J II Cel geëist voor aframmelen van 'ettertje' Geldpot voor Oekraïne gestolen uit supermarkt 2 De meeste sociale huurwoningen hebben energielabel B of C. Wie mazzel heeft woont in een A-woning. Maar er zijn pechvogels in een doorwaaiwoning waar altijd de ketel altijd loeit. Poging toebrengen zwaar lichamelijk letsel heette het en daarvoor eiste de officier van jus titie tegen R. en S. een voorwaardelijke cel straf van vier maanden plus de vier dagen cel die ze overigens al had den uitgezeten. De zaak tegen Y. K. werd bij ver stek behandeld. Tegen hem werd eveneens vier maanden voor waardelijk plus de al ondergane achttien da gen voorarrest geëist. Volgens het slachtof fer zou R. K. de politie getipt hebben dat-ie een wietkwekerij had. Hij ging verhaal halen en kwam S. K. (zoon van R. K.) tegen. Die werd direct getrakteerd op een klap. S. K. stapte naar de politie, wilde aangifte doen maar de politie nam die aangifte niet op. Niet veel later, het slachtoffer liep nog buiten, kwamen er twee auto's aanrijden, drie mannen sprongen er uit en gaven S. K. een flinke aframmeling. Hij werd tegen zijn hoofd en in zijn buik getrapt en kreeg nog ettelijke klappen en slagen. Vol gens getuigen waren de drie als een beest tekeer gegaan en leek het of ze een voetbal wegtrap ten. R. en S. wasten hun handen in onschuld, want ze waren er niet eens bij geweest, zeiden ze. Dit in tegenstelling tot verklaringen van de 'andere kant' van fami lie K. De raadslieden van de drie hadden zo hun twijfels en vonden dat hun cliënten moes ten worden vrijgespro ken. ,,De politie is uit gegaan van een signale ment en meer niet." Ook zou het slachtoffer wisselende verklarin gen hebben afgelegd en moest de mate van ge weld met een korrel zout worden genomen. Verder stelde de advo caat van Y. K. dat het slachtoffer bekend stond als een 'vervelend ettertje' en dat-ie een koekje van eigen deeg heeft gekregen. Ze eis ten dus vrijspraak. Uitspraak 23 maart. - Ad Roos PZC.NL Dancetour komt dit jaar weer niet HOGE GASREKENING Nieuwe stelling: Ik wil nu zo snel mogelijk van het gas af Noordhoek verlaat SMWO Een geldpotje met zo'n 200 euro voor hulp aan Oekraïne is dins dagavond gestolen uit de Spar-supermarkt in Westka- pelle. Eigenaar Joop Kesselaar noemt het schandalig. ,,Het is het laagste van het laagste wat je kan doen." Volgens Kesselaar werd de geldpot rond 19.40 uur gestolen bij de kassa. De dader zou op camerabeelden te zien zijn. De eigenaar gaf via een bericht op Facebook de dader tot gisteren 09.00 uur de tijd om de pot met inhoud terug te brengen. ,,Dat is helaas niet gebeurd. We gaan dan ook aangifte doen bij de politie." Hij neemt ook contact met vervoersbe drijf Connexxion, omdat de dader na de diefstal naar het busstation liep. ,,Hij heeft vermoedelijk daar de bus genomen." Kesselaar is er van overtuigd dat de dader niet uit Westkapelle komt. De supermarkt zamelt al enkele dagen geld in voor hulp aan Oekra- ine. „Gelukkig halen we elke dag het potje leeg zodat niet alles is ge stolen." Kesselaar kan er niet bij dat iemand zoiets doet. Fooienpot Steun Oekraïne 9,r° 555 J De woningstichtingen willen daarom met de gemeenten kij ken welke huurders van dit soort energievretende wo ningen extra financiële ondersteuning nodig heb ben om de gasrekening te kunnen betalen. Er is de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in iso latie en zonnepanelen. De ambitie is om de komende jaren alle sociale huur woningen op het niveau van ten minste een C- of B-label te krij- Het verschil wordt steeds groter gen. Maar er zijn dus nog altijd wo ningen waar dit niet is gebeurd. Marco van der Wel (foto), direc teur-bestuurder van Zeeuwland, is zich er terdege van be wust dat je niets koopt voor het gemiddelde energieverbruik van een sociale huur woning als je zeifin een huis met label E of nog lager woont. Een gasrekening van 200 euro boven op een huur van 550 euro slaat een flink gat in de begroting van men sen met een smalle beurs. Van der Wel: ,,We maken ons daar echt wel zorgen over." Ofeen huurder last heeft van stij gende energieprijzen ligt niet al leen aan de woning. Het treft de mensen die de afgelopen tijd hun energiecontract hebben moeten sluiten of verlengen. Voor wie in een energieslurpend huis woont, gaan de kosten niet meer met stap pen maar met sprongen omhoog. ,,Het verschil wordt steeds groter", ziet Van der Wel. Voor een slecht geïsoleerd huis betaal je minder huur dan voor een huis met een DONDERDAG 10 MAART 2022 PC ▲De Rechtbank Zeeland-West-Brabant, loca tie Middelburg. foto boaz timmermans MIDDELBURG Dat het niet altijd pais en vree was binnen de Terneuzense fami lie K. werd gisteren bij de behandeling van de rechtszaak tegen drie familiele den K. al snel duide lijk. R. K. (46), S. K. (25) en Y. K. (26) zou den drie jaar geleden neef S. K. in Terneu- zen volledig in elkaar hebben geslagen. H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: De dagelijkse boodschappen wor den onbetaalbaar (2002 reacties) GOES Na twee jaar af wezigheid keert Dancetour dit jaar terug, maar opnieuw niet naar Goes. Het evenement is dit jaar alleen in Breda te bezoe ken, op eerste pinksterdag: 5 juni. Dancetour is voor het eerst ook niet meer gratis: toegang kost 12 euro in de voorverkoop. De langdurige onzekerheid vanwege de co- ronaregels heeft het onmogelijk gemaakt het evenement ook in Goes te hou den, meldt Stich ting Dancetour. Komende week wordt het pro gramma voor Dancetour in Breda bekend gemaakt. Eens Oneens Directeur Marja Noordhoek ver laat de Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelde- regio (SMWO); zij wordt direc teur 'Gezond en Veilig opgroeien' bij de Dienst Ge zondheid en Jeugd in Zuid-Holland. Noordhoek was negen jaar lang directeur. In haar nieuwe functie wordt ze mede verantwoordelijk voor de inkoop van jeugdzorg. SMWO gaat op zoek naar een nieuwe directeur. De welzijnsin- stelling levert diensten op het gebied van wel zijn, sport en be wegen, maat schappelijk werk en cliëntonder steuning. Huurder de klos in doorwaai- woningen WESTKAPELLE - Emile Calon Zie ook pzc.nl/video Het Het geld zou aan giro 555 wor den gegeven. foto spar westkapelle Theo Giele Rob Paardekam Goes - Marco van der Wel, directeur bestuurder van Zeeuwland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30