JONG IN HEINKENSZAND Nog steeds op zoek naar klassenfoto 9 Verliefd: ja, op Amy van As Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Kris Rottier (13) uit Heinkenszand. „Inderdaad, vorig jaar was ik kin derburgemeester van de gemeente Borsele. Dat was gaaf! Niet nor maal. Ik vond het geweldig om met de politie mee te gaan. Zij hebben me meegenomen naar het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp en daarna hebben we een ijsje gegeten. Maar de herden kingen op Baarland vond ik zeker zo bijzonder. Die twee ervaringen staan wel op een gedeelde eerste plaats. Ik heb er echt van genoten en hoop dat het voor de nieuwe kinderburgemeester net zo leuk wordt als ik het vond." ,,Ja, ik woon in Heinkenszand en ik vind het hier wel gezellig. Ik ken veel mensen en we zijn veel bui ten, op het voetbalveld of op het oude schoolplein. De ene keer spreek ik af met vrienden om te gaan voetballen en de andere keer zijn ze er al en schuif ik aan." Je vertelde dat voetbal je hobby is. Heb je het dan over een potje voetballen op het schoolplein of speel je ook wedstrijden? ,,Dat laatste. Die wedstrijden zijn op zaterdag en ik trainde door de week altijd drie keer, maar nu ik in Goes op school zit nog maar twee keer per week, anders heb ik niet genoeg tijd voor mijn huiswerk. Tenminste, dat vinden mijn ou ders. Ik denk daar zelf iets anders over." ,,Nee, helemaal niet. Ik ben keeper! Dus ik probeer natuurlijk altijd het aantal doelpunten van de te genstander op nul te houden. Als dat lukt, ben ik echt heel blij. Ik wil mezelf continu verbeteren, want ik hoop ooit een droom waar te maken: prof worden bij Liver pool of Feyenoord." ,,In Zeeland. Honderd procent ze ker. Door de zee heb je hier altijd frisse lucht. Ik ben trouwens geen enorme fan van het strand. Ik vind het op zich wel leuk, maar als je in de zee gaat, heb je het daarna ijs koud en zit je helemaal onder het zand. Maar ik vind het echt fijn om in Zeeland te wonen, de mensen zijn hier vriendelijk en het is lek ker rustig." ,,Tja, dat is een goeie vraag. Prof keeper worden is misschien wel heel ver gezocht, maar als dat niet lukt word ik architect of car toonist. Ik vind het leuk om ka mers in te richten en ik teken ook graag. En mocht het toch lukken om profvoetballer te worden, ach, dan verdien ik vast genoeg voor twee huizen, dus kan ik toch een beetje in Zeeland blijven wonen." Lezers helpen lezers Na het het vorige boek van Chris Verhage over de Reu- zenhoek, een buurtschap bij Zaamslag, komt er een tweede boek van zijn hand. Jarenlang werkte Verhage op de gerefor meerde school die tot 2012 in het buurtschap stond. Daar pikte hij vele verhalen op die hij gaat bundelen tot een nieuw boek. ,,Het boek zal hoofd zakelijk gaan over de geschiedenis van de school zelf", vertelt hij. „Tijdens het honderdjarig bestaan van de school zat ik in de commis sie. Toen heb ik vele verhalen en informatie opgevangen. Zo zullen er vele klassenfoto's en verhalen over oud-leerlingen en leerkrach ten te zien en te lezen zijn. In ok tober verwacht ik het uit te bren- gen." Maar tussen alle opgevan gen informatie en spulletjes miste er nog iets: een klassenfoto van de klas van meester Overbeeke uit 1962-1963. Via een oproep in deze krant hoopte Verhage aan de foto te komen. ,,Via oproepjes heb ik veel foto's gekregen, onder andere van schoolreisjes. Helaas zat de klassenfoto er nog niet bij. Die zou ik er graag nog aan toe willen voe gen." Het eerste boek was een dikke pil: ruim 300 bladzijdes. Volgens Verhage wordt dit boek minstens zo dik. De school kent namelijk een lange geschiedenis. ,,De school heeft er 122 jaar ge staan. Een van de leukere verhalen vind ik zelf het verhaal van juf frouw Los. Zij solliciteerde in 1920 voor de functie van onderwijzeres, maar het bestuur vond dat toen nog niks voor een vrouw. Maar het aanbod van mannen was niet zo groot. Toen de directeur en het be- stuur de voordelen er toch van in zagen, werd ze aangenomen. Uit eindelijk bleef ze de rest van haar werkzame leven in het onderwijs van Zaamslag werken." GO WOENSDAG 9 MAART 2022 Kris Rottier Geboren: 8 maart 2009 Woonplaats: Heinkenszand Woont met: vader Jacco (49), moeder Magda (43) en broertje Niels (10) Huisdieren: vissen in de vijver en de katten Saartje en Ko- bus School: brugklas mavo/havo op het Ostrea in Goes Hobby's: tekenen, gitaar spe len, voetbal Bijbaantje: nee 'Ik hoop ooit prof te worden bij Liverpool of Feyenoord' Veel mensen kennen jouw naam omdat je kinderburgemeester bent geweest. Vertel eens, hoe was dat? Rachel van Westen Heinkenszand Je was kinderburgemeester van de gemeente Borsele. Hoe is het om daar te wonen? Kris Rottier tussen zijn verzameling voetballen. foto johan van der heijden Scoor je vaak? Dat is een mooie droom. Waar wil je gaan wonen? Hoe ga je dat combineren met een carrière bij Liverpool? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Chris Verhage zoekt een foto van de klas van meester Overbeeke uit 1962-1963 van de school in Reuzenhoek. Chris Verhage maakt een boek over de school in de Reuzenhoek, bij Zaamslag. foto frank peters - Koen Florusse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41