PODIUMAGENDA 10 t/m 17 maart Oeps... Folders van Middelburgse ChristenUnie op Tholen bezorgd 4 Donderdag Simone Kleinsma Meiden van LOS Vrijdag Pip Utton - Einstein Opening Goes- Europajaar 2022 Maikel Harte Zaterdag Terneuzen On Fire Undercover Rolling Stones Tribute U2 by 3JS Maikel Harte Remmelt, Muus en Femke Zondag Willem Vermandere Apollo Ensemble met German Delight Brandweerman Sam Les Apaches Ellen Valkenburg Maurice Lammerfs van Bueren Hans Visser Irena Filippova Woensdag 1013 Terneuzen Middelburg 1113 Ritthem Goes Middelburg 1213 zeelandtheaters.nl zeelandtheaters.nl theatersaanzee.com zeelandtheaters.nl zeelandtheaters.nl Terneuzen podiuminterneuzen.nl Vlissingen Terneuzen Goes depiek.nl zeelandtheaters.nl zeelandtheaters.nl Nw en St Joosland theaterdewegwijzer.nl 1313 Oostburg ledeltheater.nl Vlissingen muziekpodiumzeeland.nl Terneuzen zeelandtheaters.nl Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl Nw en St Joosland theaterdewegwijzer.nl 1613 Salomon Kroonenberg Kantelpunt Terneuzen John Denver The Tribute Middelburg Donderdag 17 3 Koefnoen Live! Terneuzen Pip Utton - Einstein Oostburg Plien Bianca Middelburg Toonbeeld presenteert: Muziekcollege Prince Terneuzen porgyenbess.nl zeelandtheaters.nl zeelandtheaters.nl ledeltheater.nl zeelandtheaters.nl porgyenbess.nl Zie voor programmawijzigingen en actuele informatie over de voorstellingen de websites van de betreffende podia! Deze podiumagenda werd mede mogelijk gemaakt door: gi Zeeland NAAR DE STEMBUS In Kapelle lijkt alles van een leien dakje te gaan. De gemeente groeit gestaag, is financieel gezond en heeft prima voor zieningen. Toch was het de afgelopen vier jaar politiek vaak een rommeltje. Met aftredende wethouders, ruziënde bestuurders en waarnemende burgemeesters. Het is fijn wonen in de gemeente Kapelle, met mooie kernen als Wemeldinge, Biezelinge, Schore, Kapelle en Eversdijk. Van toeris tisch tot agrarisch en alles daar tus senin. In tegenstelling tot veel an dere gemeenten heeft Kapelle ook nog eens helemaal niets te klagen over de financiën. Natuurlijk lo pen ze hier ook op tegen oplo pende kosten voor de (jeugd)zorg en zijn er weleens tegenvallertjes. Maar desondanks heeft Kapelle nog altijd een sluitende begroting en wordt er jaarlijks een leuk centje overgehouden. Zelfs met het nieuwe sportcomplex in aan bouw; met een prijskaartje van ruim 15 miljoen euro de grootste investering ooit. De voorbije vier jaar zijn de plannen uit het samenwerkings akkoord van september 2018 opge pakt en deels uitgevoerd. Zo is het hypermoderne sportcentrum met zwembad bijna klaar, hangt er jaarlijks op Coming Out Day een regenboogvlag te wapperen aan het gemeentehuis en zijn er plan nen om de twee Wemeldingse scholen gezamenlijk een nieuw onderkomen te geven. Het C Hetpolitieke gelazer begon vier jaar terug al gelijk na de verkiezingen dorpshuis van Schore kreeg een grote opknapbeurt en er is de afge lopen jaren ingezet op de bestrij ding van eenzaamheid bij ouderen en armoede onder kinderen. Allemaal zaken uit het samen werkingsakkoord dat de coalitie partijen VVD, CDA en PvdA vier jaar geleden op hebben laten stel len met inbreng van de oppositie partijen. Dat akkoord stamt uit september 2018. Maar wacht eens even! De gemeenteraadsverkie zingen waren toch al in maart van dat jaar? Waarom heeft dat zo lang geduurd? Geen vertrouwen Omdat er in die paar maanden al een hoop politiek gelazer was, is daarop het pijnlijke antwoord. Dat gelazer begon al kort na de verkie zingen, toen Peter Ganseman van Gemeentebelang (GB) aangaf geen vertrouwen te hebben in for mateur Jon Herselman van de VVD. GB was met 1498 stemmen, achter de VVD met 1711 stemmen, de tweede partij van Kapelle ge worden en wilde wel meedoen in de coalitie. Herselman zag dat op zijn beurt ook wel zitten, liet hij weten, maar dan niet met Ganseman als wet- Maar het ligt anders. Jaap Hage trekt in de gemeente Tholen toch echt de kar van de ChristenUnie en niet Arjan Beekman, wiens hoofd de voorkant van de folders siert. Die is lijsttrekker in Middel burg. Door een foutje van de dis tributeur werd het Middelburgse campagnemateriaal op Tholen verspreid. Daar weten ze nu dus precies wat de partij op Walcheren allemaal van plan is... Nog nieuwe flyers drukken, lukt niet meer voor de verkiezingen, geeft Beekman aan. Om het een beetje goed te maken, krijgt de Middelburgse ChristenUnie een paginagrote advertentie in De Middelburger cadeau. ,,Maar dit blijft wel zuur", zegt Beekman. Al ziet hij er ook de voordelen wel weer van in. ,,We krijgen wel veel aandacht hierdoor." Inwoners van Tholen krijgen nog deze week ook een folder van t HF* *1 de ChristenUnie uit hun eigen ge meente in de bus. Kijk voor alle culturele evenementen op zeeuwsecultuuragenda.nl DONDERDAG 10 MAART 2022 GO (zie website voor meer data) (zie website voor meer data) FONDS PODIUM KUNSTEN PERFORM NG ARTS FUND NL ARA Provincie GEMEENTERAAD In de politiek van Willem Adriaansens Kapelle De posters hangen, de bor den staan. Elke lokale politi cus haalt alles uit de kast om er voor te zorgen dat u straks het bolletje achter zijn of haar naam rood kleurt. aar wat kunt u en mag u van hen verwachten? Waar moe ten zij zich de komende ja ren druk over maken? Een overzicht in dertien afleve ringen. Vandaag deel 11: De gemeente Kapelle THOLEN/MIDDELBURG Is de ChristenUnie op Tholen op het laatste moment van lijst trekker veranderd? Je zou het denken als je de folders van de politieke partij ziet die afgelo pen dagen huis-aan-huis in de gemeente Tholen werden ver spreid. Middelburger Arjan Beekman ligt op Thoolse keukentafels. - Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32