Zodra de naam DSV valt, knettert het in het debat Komende twee jaar nog open Gezien (90) koopt van haar verjaardagsgeld speelgoed voor het ziekenhuis Adrz 6 Gezien Doedens bij het speelgoed. Op de achtergrond staan John Heijnsdijk van de Vrienden van het Adrz en kinderarts Harry Molendijk. foto cynthia cats GOES Het spoor oversteken in de omgeving van Oostdijk kan straks niet overal meer. ProRail wil twee overgangen sluiten, mede omdat ze die niet veilig genoeg vindt. Michiel Bouwman Oostdijk De overgangen die straks niet meer overgestoken kunnen worden, be vinden zich aan de Noordpoolweg en de Lapdijk. Bij de Eerste Vliet- weg blijft de overgang juist wél be staan, ook al stond die óók op de no minatie om gesloten te worden. Gertjan Joossen van Loonbedrijf Joossen is blij met het besluit om die overweg open te houden. Voor zijn bedrijf is de overweg aan de Eerste Vlietweg een belangrijke. ,,We hebben grond aan beide kan ten van het spoor en moeten heen en weer kunnen rijden tussen schuur en hoofdvestiging. Het al ternatief was om door het dorp te gaan rijden. Dat leek ons direct al niet handig. Ook zou het drie a vier kilometer omrijden betekenen." Joossen betoogt dat de bewuste spoorwegovergang juist wel veilig is, al denkt spoorwegbeheerder ProRail daar anders over. ,,Hij ligt midden in de polder dus je ziet hem goed. Bovendien rijd je er recht op af." Ook Laurens de Bat is blij met de beslissing om de overweg aan de Eerste Vlietweg open te houden. Als boer heeft hij ook aan beide zij den van het spoor grond. Hij rijdt dan ook dagelijks over het spoor, legt hij uit. ,,Een andere boer rijdt er ook dikwijls over. Ook zijn er best veel fietsers en wandelaars die er gebruik van maken." De spoorwegovergangen aan de Lapdijk en Noordpoolweg worden wél opgedoekt. Beide worden vol gens ProRail weinig gebruikt maar de grootste winst zit 'm in de veilig heid, legt woordvoerder Joke van der Cruysen uit. ,,De botskans tus sen trein en (zwaar) wegverkeer wordt verminderd." Wat de Lapdijk betreft, scheelt het ook dat verkeer van en naar Krabbendijke, zoals scholieren uit Oostdijk, niet meer twee keer het spoor hoeven over te steken. Onderdeel van het plan is namelijk om een fietspad aan te leggen dat van de Lapdijk naar de Maagspolderweg leidt. Zo kunnen scholieren 'onderlangs' het spoor fietsen. Daarnaast speelt mee dat het sluiten van de overgangen simpel- We hebben grond aan beide kanten van het spoor. Nu hoeven we niet door het dorp - Loonwerker Gertjan Joossen is blij dat de overgang aan de Eerste Vlietweg wel openblijft weg goedkoper is: storingen zullen zich niet meer voordoen, onder houd is niet meer nodig. „Opheffen heeft een positief effect op de be schikbaarheid van het spoor", zegt Van der Cruysen. Voor het allemaal zover is, zijn we op zijn minst anderhalf tot twee jaar verder. Ook instanties als het Waterschap en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moe ten groen licht geven, en de plan nen moeten verder uitgewerkt worden. Wat moet je nou vragen als je negentig wordt? Gezien Doedens uit Goes wist het wel. 'Geef maar geld', zei ze tegen familie en vrienden. 'Dan koop ik speelgoed voor het ziekenhuis.' En zo ging het ook. Pakweg vier honderd euro haalde Gezien Doedens eind vorig jaar uit de en velopjes, toen ze haar negentigste verjaardag vierde. Speelkleed Van dat geld is allerlei speelgoed gekocht, waaronder een houten speelgarage, keukenspulletjes, een speelkleed en duplo. Gisteren was Gezien Doedens in het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes om dat allemaal te overhan digen. ,,Er wordt al zoveel gedaan voor kinderen in andere landen", zei ze. ,,En dat is goed, hoor! Maar ik vond het ook mooi om een keer iets te doen voor de kinderen dichtbij huis." Nooit ziek Het speelgoed krijgt een plekje op de polikliniek kindergenees kunde. Daar zijn ze er maar wat blij mee. ,,Kinderen zijn vaak toch gespannen als ze hier ko men", zei kinderarts Harry Mo lendijk. ,,Dan helpt het als ze even lekker kunnen spelen." De gulle geefster vertelde dat ze zelf nog nooit ziek is geweest of in het zie kenhuis heeft gelegen. ,,Dat maak je niet vaak mee, hè? Met iemand van negentig!" Kinderarts Harry Molendijk legde uit dat juist de polikliniek een heel mooie plek is om het speelgoed neer te zetten. „Kinde ren liggen minder vaak dan vroe ger op de kinderafdeling, omdat we veel meer thuis doen", ver telde hij. ,,Het gevolg daarvan is dat de poli veel belangrijker is ge worden." Het doel om haar verjaardags- geld aan te besteden, bepaalde Gezien Doedens in samenspraak met de Stichting vrienden Adrz. Die zorgt voor extra voorzienin gen die niet uit het gewone zie kenhuisbudget betaald kunnen worden, zoals knuffels voor kin deren of het opknappen van wachtkamers. - Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK Hondenbelasting, onkruid, schoolzwemmen: allemaal kwam het aan bod bij het Thoolse lijsttrekkersdebat. Maar pas bij het onderwerp 'DSV' werd het (even) écht scherp. Tijdens het verkiezingsdebat in sportcentrum Haestinge kruisten de acht Thoolse lijsttrekkers maan dagavond de degens met elkaar. Bij onderwerpen zoals de hondenbe lasting leverde dat een aardige dis cussie op. Maar écht scherp werd het pas bij het gevoelige onderwerp 'DSV', de distributiereus die een paar jaar geleden een groot gebouw bij Tholen neerzette. Het was Jan Heshofdie de lont in het kruitvat stak. Niet geheel toe vallig: zijn partij PvdA/GroenLinks diende samen met Algemeen Be lang Tholen een klacht in bij de Eu ropese Commissie omdat zij vin den dat DSV onrechtmatig bevoor deeld is bij de komst naar het Thoolse bedrijventerrein. Heshof zei vóór uitbreiding van industrie terreinen te zijn, maar dan wél naar 'eigen behoefte'. Simpel gezegd: al leen als Thoolse bedrijven er baat bij hebben. ,,We zitten absoluut niet te wachten op het soort gebou wen van DSV die de polder ver krachten en ontsieren." Een zichtbaar geïrriteerde Frank Hommel (VVD) liet dat niet over zijn kant gaan. Hoewel hij met de We moeten bedrijven terreinen maken voor onze eigen bedrijven - Han van 't Hof, lijsttrekker ABT pet van lijsttrekker aanwezig was, kon hij het niet laten om als wet houder te reageren. ,,Alle gebou wen die er staan, voldoen aan de re delijke eisen van de welstand. In die optiek zijn de gebouwen mooi. Ver der kun je er van vinden wat je vindt." Hommel wees er op dat de komst van DSV ook veel werkgele- genheid met zich mee had ge bracht, wat volgens hem bij andere gegadigden niet het geval was ge weest. ,,Je wilt niet weten hoeveel bedrijven wij geweigerd hebben. En vraag maar eens na bij DSV hoe veel mensen er werken. Honder den!" Arbeidsmigranten Onbedoeld, maar symbolisch ge noeg, zat Han van 't Hof naast Hes hof, en recht tegenover Hommel. De ABT-voorman wierp tegen dat er veel arbeidsmigranten bij DSV zouden werken. ,,En maar een handjevol mensen uit de regio. Een paar maanden nadat het bedrijf binnengehaald werd, werd ons pro- bleem om arbeidsmigranten te huisvesten aan de gemeenteraad voorgelegd. Dan heb je ergens iets gemist. Zo stapel je problemen. We moeten bedrijventerreinen maken voor onze eigen bedrijven en dat is het." Tijdens de avond viel verder op dat de partijen het niet eens raken over de hondenbelasting (direct of stapsgewijs afschaffen), en dat het voor de SGP bespreekbaar is om chemische bestrijdingsmiddelen (beperkt) te gebruiken. Peter Hoek: ,,Zolang dat wettelijk is toestaan, is het bespreekbaar om aan de nood rem te trekken." Daarin stond de grootste partij van Tholen alleen. - Michiel Bouwman WOENSDAG 9 MAART 2022 BE NS sluit overgangen op spoor KidKrafl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51