De buren zitten er warmpjes bij, maar betaalt zich c Recordhoogte voor E10, Nederlander laat auto steeds vaker staan JOL Walcheren Volt neemt Tweede Kamerlid Gündogan terug in de fractie Partijleider Dassen maakt excuses na gerechtelijke uitspraak Oekraïne: 'Bommen op kinderhospitaal gegooid' Kraamkliniek Marioepol verwoest door Russische luchtaanvallen Het kan je overkomen. In de ene straat zit iemand lekker in zijn nul-op-de-meter huis en in de andere betaal je je suf aan de stookkosten in een 'doortochtwoning'. Conny Does-Blokpoel uit Goes hoort bij de laatste categorie. ,,Het zal erom hangen of we het nog kunnen betalen." Er is wat betreft energieverbruik veel verschil tussen huurhuizen. Hoe gaan de corporaties daarmee om? Benzine was nog nooit zo duur. De adviesprijs voor E10- benzine komt vandaag boven de 2,50 euro. Steeds meer Nederlanders laten de auto staan vanwege deze torenhoge brandstofprijzen, zegt pomphoudersclub Beta. Vandaag stijgen de benzineprijzen bij de tankstations nog verder, al dus UnitedConsumers, een consu mentencollectief dat de benzine prijzen nauwgezet bijhoudt. Direc teur Paul van Selms voorspelt dat de adviesprijs voor Eio-benzine boven de 2,50 euro uitkomt. Automobilisten zijn zich duide lijk rot geschrokken van de stij gende pompprijzen, constateert Ewout Klok, voorzitter van Beta, een vereniging van vierhonderd onafhankelijke uitbaters met 1200 tankstations. Mensen die niet af hankelijk zijn van hun voertuig, la ten de wagen steeds vaker staan. Zakelijk verkeer Het zakelijke verkeer loopt wel door, aldus Klok. ,,Deze automobi listen kunnen de auto niet laten staan en bezitten vaak een tank pas." Dat geldt echter niet voor de rest van zijn clientèle. ,,Velen laten de auto waar mogelijk staan en pak ken vaker de fiets", stelt Klok, die zelf een Shell-tankstation in Hoogeveen runt. Beta kan nog niet zeggen of de prijzen nog verder zullen stijgen: ,,Het is kort dag, we zitten nog mid den in de prijsstijgingen." Duidelijk is dat de stijgende prij zen het gesprek van de dag zijn. ,,Ik hoor veel mensen klagen aan de Het zakelijk verkeer loopt wel door. Dat maakt vaak gebruik van een tankpas pomp dat het de spuigaten uit loopt." De prijsspurt aan de pomp doet Nederlanders in de grensstreek uit wijken naar België en Duitsland. Bij onze zuiderburen kost een liter Euro95 (E10) momenteel rond de 1,95 euro, dat is bijna 55 cent onder de Nederlandse adviesprijs. In Duitsland doet een liter met ge middeld ruim 1,96 euro iets meer. En opvallend: bij onze oosterburen is diesel inmiddels duurder dan ge wone benzine. Bewoners van de grensstreek kie zen eieren voor hun geld. ,,De meeste nummerborden zijn hier geel", zegt een medewerker van tankstation Van Raak in het Belgi sche Ravels, net over de grens bij Tilburg. ,,Er staat hier al dagen een flinke file door de Nederlanders. Het is echt een tankgekte, die niet lijkt op te houden. Maar ook hier stijgen de prijzen dagelijks." Als abonnee heeft u altijd toegang tot de digitale versie van uw krant! »Ga naar krant.pzc.nl Nieuwsmedia Prijs €3,10 C P3 C P8-11 Conny blauw CP4enZEELAND2 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Hoge benzineprijs zet auto stil David Bremmer Rotterdam - Ewout Klok, voorzitter Beta C P4 MrtlHn soort grien' donderdag 10 maart 2022 16°c Weeroverzicht lange termijn: C P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1