WERK 'Contentmarketing kostje niets en is leuk om Dit is de waarde van een goed ochtendritueel China Business Consultant nationale vacaturebank 18 Je brein op het werk Het vinden van nieuwe klanten is als beginnend zelfstandig ondernemer vaak niet makkelijk. Je hebt er nu eenmaal geen enorm reclamebudget voor. Hoe voorkom je dat je een roepende in de woestijn wordt? Wat doet een... aatst vroeg iemand me wat mijn och tendroutine was. Daar moest ik even over nadenken. Ik sta gewoon op, douche en doe kleren aan. Terwijl mijn com puter opstart, eet ik een beschuitje en drink ik koffie. Niks bijzonders. Maar dat is verkeerd, begreep ik. Een goede ochtendroutine maakt je succesvoller, productiever, gezonder, gelukkiger en hart stikke rijk. Tenminste, als je de mensen mag geloven die heel rijk worden van het maken van boeken en vlogs over och tendroutines die je leven zou den veranderen. Ik word al moe als ik eraan denk. Al moet ik zeggen dat ik een poosje heb geflirt met dit idee van een productieve start toen ik zelfstandig onderne mer werd. Als je toch niet op tijd op je werk hoeft te zijn, waarom dan niet de tijd nemen voor de perfecte och tend? Dus begon ik mijn dag met meditatie, kookte haver moutpap, deed yoga, schreef in een dagboek, maakte een dagplanning en schreef mijn jaardoelen op. Ik dronk in stilte buiten koffie met de zon op mijn hoofd, las wat in vakliteratuur en hé, was het ineens middag. Rijk werd ik daar niet van, want aan werken kwam ik niet meer toe. Mijn productief bedoelde ochtendroutine werd uitstelgedrag. Sommige goeroes zeggen daarom dat je juist meteen in de ochtend al een taak moet doen. Je bed opmaken bijvoorbeeld. Dan is dat gedaan, heb je meteen de mindset om meer werk te ver zetten en kom je 's avonds weer in een gespreid bedje. Wat is nou het beste ochtend ritueel? Ik ben er niet achter. Er zijn talloze gewoontes die goed voor jou en je carrière zijn, maar moeten die per se in de ochtend? Kun je 's ochtends echt bepalen hoe je je de rest van de dag voelt of gedraagt? Ik vraag het me af. denk ik wel biedt, is grip. Je doet in elk geval iets om je leven zin te geven of de juiste richting in te duwen, of dat nu koud douchen, een smoothie maken of een buikspierchal- lenge is. Wel zo prettig in een wereld vol grote thema's waar we als individu maar weinig invloed op hebben. harlotte Meindersma begon tien jaar geleden als zelfstandig jurist, maar had in eerste instantie geen idee hoe ze aan klanten kon komen. Budget voor reclame had ze immers niet. ,,Mijn schoonvader raadde me toen het boek Guerilla Marketing aan, van Jay Conrad Levinson. Daarin staat dat je consumenten eerst een sample van je product moet laten zien. Maar ik kon dat moeilijk doen met mijn werk: 'Kijk, hier heb je een stukje juri disch advies.' Het boek bracht Meindersma wel op een ander idee: het schrij ven van een blog om mensen ken nis te laten maken met juridische onderwerpen, op een begrijpelijke en toegankelijke manier. ,,In het 'Deel je kennis over je vak, dan zien mensen dat je er verstand van hebt' begin deed ik maar wat, ik schreef niet vaak genoeg en de teksten hadden geen duidelijke structuur. Ik verdiepte me daarna in het schrijven van een goede blog en kreeg de smaak te pakken.'' Men sen begonnen haar te vinden. In middels heeft ze een goedlopend juridisch bedrijf opgebouwd, Charlotte's Law Fine Prints. Bas Hakker, media- en marke- tingjournalist, verdiept zich al jaren in contentmarketing en ziet dat veel beginnende kleine onder nemers worstelen met het aan trekken van klanten. Daarom schreef hij het boek Jouw content- plan op een bierviltje. ,,Kleine ondernemers hebben geen recla mebudget. Daarnaast hebben de meeste helemaal niets met marke ting, terwijl dat wel onderdeel is van het ondernemerschap. Met dit boek help ik ze een eind op weg.'' Contentmarketing is volgens Hakker een vorm van marketing die goed bij freelancers past. ,,Het kost niets en is ook nog eens leuk om te doen. De basis is het delen van relevante content die aantrek kelijk is voor je doelgroep, met als doel die mensen tot klant maken. Deel je kennis over je vak, dan zien mensen dat je er verstand van hebt en vragen ze je sneller voor een klus of zijn ze eerder geneigd je spullen te kopen.'' Contentmarketing inzetten voor jouw bedrijf? Dit zijn de tips van Hakker en Meindersma. IKies een onderwerp en platform dat bij ■je past Het begint allemaal met het vin den van een niche. Hakker: ,,Neem een bepaald aspect van je werk dat je heel leuk ofinteressant vindt en doe daar iets mee. Pieter Zwart schreef naast zijn werk als free lance journalist stukjes over voet baltactiek. Nu is hij hoofdredac teur van Voetbal International.'' Ben je freelance fotograaf, dan kun je bijvoorbeeld YouTube- Je vindt je nieuwe baan op nationalevacaturebank.nl DONDERDAG 10 MAART 2022 GO Neuropsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Wat een ochtendroutine YUNFEI GU (25) is China Business Consul tant in Arnhem. Wat doe je precies? ,,Ik bemiddel onder meer voor bedrijven die in China een product willen laten maken.'' Waarom is dat belangrijk? ,,Door de taal- en cultuurverschillen kan het voor niet-Chinese bedrijven lastig zijn aan fa brikanten uit te leggen wat ze precies willen.'' In samenwerking met Nationale Vacaturebank Nieuwe klanten trekken als zzp'er SANNE WOLTERS - BAS HAKKER m Lijkt dit je wat? Kijk voor vaca tures op de site van deze krant bij /werkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 18