I én oogsten tegelijk bij PSV Weer sneuvelt PSG tegen een oude rijke 21 HST l*4«" .77 v met het land dat Oekraïne is bin nengevallen. Het is niet de verwachting dat die sentimenten allemaal een rol gaan spelen nu er een voetbalclub uit het Westen van Europa is neergestre ken in Belgrado, maar dat er sprake zal zijn van een heet voetbalavondje is wel ingecalculeerd. ,,We zijn voorbereid op een bomvol stadion'', zegt Slot. ,,Maar in mijn ploeg zit in middels een hoop ervaring, als het gaat om spelen in een vijandige omgeving.'' Maar dat was zelden op een Euro pees toneel en al helemaal niet in een wedstrijd in de knock-outfase van een toernooi. Slot kan met Fey- enoord richting de laatste acht van de Conference League. Als zijn ploeg maar goed met de omstan digheden kan omgaan. ,,Het tempo eruit halen?'', zegt Slot. ,,Bijvoor- beeld, ja. Als we voorstaan. We heb ben dit seizoen tegen zoveel clubs gespeeld die dat deden tegen ons, we weten inmiddels wel welke trucjes daarvoor nodig zijn." Conference League Programma minuten spelen, dus tegen Kopen hagen ook. Wat ik dit seizoen wel geleerd heb, is dat het niet altijd twee keer in de week kan en dat je soms zuinig met je krachten moet omgaan. Vroeger vond ik het niet altijd leuk als ik gewisseld werd, maar ik begrijp nu waarom de trai ner me soms na een helft naar de kant haalt." Ik begrijp nu waarom de trainer me soms na een helft naar de kant haalt De jongeling leek eind vorig jaar in navolging van Arjen Robben een soort nieuwe 'man van glas', na zijn vierde spierblessure in twaalf maanden. In de weken na die laatste kwetsuur lag hij na revalidatietrai- ningen nog net niet verpakt in bub beltjesplastic op de bank, maar het zat er ook niet heel ver af. ,,Ik ben voorzichtig geweest en nu gelukkig helemaal terug. De afgelopen acht wedstrijden heb ik geen last meer gehad en angst dat er een blessure terugkomt, heb ik ook niet. Wat ik nu wil, is meer rendement boeken na een goede actie." Wisselvalligheid hoort bij zijn jeugdjaren en mede via de positieve uitschieters van Madueke wil PSV nu oogsten. Samen met Cody Gakpo staat hij vanavond normaal gesproken in de aanval, een speler die al iets verder in zijn ontwikke ling is en mogelijk komende zomer reeds een lucratieve transfer naar het buitenland gaat maken. Daar denkt Madueke op dit moment nog niet over na. ,,Het is zo frustrerend als je aan de kant staat. Dat is een van de dingen die ik dit seizoen vooral heb ontdekt en waarom ik nu weer van elk moment wil genie ten. Het team zit goed in elkaar, ook als je er vanwege een blessure uit ligt. Zo is André Ramalho nu, on danks zijn langdurige blessure, ook belangrijk voor ons buiten het veld." Een koorddanser zonder vangnet, zo beschreefeen Franse krant PSG daags voor de return tegen Real Madrid. En die koorddanser, 150 minuten lang overtuigend en feil loos balancerend op de draad, met een optreden waar iedereen be wonderend naar keek, die koord danser viel. En deed zichzelf on gelooflijk veel pijn. Voor het zo veelste seizoen achtereen. De 6-1 nederlaag tegen Barcelona in 2017 deed zeer, na de 4-0 zege in eigen huis. En de allereerste finale in de Champions League, in 2020, tegen Bayern München. Maar de 3-1 in Madrid doet on getwijfelde nog veel meer pijn. Omdat de Parijzenaars favoriet waren, beter ook lange tijd, en dit seizoen Messi erbij hadden gekre gen, naast Neymar en vooral de beste van Europa op dit moment, Mbappé. Maar dat PSG, sinds tien jaar opgebouwd met de onbe grensde miljarden van de olie sjeiks uit Qatar, ligt er anno 2022 alweer in de achtste finales uit. De strijd in het Bernabéu, van wege de grondige verbouwing met 25.000 minder zitplaatsen, was er een tussen oud rijk en nieuw rijk. En de clubs uit de eer ste groep, Real Madrid aan het hoofd, laten die recente fortuin zoekers niet zomaar toe in hun traditionele, sjieke herenclub. Keer op keer is PSG door oude rij ken als Manchester United, Bar^a, Bayern en nu Real Madrid op zijn nummer gezet. Real Madrid, in aantal prijzen - de laatste in 2018 - de absolute 'ko ning van Europa' zoals een span doek op de tribune nog eens bena drukte, toonde zich over twee wedstrijden lange tijd de inmid dels iets te ouderwetse, stroeve rijke, waarvan langzaam de glorie aan het vervliegen is. Het 'jonkie' uit Parijs streefde de Koninklijke op bijna alle fronten voorbij: bal bezit, doelgerichtheid, kwaliteit en, het belangrijkste, doelpunten. Of, nóg fundamenteler misschien, die ene speler die het verschil maakt. Niet Messi, niet Neymar, maar de aanvoerder van de nieuwe generatie, de Kylian Mbappé die Real-voorzitter Pérez niet voor niets zo snel mogelijk wil inlijven. Net als in de heenwedstrijd was Mbappé de grote plaag voor de de fensie van Real Madrid. Drie keer scoorde hij in het Bernabéu, twee maal werd zijn treffer vanwege buitenspel afgekeurd. Maar een feilloze counter leidde zes minu ten voor rust tot de verdiende en beslissend lijkende voorsprong, na de 1-0 in Parijs. Courtois, op nieuw een lange sta in de weg voor de Fransen, werd in de korte hoek verschalkt door een ziedend schot van Mbappé. Een overtuigende reactie van de Madrilenen bleef uit. Tot een blunderende doelman Donnar- umma na een uur besloot de wed strijd nieuw leven in te blazen. Zijn cadeautje bij slecht uitverde digen werd door Benzema, van zelfsprekend, benut: 1-1. En geef die oude rijken niet de kans nog in een laatste stuiptrekking hun trots te tonen. En laat niet de eigen zenuwen de overhand nemen, zoals PSG wel vaker is gebeurd. Daardoor werd het niet de wedstrijd van Mbappé, maar van de dik tien jaar oudere Benzema. De hattrick, een geldige, was van de landgenoot van de jonge ster, die misschien wel overtuigd werd van zijn ko mende keus: om in Europa te tri omferen, zal hij van Parijs naar Madrid moeten verhuizen. Champions League GO DONDERDAG 10 MAART 2022 Feyenoord zien Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Aursnes, Toornstra, Kökpü; Jahanbakhsh, Dessers, Sinisterra. ACHTSTE FINALES Vandaag 18.45 uur PAOK - KAA Gent 18.45 uur Partizan B. - Feyenoord 18.45 uur Slavia Praag - LASK 18.45 uur Vitesse - AS Roma 3 3 O O T- CM FK Bod0/Glimt - AZ 21.00 uur Leicester - Rennes 21.00 uur Olympique M. - FC Basel 21.00 uur PSV - FC Kopenhagen - Noni Madueke Vermoedelijke opstelling PSV: Drommel; Mauro Junior, Teze, Boscagli, Max; Sangaré, Gutiérrez; Veerman, Götze; Madueke, Gakpo. J Real Madrid Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain faalde voor de zoveelste maal in zijn peperdure missie om de nieuwe koning van Europa te worden. De 'oude' koning, Real Madrid, richtte zich in eigen huis op uit een kansloze posi tie. Niet Kylian Mbappé, maar Karim Benzema werd de held van de avond. Edwin Winkels Barcelona ACHTSTE FINALE Uitslagen Gisteren Real Madrid - Paris SG (0-1) 3-1 39. Mbappé 0-1, 61. Benzema 1-1, 76. Benzema 2-1, 78. Benzema 3-1 Manchester City - Sporting (5-0) 0-0 Dinsdag Bayern M. - RB Salzburg (1-1) 7-1 Liverpool - Inter (2-0) 0-1 Karim Benzema (r) stal de show voor Real Madrid tegen PSG, met drie doelpunten. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21