Marian begon een bruidsboetiek in de garage c Pleisters, dekens, babyvoeding, zeep en luiers gaan donderdag op weg 6 Het bedrijfsleven en inwoners van de gemeente Hulst dragen Oekraïne een warm hart toe. De gisteren gestarte inzamelactie voor hulpgoederen loopt als een trein. Sophie Stockman Kloosterzande Bij het inzamelpunt in het depot van Braumarkt aan de Hulsterweg in Kloosterzande is het maandag al vroeg een komen en gaan van men sen die spulletjes doneren. ,,Dit overtreft mijn stoutste verwachtin gen", zegt Karin Janse. Samen met Timothy van Damme is ze druk doende de ingebrachte goederen uit te pakken en zo goed mogelijk te sorteren. Beiden zijn werkzaam bij mouterij The Swaen in Klooster- zande. Dit bedrijf heeft voor de ac tie de handen ineengeslagen met transportbedrijf Tieleman (Kloos terzande), hoefijzerfabriek Kerck- haert (Vogelwaarde) de Plus Mang- nus-supermarkt (Kapellebrug), on dernemer Ivo Mattheeuws en Sint Paul in Sint Jansteen. Deze onder nemingen leveren zelf onder meer graan, werkschoenen, handschoe nen, wanten, mondkapjes en water aan Oekraïense vluchtelingen. Ze benaderen verder alle bedrij ven in de buurt voor een bijdrage. Door middel van flyers en aankon diging in de media hebben ze ook particulieren opgeroepen om goe deren naar het inzamelpunt te brengen. Op de noodkreet 'Wij hebben ook jouw hulp nodig' werd al snel veel gereageerd. ,,Toen we hier vanmorgen om 9.00 uur aan kwamen stonden er al tassen met spulletjes voor de loods", gaat Ti mothy van Damme verder. ,,Nau- welijks een uurtje later kwam het aanleveren goed op gang. Je ziet ge woon dat de mensen zeer begaan zijn met het lot van de Oekraïners." EHBO-dozen ,,Er is nood aan essentiële beno digdheden als dekens, slaapzakken, powerbanks, ingeblikt voedsel, camping-kookstellen, warme kle ding hygiënische artikelen, luiers en camouflagekleding. Soms moe ten we weleens 'nee' verkopen, zo als voor speelgoed en onbruikbare of beschadigde artikelen. Allemaal goed bedoeld natuurlijk, maar hulpgoederen hebben prioriteit." Minouche den Doelder uit Lams- waarde parkeert haar auto bij de loods en levert een big shopper met verzorgingsproducten aan. ,,Dit is nog niet alles", zegt ze. ,,Er liggen nog wat pakken pampers in de kof ferbak. Er komen morgen ook nog EHBO-dozen bij." Annemieke Tie- leman uit Kloosterzande is eerst met haar moeder gaan shoppen. ,,Pleisters, babyvoeding, zeep, lui ers. Ze keken maar raar op in de winkel toen we aan het inslaan wa ren. Het had meer weg van hamste ren." Karin en Timothy hebben inmid- Ze keken maar raar op in de winkel toen we aan het inslaan waren. Het had meer weg van hamsteren dels al flink wat grote dozen met ge sorteerde spulletjes afgeplakt en opgestapeld. Karin: ,,Ik schrijfin het Engels op de doos wat erin zit. Daar help je de hulpposten dan weer mee. De voorraad blankets (dekens) en clothing (kleding) loopt al aardig op. Er zijn wel enkele sorteerdozen nog niet zo goed gevuld." Ze wijst daarbij op powerbanks voor het op laden van mobiele telefoons en hand- of zaklampen. Pools-Oekraïense grens Karin en Timothy hebben nauwe lijks tijd om een babbeltje te ma ken. De aanvoer blijft maar door gaan. Ook vandaag en morgen kun nen nog goederen aangeleverd wor den. Donderdag vertrekt een truck van Tieleman met de voorraad naar de Pools-Oekraïense grens. ,,Als ik zie wat er vandaag al binnengeko men is en met hopelijk nog twee drukke dagen, zal het best eens een vrachtwagen met oplegger kunnen worden", schat Timothy in. 'Samen in actie voor Oekraïne' komt inmiddels op meer plaatsen van de grond. Donderdag is er een inzamelpunt voor kleding, slaap zakken, houdbaar voedsel en medi cijnen aan de Molenstraat 103 in Clinge. Deze spullen worden dan vrijdag vanuit Sint Jansteen rich ting Oekraïne gebracht. Tot een paar weken geleden was die garage nog gewoon een garage. Met auto's en een werkbank. Die heb ben inmiddels plaatsgemaakt voor een heuse bruidsboetiek met tien tallen jurken, sluiers, oorbellen en andere accessoires. Marians man, zoon en oudste dochter hebben er niet zoveel mee, maar voor haar en drie andere dochters voelt het als een snoepwinkel aan huis. Marian volgde een cursus tot cou peuse. Ze verstelde tientallen kle dingstukken en ontdekte dat ze het liefste werkt met 'mooie' stoffen zoals zijde, tule, satijn en kant. Die laatste is haar favoriet. Ze kwam op het idee om zelf een bruidsboetiek te beginnen. Ze koopt de jurken nu nog in en past ze naar wens aan, maar op termijn wil ze ze ook graag zelf gaan ontwerpen. Bedrijf aan huis Tussen het idee voor een bruids boetiek en de opening zat een maand ofnegen. In coronatijd bleek het niet gemakkelijk om op te star ten. De meeste huwelijken konden niet doorgaan en ook trouwbeur- zen werden geannuleerd. Maar af gelopen zomer was het dan zover. Marian en twee van haar dochters reisden afnaar een beurs in Düssel- dorf en keken daar hun ogen uit. ,,Je weet niet wat je ziet. Ik was blij dat de meiden erbij wa- 4 s li I ren, want er was zo ont- zettend veel te zien. Er zijn best wat boetieks uit Zeeland verdwenen We wisten toen helemaal zeker dat we de plannen wilden doorzetten." Omdat ze thuis meer dan genoeg ruimte heeft, koos Marian voor een bedrijf aan huis. ,,Ik werk op af spraak, dus ik kan mijn eigen tijd indelen. Bruiden kunnen hier ook 's avonds of op zaterdag terecht." De eerste klant van de familie Dekker heeft k zich al gemeld. En dat was niet eens iemand uit het dorp. Marian: „Er zijn de laatste jaren best wel wat boe tieks uit Zeeland verdwenen. Hier in de omgeving kun je alleen nog terecht in Oost-Souburg, Kapelle en Krabbendijke." Nu er weer brui loften gehouden kunnen worden, hoopt Marian dat toekomstige brui den ook haar weten te vinden. Amour Omdat Marian haar boetiek niet al leen runt, kiest ze voor de naam Amour, het Franse woord voor liefde. ,,Omdat de winkel uit liefde geboren is." De stijl laat zich niet gemakkelijk omschrijven. Van 'prinsessenjurk' tot een strakker ex emplaar. Met glitters of juist ge woon een effen witte. En zit de jurk te strak bij de billen of heb je juist wat ruimte bij de cups? Marian maakt ze op maat. DINSDAG 8 MAART 2022 VL Hulst zamelt in voor Oekraïne In Kloosterzande worden spullen ingezameld voor Oekraïne. Donderdag gaat alles weg en tot die tijd zijn Timothy van Damme en Karin Janse druk met het sorteren van de vele spullen die binnenkomen. foto anne hana - Annemieke Tieleman GRIJPSKERKE Zelf trouwde Marian Dekker in 'gewoon wit'. Dat ze een passie voor bruidsjurken heeft, ont dekte ze pas later. Midden in co- ronatijd begon ze een bruids boetiek, in haar garage in Grijps- kerke. Marian Dekker - Wendy de Jong voor video zie pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53