' ,,We vinden iedere afgelas ting vervelend. Zowel voor de vereniging die het uitstel aan vraagt als voor de tegenstan der. Echter was dit natuurlijk wel een scenario waar we vooraf rekening mee hadden gehouden en dit komt, gezien de besmettingscijfers, niet als een verrassing.'' ,,Deze situatie is momenteel niet aan de orde. Welke nieuwe onvoorziene omstan digheden hier wel voor zou den kunnen zorgen, durven we nu niet te zeggen.'' ,,Uiteindelijk hebben we na tuurlijk allemaal het geza menlijke doel om de competi- tie tot een goed einde te bren gen, maar we begrijpen de zorgen van de verenigingen ook. We merken echter dat veel verenigingen, onder an dere met hulp van spelers van andere teams, nog steeds wel een team op de been kunnen brengen. Wel blijven we altijd in contact met de clubs en we moeten er ook echt samen voor zorgen dat we aan het einde terug kunnen kijken op een misschien zwaar, maar wel succesvol seizoen.'' ,,Onze competitieleiders hou den goed bij welke teams al een aanvraag tot uitstel van wege corona hebben gedaan. Dit is ontzettend veel werk, maar is wel goed te handha ven. Om overal gelijk en eer lijk te handelen is dit ook noodzakelijk.'' ,,Vanzelfsprekend werken wij altijd met scenario's. Deze liggen er nog steeds, maar we gaan er nog steeds vanuit dat we de competities 'gewoon' kunnen afmaken. Daar zetten we met de clubs op in.'' DONDERDAG 10 MAART 2022 VLISSINGEN Jasper Gunter heeft zijn lei dende positie in het PZC-topsco- rersklassement verstevigd. Door zijn hattrick in de topper tegen Halsteren (6-1- zege) staat de spits van WHS op 22 doelpun ten, goed voor 33 punten. Zijn eerste achter volger is Steve Schalkwijk (10 doelpunten, 25 punten). Voor het klasse ment zie www. pzc.nl/sport VLISSINGEN Volgende week speelt Jong Oranje Futsal drie EK-kwalifi- catiewedstrijden in Turkije. In de selectie zitten twee Zeeuwen: Hamza Zariouh en Hicham Bou- zambou. Laatst genoemde is de neef van Saïd Bouzambou, de spits van het grote Oranje. ,,Deze EK-kwali- ficatie lijkt me een mooie eer ste stap richting succes", rea geert hij. O 5> a> 'We zullen laten zien wat het oude Groene Ster is' Luuk Hokken Vlissingen - Sofyan Bousantouh Sofyan Bousantouh, hier in actie voor RCS, gaat na zijn herstel weer voor Groene Ster voetballen. roy dassen Wat vindt de KNVB ervan dat er momenteel zo veel afge lastingen cq. verplaatsingen zijn van wedstrijden in het amateurvoetbal? Bij de aankondiging van de herstart werd gezegd: 'Bij nieuwe of onvoorziene ont wikkelingen die het beoogde verloop van de competities in gevaar brengen, kan het be stuur alsnog ingrijpen'. Is die situatie aan de orde? Clubs in onze regio klagen steen en been over de zware belasting voor de spelers die in Europees voetbalritme ko men. Hoe staat de bond daarin? De regel bij een coronagere- lateerde afgelasting was: maximaal eenmaal uitstel aanvragen vanwege corona besmettingen. Een tweede aanvraag tot uitstel wordt door de KNVB beoordeeld en mag het verloop van de com- petitie niet schaden. In hoe verre is dat te controleren? Wordt er momenteel naar an dere scenario's gekeken om de competitie af te maken? - Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43