Eenhoorn staat symbool voor magie en hoop Angela Voor het eerst rol Maria in The Passion .fm 26 MUZIEK ARTIESTENCOLLECTIEF TREEDT VOOR HET EERST OP Een pluche eenhoorn. Eentje zoals er op bijna elke meisjeskamer wereldwijd te vinden is: wit met roze en hier en daar een glimmertje en glittertje. Het laat zich makkelijk raden waarom kinderen juist zo gek zijn op dit sprookjesfiguur: hij staat voor magie, voor hoop, voor dromen die uitko men. En sinds maandag voor mij ook voor de tv- inzameling Samen in actie voor Oekraïne, als sym bool dat een klein gebaar écht een wereld van ver schil kan betekenen. Er valt van alles te zeggen over die tv-avond. Dat Chantal Janzen de boel strak leidde. Dat Rob Kemps nu hij zijn stemvolume on der controle heeft misschien wel de grootste troef is van SBS en dat ze hem als de wiedeweerga een pro gramma zonder BN'ers maar mét gewone mensen moeten geven. Dat het zo fijn was dat de organisatie Wendy van Dijk toch maar niet naar de Pools-Oek- raïense grens had gestuurd, maar gewoon lekker met lege flessen liet rennen in Bodegraven. Zag ik nou een plaaglichtje in de ogen van Chantal en co- host Jeroen Pauw, elke keer als ze zo'n filmpje aan kondigden met de woorden 'Wendy is erbij'? Ook bewees het uitdijende leger van BN'ers op één dag eindelijk zijn nut. Van Martien Meiland tot Bridget Maasland die gezien haar muts kennelijk ook bang was dat ze onverwacht naar Polen moest - ze belden wat af. Tenminste, zolang Dionne Stax of Britt Dekker niet nét een microfoon onder hun neus duwden voor een quote en ze de gulle gever pardoes in de wacht moesten zetten. Doen bovenstaande observaties recht aan de tv-actie? Nee, natuurlijk. Het goede doel heiligt alle middelen. Een huiveringwekkend relaas van Tineke Ceelen van Vluchtelingenwerk over ongekende vluchtelingenstromen en vieze wc's in Poolse op vangcentra is niet genoeg. Als mensen alleen maar geld willen doneren als ze Natasja Froger aan de te lefoon krijgen, dan geven we ze Natasja Froger, toch? Al met al leverde het bij elkaar een schitterend bedrag op van ruim 106 miljoen euro. Wie had dat gedacht van een land dat een paar weken terug nog tot op het bot verdeeld was over QR-codes en co ronavaccinaties? Maar het beeld van de avond dat het meest be klijft, is die ene pluche eenhoorn, symbool van ma gie en hoop, in handen van een gevlucht Oekraïens meisje. Gekoesterd als een schat, gevonden in een berg vuilniszakken vol door goedwillende burgers verzamelde hulpgoederen. Wie weet, misschien had een meisje in Nederland haar lievelingsknuffel wel bewust afgestaan als troost voor een leeftijdsge nootje ver weg, maar toch zo dichtbij. Het fragment was gemaakt en meegebracht door Noortje Deutekom van het Jeugdjournaal. Het had haar geraakt, het raakte mij. Zo iets futiels, zo'n groot verschil. Het verwarmt je hart, maar het roept ook onverbiddelijk die ene rotvraag op: is het ge noeg? Quote van de dag Hij is nog altijd mijn mentor Moord Pim in een boek S10 stijgt bij bookmaker Ze maken samen muziek en een heleboel plezier, maar The Streamers zijn een jaar na hun oprichting meer dan zomaar een gelegenheidsband. De leden helpen elkaar verder. ,,Als dit een voetbalteam was, stonden we stijf bovenaan in de eredivisie.'' ind april staan Suzan Freek twee avonden in Ziggo Dome, een zaal die al hun voorgaande loca ties ontstijgt. Waar het voor hen nog onbekend en span nend is, heeft Guus Meeuwis al tien tallen keren tegenover een vol sta dion gestaan. ,,Wat doe je dan, dan vraag je Guus om advies'', zegt Freek, terwijl hij deze ochtend in het Olympisch Stadion een meter of 10 van de Brabantse zanger af staat. ,,Dat dat gewoon kan, is ook het leuke van The Streamers.'' In een nog leeg stadion in Amster dam kondigt de gelegenheidsband van zeventien Nederlandse topar tiesten deze dag een nieuwe show aan (zie kader), de vijfde in het be staan van de band die Guus Meeu- De gemene deler? Ze hebben allemaal humor en zijn ook sociaal wis en Kraantje Pappie een jaar gele den samen begonnen. Na optredens (zonder publiek) in Carré, Paleis Noordeinde, De Kuip en de Winter Efteling zijn The Streamers een be grip geworden, maar ook een seri euze tak in de carrière van de deel nemende zangers en zangeressen. Zingen en lol maken Het gaat verder dan een paar keer per jaar met elkaar zingen en lol maken. ,,Ik leer veel nieuwe dingen van an deren voor mijn eigen optredens'', zegt Rolf Sanchez (30). ,,In vergelij king met Thomas Acda of Guus Meeuwis zit ik echt nog in de begin fase van mijn loopbaan. In een jaar tijd zijn we als groep echt heel hecht geworden. Guus helpt Suzan Freek bij hun Ziggo Dome-show, en Paul de Munnik neemt een nummer op met Meau (gastartiest in de Win ter Efteling, red.), er ontstaan bij The Omroep KRO-NCRV wil met de 'krachtige rol' de kijker in spireren. Maria Magdalena wordt tegenwoordig erkend als 'eerste onder de discipelen', maar haar rol is honderden ja ren onderbelicht gebleven. 'Maria Magdalena is één van de volgelingen van Jezus en ont wikkelt een nauwe vriend- schappelijke band met hem en de andere discipelen. Opval lend aan Maria Magdalena is dat zij volgens de verhalen haar halve leven voor gek is versle ten, maar door Jezus in een leidende posi tie wordt gezet en na zijn dood de boodschap zal brengen: 'Alles komt goed!'', schrijft de omroep in een persbericht. Kim-Lian van der Meij noemt het 'erg bijzon der' Maria Magdalena nu wel wordt meegenomen in het paasverhaal. ,,Ik voel me ver eerd om als eerste actrice in de geschiedenis van The Passion, haar gestalte te gaan geven", zegt de actrice en presen tatrice. ,,Maria Magdalena is eeuwenlang weggecij ferd, onterecht ge brandmerkt als prostituee, of zelfs verbannen uit de verhalen, maar haar impact was groot. Met de rol van Maria Magda- lena hoop ik kijkers te inspireren." The Passion vindt op 14 april in Doetinchem plaats. - Marlies van Leeuwen WOENSDAG 9 MAART 2022 PC -Dat zegt actrice en zangeres Joke Bruijs over haar ex-man Gerard Cox in het programma Volle Zalen. De twee zijn al jaren geen stel meer, maar werken nog samen en zijn nog altijd bevriend. Oud-zenderbaas Paul van der Lugt van 3FM schrijft een boek over 6 mei 2002, de dag dat politi cus Pim Fortuyn werd doodge schoten bij de studio van 3FM in Hilversum. In De Laatste Dag reconstrueert hij de dag door de ogen van dj's en medewerkers. MUZIEK De Nederlandse songfestivalin zending van S10 wordt steeds meer omarmd door de book makers. Het liedje De Diepte is binnen vijf da gen tien plekken gestegen en staat nu op de tiende plaats. The Streamers deden iets in een tijd waarin niks kon: 'Dat schept een band' Denise de Koning Alexander van Eenennaam - Frank Lammers, acteur Voor het eerst krijgt het Bij belse personage Maria Magdalena een rol in het paasverhaal van The Pas sion. Kim-Lian van der Meij zal deze extra vrouwelijke hoofdrol voor haar rekening nemen. BOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26