Madueke wil op vier fronten leren O 20 Kort Leeuwinnen tegen Wiegman De voetbalsters van Oranje spelen in aan loop naar het naderende EK op 24 juni een oefenwedstrijd tegen Engeland, waar Sa rina Wiegman (foto) bondscoach is. De wedstrijd wordt in Leeds gespeeld. De Leeuwinnen keren daarna nog terug naar Nederland voor een uitzwaaiwedstrijd. Twee weken na het oefenduel met de ploeg van Wiegman begint het EK in Engeland. AZ neemt jonkies mee AZ neemt een aantal jeugdspelers mee naar Noorwegen voor de confrontatie in de achtste finales van de Conference League tegen FK Bodo/Glimt van vanavond. Milos Kerkez, Maxim Dekker, Zico Buurmeester, Kamal Sowah en Mexx Meerdink maken hun debuut in de Europese selectie. AZ mist wel de geblesseerde Fredrik Midtsjo. Iwema hielp vluchtelingen Jasper Iwema (foto) heeft kort na zijn te rugkeer van het EK ijsspeedway in Polen, waar hij vijfde werd, een groep Oekraïense vluchtelingen geholpen. De 32-jarige mo torcoureur reed in zijn busje naar de Pools-Oekraïense grens om vier vrouwen, vijf kinderen en een hond op te halen en naar een opvangadres in Polen te rijden. „Binnenkort is het WK in Polen, als ik dan weer kan helpen, dan doe ik dat.'' Djokovic staat in schema Het masterstoernooi van Indian Wells heeft Novak Djokovic opgenomen in het speelschema. Het is echter nog onduidelijk of de ongevaccineerde Servische nummer 2 van de wereldranglijst toestemming krijgt om naar de Verenigde Staten te rei zen. Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde tegen Sam Querrey, Botic van de Zandschulp stuit op een qualifier. Beugelsdijk kan spelen Van der Vaart interim CONFERENCE LEAGUE ACHTSTE FINALES Arne Slot twijfelt er niet aan dat het zal gaan spoken in het Partizanstadion vanavond. Zijn Feyenoord zal in de heksenketel in Servië voortdurend het hoofd koel moeten houden. Toen Julian Nagelsmann ooit ge passioneerd vertelde over de ma nieren om tegenstanders in kol kende stadions te bestrijden, spelde Arne Slot het artikel, zittend op het puntje van zijn stoel. De broeierige atmosfeer in een stadion als bezoe kende ploeg in jouw voordeel draaien, dat is volgens de Duitse trainer van Bayern München een kunst op zich. Slot sprak er na het gelijkspel te gen FC Groningen al over met zijn spelers. De eigen aanhang ging za terdag enorm tekeer nadat Feyen- oord zich een paar kansen wist te scheppen. Het ideale moment om de tegenstander te overrompelen, maar de bezoekers haalden de angel eruit door op tijd de bal te verove ren. ,,Telkens leden we in de aanval len die daarop volgden zo makkelijk balverlies dat het moment weer verdween'', zei Slot. In het Partizanstadion zal Feyen- oord de bloedfanatieke aanhang van de thuisploeg stil moeten krij gen door zeer balvast te zijn, precies zoals Nagelsmann het ooit ver woordde. Slot maakte al eens ken nis met Partizan Belgrado en haar supporters toen hij in dienst was van AZ. Maar destijds zaten er der tigduizend kinderen in het stadion omdat de club was gestraft voor on geregeldheden eerder in Europa. ,,Dennis van der Ree is namens ons recent aanwezig geweest bij de derby tussen Partizan en Rode Ster Belgrado'', zegt Slot. ,,Het gaat ge woon enorm tekeer. Daar moeten we ons op instellen.'' Of Feyenoord zo balvast kan zijn als noodzakelijk, is afwachten. Bij de Rotterdamse ploeg lopen volop spelers die eerder in het seizoen veel beter voor de dag kwamen dan in recente weken. Bovendien moet Slot sleutelen aan zijn formatie. Jens Toornstra is de vervanger van Guus Til, die de laatste van zijn twee wedstrijden schorsing moet uitzitten in Belgrado. Patrik Wale- mark is eveneens geschorst, net zo als Cole Bassett wel is meegereisd maar niet speelgerechtigd is. Achter spits Bryan Linssen staat een groot vraagteken. De aanvaller is niet fit uit de wedstrijd tegen FC Groningen gekomen en sloeg de laatste training in Belgrado over. Alle seinen lijken op groen te staan voor Cyriel Dessers om er vanaf het eerste fluitsignaal te staan. Slot wil vooral dat zijn ploeg zeer geconcentreerd aan de aftrap verschijnt. ,,Want zoals Partizan te gen Sparta Praag begon; daar scho ten ze echt uit de startblokken.'' Steun voor Poetin Dat Feyenoord er voor het eerst in jaren na de winterstop nog bij is in Europa, zorgt voor kriebels. Er wor den zo'n 1500 fans verwacht in Ser vië. Die komen in een land waar mensen, als uitzondering in Eu ropa, steun betuigden aan de Russi sche president Vladimir Poetin. Eerder deze maand was er een de monstratie waar Russische vlaggen en foto's van Poetin werden meege dragen door de straten van Bel grado. De Russen weigeren bijvoor beeld al jarenlang Kosovo als onaf hankelijke staat te erkennen, tot vreugde van de Serviërs. Het Krem lin schoot ooit te hulp toen de NAVO-lidstaten Kosovo's onaf hankelijkheid steunden. Boven dien delen de landen een commu nistisch verleden, zijn er religieuze banden en er is voor de Serviërs sprake van een gunstige gasdeal Twintig wordt de Britse belofte vandaag, op een dag die al net zo lente-achtig belooft te worden als het punt waarop zijn carrière nu is aanbeland. Tijdens een etmaal met de eerste warme zonnestralen van dit kalenderjaar wil Noni Madueke schitteren tegen FC Kopenhagen, op een niveau waarop hij moet le ren en oogsten tegelijk. Ook het derde treetje op de Europese ladder wakkert bij hem sportieve honger aan, simpelweg omdat het allemaal nieuw is in deze fase van het jaar. PSV is de afgelopen jaren interna tionaal niet verwend en schopte ook in het bekertoernooi lang geen deuk in een pakje boter, maar dat is nu allemaal anders. Madueke wil op al die podia schitteren en de voorte kenen zijn voor hem zeker niet on gunstig. De Brit is al regelmatig be palend geweest voor PSV en toonde zich een veelbelovend talent, maar wat hij laat zien moet nog bestendi ger worden. ,,Afgelopen weekend had ik zelf minstens twee keer moeten scoren, maar dat liet ik na. Zo blijft er altijd van alles te verbe teren", beaamde hij gisteren. Voor het eerst zat hij naast trainer Roger Schmidt tijdens een perscon ferentie voor een Europese wed strijd. Natuurlijk is FC Kopenhagen geen Europese topploeg, iets wat de trainer zijn gehoor ook graag voor hield. PSV voelt zich overigens al lerminst superieur, maar is ook niet bang. Het is een wedstrijd tegen de degelijke nummer 1 van Denemar ken, die concentratie achterin en fi nesse voorin vereist. En misschien wel de energie van een jonge hond zoals Madueke, die lijkt te starten. Het is een 'gouden regel' dat de spreker tijdens het perspraatje zijn kans krijgt, tenzij Schmidt net nu een keertje zondigt. Madueke: ,,Ik wil altijd negentig Quote van de dag Als er plannen gemaakt worden voor na het WK, dan is hij een heel goede kandidaat' VOETBAL VOETBAL MOTORSPORT TENNIS DONDERDAG 10 MAART 2022 GO VOETBAL Tom Beugelsdijk kan zaterdag te gen Go Ahead Eagles gewoon spelen voor Sparta. De ver dediger liep te gen Vitesse wel iswaar zijn vijfde gele kaart op, maar die prent telt niet omdat dat duel officieel nog niet is afge lopen. Het tref fen werd ge staakt na wan gedrag van het Arnhemse pu bliek, de zes res terende minuten blessuretijd moeten nog uit gespeeld wor den. VOETBAL Rafael van der Vaart is aange steld als inte rim-trainer van de Deense tweedeklasser Esbjerg fB. De oud-international neemt die ver antwoordelijk- heid samen met Michael Kryger. Het duo ver vangt de ontsla gen hoofdtrainer Roland Vrabec, meldt de club. Van der Vaart zal de taken van trainer op zich nemen totdat de club een opvol ger voor Vrabec heeft gevonden. Slot wil een koel Mikos Gouka Belgrado Jens Toornstra op de training in het nu nog stille Partizansta- dion. De middenvelder vervangt vanavond bij Feyenoord de ge schorste Guus Til op het mid denveld. foto box tot box pictures/ YANNICK VERHOEVEN Met PSV is hij nog altijd in de race voor een seizoen met vier prijzen. Aanvaller Noni Madueke leerde de oorbije periode zijn li chaam een stuk beter kennen en is na een paar maanden blessu releed weer klaar voor een hoofdrol. ,,We willen de ko mende weken knallen op alle fronten." Rik Elfrink Eindhoven a (0 - Virgil van Dijk over terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20