'In loondienst ben ik verlost van veel verplichtingen' te doen' €2700 19 Hoeveel verdien je? Verdient Gerard genoeg? die jullie team komt versterken ,,Ik verdien per maand 3400 euro bruto. Netto komt dat neer op 2700 euro. Voor de overuren krijg ik er maandelijks zo'n 700 tot 800 euro bij.'' ,,Ja hoor, ik vind het een goed salaris. Ik heb 26 jaar een eigen bedrijf gehad. Tijdens corona lag toneel en theater op zijn gat en dacht ik: ik ben op leeftijd, ik stop met de eigen bedrijfsvoering." ,,Best leuk, ik was verlost van verplichtingen. Als ondernemer verdiende ik tussen de 8000 en 9000 euro bruto. Dat is meer geld dan ik in loondienst krijg, maar ik moest ook meer dingen doen. Zelf klanten en projecten zoeken, de administratie, de belastingaangifte. Dat hoef ik allemaal niet meer.'' ,,In 2020 ben ik gaan solliciteren. Ik merkte dat er behoefte was aan vakmensen, maar dat werkgevers ook huiverig waren met aannemen. Via via ben ik aan dit bedrijf gekoppeld. Ik heb voor mezelf afge wogen wat ik wilde hebben en kwam uit op 3400 bruto. Ik wilde realistisch zijn. Daarbij krijg ik nu ook pensioen en deel ik mee in de winst.'' ,,Het pensioen. Zij betalen 60 procent en ik 40. Ik kan naar de sportschool en er is een leuk restau rant. Ik krijg een reiskostenvergoeding en ik kan opleidingen volgen.'' „Marktconform. Misschien 100 euro meer of min der. Ik heb altijd een beetje het idee dat mensen pas over salaris praten als ze niet tevreden zijn.'' ,,Ik ben niet geïnteresseerd in wat een ander ver dient. Ik heb goede afspraken gemaakt.'' ,,Ik ben druk bezig met het ontwikkelen van mooie dingen. Met het stijgen van het salaris ben ik niet bezig. Ik houd me bezig met elektronica en iets goed laten klinken. Ik ben een vakfanaat.'' Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 3610 euro bruto. ,,Nou, dat is toch netjes.'' video's maken over camera-instel lingen. Maar er zijn tal van opties: nieuwsbrieven schrijven, foto's delen op Instagram, LinkedIn- posts maken, podcasts opnemen. ,,Door dit soort dingen regelmatig te doen leren mensen je kennen. Erg belangrijk, want als niemand je kent, hoe kunnen ze dan weten dat je bestaat?'' Contentmarketing betekent niet per se vertellen hoe geweldig jij bent ofje bedrijf is. „Borstkloppe rij is helemaal niet nodig. Je hoeft het eigenlijk helemaal niet over je zelf te hebben als je dat niet wilt. Je kunt bij wijze van spreken ook een podcast maken over pretparken. Alleen moet het uiteindelijk wel aansluiten bij je werk.'' 2 Doe iets wat vakgenoten ni'et doen Jezelf presenteren als een autori teit binnen je vakgebied is voor sommige zelfstandigen best lastig. Daar worstelde Meindersma in het begin mee. ,,Ik vond het best eng, zaten mensen wel op mijn blogs te wachten? Ook was ik bang dat lezers mijn woorden tegen me zouden gebruiken. Zo van: jij hebt gezegd dat het zo werkt, dus is het jouw schuld. Dat is ook het gevaar van bloggen: je hebt maar een beperkt aantal woorden, het is altijd wat korter door de bocht.'' Het voordeel is dat je kunt inha ken op de actualiteit. Daar maakt Meindersma dankbaar gebruik van. ,,Ik schreef laatst over juice- channels, roddelaccounts op You- Tube of Instagram. Andere advoca tenkantoren vinden het niet zo'n interessant onderwerp. Nu ben ik de enige die schrijft over de rech ten en plichten van deze kanalen. Als je regelmatig over dingen uit het nieuws schrijft, verwachten mensen je blogs ook. Pas vroeg iemand: 'Waar blijft je stukje? Ik had hier graag wat over gelezen.' 3 Maak er tijd voor Als je de stap hebt geno men om je eigen blog, videokanaal of podcast te begin nen, betekent het niet dat je er direct klanten bij hebt. Mensen moeten je leren kennen en leuk gaan vinden wat je doet. Voor je dat bereikt hebt, ben je zo een hele tijd verder. Hakker: ,,Contentmar- ketingspecialist Joe Pulizzi zegt dat het anderhalfjaar duurt om een publiek op te bouwen. Niets gaat vanzelf in het leven, dus besteed er tijd aan.'' Meindersma is ongeveer twee uur bezig met het schrijven van een blog. ,,Maar met sommige on derwerpen ben ik in een half uur klaar. Ik kies een dag uit waarop ik alle blogs in een keer klaarzet, dat scheelt tijd. Uiteindelijk ben ik maar 10 procent van mijn werk week bezig met mijn blogs.'' 4 Focus niet te veel op het einddoel Het geheim van een goed lopend blog is doorzetten, ook als het niet zo goed loopt als je zou willen, zegt Meindersma. ,,Het scheelt dat ik het spelletje leuk vind. Kijken of het lukt het be oogde effect te bereiken. Ook tof: andere juristen vragen me nu ook mee te kijken met marketing.'' Hakker adviseert om niet te veel te focussen op het doel van je con tent. ,,Een luisteraar van onze pod cast nam laatst contact op. We dachten: leuk, we hebben in ieder geval één enthousiaste luisteraar. Beschouw het binnenhalen van klanten niet als een levensmissie, maar zie het bloggen ofvloggen als iets dat gewoon leuk is om te doen. Misschien verdien je er 100 euro extra mee, misschien volgende maand wel 150 euro. Als je dat kan omarmen, komt het vanzelfgoed met die klanten.'' ik ben die VLOTTE STARTER GO DONDERDAG 10 MAART 2022 Gerard (61) werkt 40 uur in de week. Hij ontwikkelt geluidsapparatuur en -systemen voor bijvoor beeld toneel en theater. c Wat verdien je? c Blij mee? c Hoe was het om weer in dienst te gaan? c Heb je over je salaris onderhandeld? c Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? c Weet je wat je collega's verdienen? c Zou je het willen weten? c Hoe zie jij je toekomst? - Babette Rijkhoff Leeftijd: 61 Aantal jaar werkervaring: 35 Aantal werkzame uren per week: 40 Opleiding: hbo Functie: productontwikkeling Branche: techniek Aantal werknemers: 500+ Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl E Charlotte Meindersma schrijft regelmatig blogs over juridische onderwerpen die in het nieuws zijn. foto marco de swart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 19