LEES HET ALLEMAAL OP autoweek.nl/elektrisch-ruden c Hoofdtrainer Grim en td Mathijsen weggestuurd bij club in degradatienood 24 De raad van commissarissen van Willem II heeft ongenadig hard ingegrepen door de twee sportieve kopstukken (trainer Fred Grim en technisch directeur Joris Mathijsen) aan de kant te zetten. Het was gistermiddag een tamelijk surrealistisch beeld. De tweede ver dieping van het Koning Willem II Stadion (een horecagedeelte) zat bomvol sjiek geklede Tilburgse stu denten, die onder het genot van een hapje en een drankje een kennis makingsbijeenkomst met bedrij ven hadden. Op het moment dat zij aan hun derde gang begonnen, slalomde Martin van Geel - tegen een achter grondgeluid van vrolijk geroeze moes en klinkende wijnglazen - tussen de tafels door. Zonder te merken dat een enkele voetbalgeïn- teresseerde student verbaasd op keek door zijn aanwezigheid, beende de algemeen directeur van Willem II door de ruimte. Op zoek naar een rustige plek om zijn ver haal te doen aan het plukje journa listen dat zich had verzameld. ,,Een inktzwarte dag in de historie van Willem II. En dat is een understate ment. Pijnlijk, dramatisch", zuchtte hij, toen hij eenmaal was neerge ploft op een bank in een lege sky- box. Saillant (en onbedoeld) detail: Van Geel had plaatsgenomen onder een oude foto van Mathijsen, in diens tijd als speler van de Tricolo res. Terug naar zaterdag, kort na de 0-0 tegen Heerenveen. Nadat Wil lem II een week eerder met een 1-0 nederlaag bij FC Groningen was begonnen aan een levensbelang rijke serie van drie duels, voelde de remise tegen de Friezen als een zware nederlaag. Een wedstrijd die gewonnen móést worden, werd dat niet. Al snel sijpelden er geruchten door over een razendsnel ontslag van Grim. Die bleken niet te klop pen, maar wel werd duidelijk dat er op zeer korte termijn crisisoverleg zou plaatsvinden. De vijfkoppige raad van commissarissen maakte zich al maanden ernstige zorgen, maar greep lang niet in. Nu was de maat vol, vond in ieder geval een deel van de rvc. Zij mengden zich de laatste tijd steeds nadrukkelijker in de discus sie over de sportieve teloorgang, mede omdat duidelijk was dat Ma- thijsen vertrouwen had (en bleef houden) in de door hem aange stelde Grim. Na een online rvc-bij- eenkomst op zondagavond werd maandag de knoop doorgehakt: de trainer moest het veld ruimen. Om dat Mathijsen achter Grim bleef staan en niet van plan was om hem te slachtofferen, was het ook voor hem einde oefening. En dus was Van Geel het enige overgebleven kopstuk dat gisteren tekst en uitleg kon geven. Grim en Mathijsen waren 's ochtends nog verschenen op de club, waar zij het slechte nieuws te horen kregen van rvc-voorzitter Jan van der Laak en rvc-lid Meindert van Duijvenbode. De (inmiddels ex-)trainer stond erop om de spelersgroep toe te spre ken, Van der Laak nam ook kort het woord, waarna Grim vertrok en as sistent-trainer Denny Landzaat de training leidde. Gelijkwaardige basis Mathijsen en Van Geel werkten als statutair directeurs op gelijkwaar dige basis, waardoor laatstge noemde geen zeggenschap had over eerstgenoemde. De besluit vorming ligt bij de rvc, benadrukt Van Geel. ,,Pas in de eindfase heb ik gehoord welke kant het op ging. En ik moet ook heel eerlijk zeggen: ik ben blij dat ik de beslissing over een clubicoon als Joris niet heb hoeven nemen. Maar ik snap het wel, dat heb ik ook tegen de rvc gezegd. Voor het tweede jaar op rij gaat het héél moeizaam, terwijl dat gezien de omstandigheden en middelen niet zou hoeven." Dat Grim moest vertrekken, be grijpt Van Geel eveneens. „Willem II is een rustige club die lang geduld heeft met, en vertrouwen houdt in, de mensen die er werken. Maar een reeks zoals wij nu meemaken, heb ik in 45 jaar voetballerij nog niet meegemaakt. Dan komt iedere club in brand te staan, zelfs Willem II." WOENSDAG 9 MAART 2022 GO Bijltjesdag bij Willem II Dolf van Aert Tilburg Fred Grim werd gisteren ont slagen. FOTO PRO SHOTS Ah ■eet ALLES OVER ELEKTRISCH RIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24