m Metaal en techniek staken voor betere cao Rechtszaak moord Biggekerke via livestream 2 Het voelde af en toe meer als winter dan als lente dankzij de schrale wind, maar deze week wordt het dan écht lenteweer. De lentekriebels steken de kop op en dat was te zien op terrassen, in het tuincentrum en op de volkstuin. Rond de zestig werk nemers van Zeeuwse bedrijven in de me taal en techniek sta ken morgen voor een betere cao. Vanwege de coronapandemie rijden ze door een staakstraat waar ze zich digitaal kunnen registreren. FNV Metaal, CNV Vak mensen en De Unie houden morgen op nieuw een 24-uurssta- king in Zeeland. In Middelburg verzame len de stakers zich vanaf 09.00 uur op het parkeerterrein van voetbalclub FC Dau- wendaele aan de Kruit- molenlaan. Ze zijn werkzaam bij tal van metaal- en tech- niekbedrijven in de provincie, zoals Equans, Croon Wolter Dros, Spie, TMS, De Feyter, Cegelec, Hoornaerts Machinefabriek, Alamo Group Middelburg en Euro-Mit Staal. Al maanden Werkgevers en werk nemersorganisaties on derhandelen al maan den over een cao-ak koord. Tot nu toe zon der resultaat. Er waren eerder enkele stakin gen, onder meer in Ter- neuzen. Het geduld raakt op, zegt Jan Meeder, regio bestuurder van FNV Metaal: ,,Er is nog steeds geen zicht op een ak koord. Werkgevers ko men niet met een ver beterd voorstel. Hun voorstel is een loons verhoging van 1,4 pro cent. Dat is belachelijk weinig gezien de prijs stijgingen." Jongeren De vakbonden eisen een loonsverhoging van 5 procent. Daar naast vragen ze een eer lijke beloning voor jon geren, vrouwen en uit zendkrachten, als ook betere regelingen voor flexkrachten en oudere werknemers. Grootste De cao Metaal en Tech niek is met bijna 320.000 werknemers in de sector en bijna 28.000 werkgevers de grootste cao in de marktsector. De cao bestrijkt tech nische installatiebe drijven, metaalbewer- kingsbedrijven, isola tiebedrijven, carrosse- riebedrijven en de goud- en zilvernijver heid. De huidige cao liep op 1 oktober vorig jaar af. PZC.NL Positieve testen stabiel ECHT VOORJAARSWEER Oneens Nieuwe stelling: Drugspand in woonwijk gesloten Ondine van der Vleuten Vlissingen Shumee Jasperse en Merijn Do- misse uit Middelburg zijn recht streeks uit school een terrasje gaan pakken op het Bellamypark in Vlis singen. ,,Met zo'n zonnetje heb ik gelijk een beter humeur", lacht Me rijn. ,,Je gaat ook eerder naar buiten, een rondje wandelen of fietsen." Shumee: ,,Ik word vrolijker wakker als ik het zonnetje door mijn raam zie!" De vriendinnen zitten lekker in de kussentjes genesteld op het terras van Marcus. ,,Leuke tent, je kunt hier Marokkaanse thee drin ken en ze hebben geweldige tos ti's", prijst Merijn vanachter haar zonnebril. Op de Bakkersdorplaan in Vlis singen staat Rens de Rijke over pot jes met aarde gebogen. De vogels fluiten, in de voortuin staan de nar cissen op uitkomen. In het kasje achter het huis is de temperatuur, met dank aan de zon die er pal op staat, zomers. ,,In deze tijd moet je beginnen met zaaien", zegt de volkstuinier, terwijl hij tomaten- zaadjes in de aarde duwt. In het kasje staan al potten met kapucij ners en tuinbonen. ,,In de keuken staan al diverse soorten sla. Het huis staat weer vol!" Sopje Dolfijn, de kimkieler van Ger en Gerrie 't Hoen, dobbert op het wa ter in de jachthaven van VVW Schelde. Ger is even gaan kijken of er nog achterstallig onderhoud is, voordat de boot weer het water op kan. De felle lentezon maakt in ie der geval duidelijk dat er nodig ge- poetst moet worden. ,,Maar er zit nog geen water in de leidingen. Daar wacht ik op", zegt de Vlissin- ger met een blik op het dek. Wie net begint met tuinieren of maar voor een paar plantjes plek heeft, koopt gewoon kant-en-klaar plantgoed bij Intratuin in Koude- kerke. Willeke Verschuur van de af deling buitengroen vult de tafel met voorgetrokken veldsla, zomer- In deze tijd moet je beginnen met zaaien prei, broccoli, bloemkool, rodekool en spitskool aan. ,,Die moet nog wel even in de koude bak of een kasje", waarschuwt ze. Ook de eerste to matenplanten zijn al binnen. ,,Zo- dra het er staat, beginnen de men sen te kopen. Als het zonnetje komt, krijgen onze klanten de len tekriebels." Monica den Engelsman uit Goes staat achter een winkelwagen met bakkruudjes en saxifraga te dubben voor de wand met zaden. Ook zij is aangestoken door het lenteweer. ,,Ik wil groente zaaien in onze schuur. Die heeft een glazen dak, dus eigenlijk is het een kas. Ik dacht, laat ik het ook eens proberen." Anja Mink bekijkt in de Vlis- singse Vondellaan een stalenkaart met kleuren voor haar markiezen. Lekker uit de wind is de tempera- ^-V n* GS" SQ ■nMl tuur aangenaam. De wilg is uitgelo pen, op tafel staat een mandje nar- BIGGEKERKE Van den D. wordt ervan verdacht dat hij Henk Cijsouw vorig jaar in september met een mes neerstak en het daarna gemunt had op één van Cijsouws dochters, met wie hij in scheiding lag. De vrouw vluchtte het huis van haar ouders in en sloot zich op in de badkamer. Het overlij den van Cijsouw zorgde voor een schok in de Walcherse tuinwereld. Tijdens een tussentijdse zitting in de Middelburgse rechtbank gaf Van den D. aan dat hij veel spijt heeft van wat er is gebeurd ,,Ik heb er veel verdriet en berouw over'', zei hij geëmotioneerd. De rechtszaak is maandag vanaf 9.00 uur online te volgen. De recht bank geeft daarmee gehoor aan de wens van de nabestaanden om de zitting op afstand te kunnen vol gen. Aanmelden voor de livestream kan via: bezoekers.zwb@recht- spraak.nl. Het is verboden beeld- en geluidsopnames te maken van de livestream. WOENSDAG 9 MAART 2022 PC wrnrn. Een staking in de metaalsector, vorige maand in Dordrecht. foto jeffrey groeneweg MIDDELBURG - Frank Balkenende H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang voor een nieuwe reces sie (1301 reacties) MIDDELBURG Het aantal posi tieve testen in verpleeghuizen verandert nau welijks. Afgelo pen week waren het er in heel de provincie 59, drie meer dan in de voorgaande week. De meeste besmet tingen waren in Goes (18) en Middelburg (12). Alleen in de ge meente Sluis werd geen en kele verpleeg huisbewoner po sitief getest. De cijfers komen van de zorgorga nisaties Allévo, Cederhof, Ce- drah, Cleijen- borch, Eiland- zorg, Schutse Zorg Tholen, SVRZ, Ter Weel, WVO Zorg, ZorgSaam en Zorgstroom. Eens Dagelijkse boodschappen worden onbetaalbaar VOGELWAARDE In een huis in Vo gelwaarde zijn bijna 150 hen nepplanten zijn gevonden. De Hulster burge meester Jan Frans Mulder sluit het pand voor drie maan den. In het huis aan de Wilhelmi- nastraat, midden in het dorp, vond de politie de 148 hennep planten. De slui ting valt onder het Damocles- beleid, dat het voor gemeenten mogelijk maakt om drugsover last en onveilige situaties aan te pakken. Als er meer dan twintig hennepplanten worden aange troffen, wordt een pand geslo ten. De sluiting gaat in op 15 maart. Lentezon maakt - Rens de Rijke, volkstuinier K' Willeke Verschuur van Intra- tuin bij de afdeling voorgetrok ken groenten. fotos ondine van der VLEUTEN De rechtszaak tegen de 36-ja- rige Arie van den D., verdacht van de moord op de 67-jarige Henk Cijsouw uit Biggekerke, is volgende week via een livestream-verbinding te volgen. - Eldridge Pentury Rechtbanktekening van Arie van den D. beeld nicole van den hout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34