Marian begon een bruidsboetiek in de garage l 7 c Ontwikkelaar Jan Riemens: 'Mijn moeder bracht me op dit pad' Wat doen we met de oude meestoof? Dertig jaar geleden was het al een discussie in Wilhelminadorp. Nu krijgt het gebouw eindelijk een bestemming. Aan het begin van de jaren 90 dreigde de meestoof te worden ge sloopt. Het gebouw was toen eigen dom van Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder, maar die wilde er vanaf. Allerlei opties om sloop te voorkomen, passeerden de revue. Het vestigen van een landbouw museum in het pand bleek veel te duur. Even werd zelfs overwogen om het gebouw te verplaatsen naar de Hollandse Hoeve in Goes. Het was tenslotte al eens eerder steen voor steen afgebroken en verplaatst, want de meestoof stond oorspron kelijk in Middelburg, waar hij rond 1790 is gebouwd. In de jaren 90 kwam ook het idee om er woningen in te huisvesten al eens voorbij. Horecamagnaat In 2004 leek de uit Zeeland afkom stige horecamagnaat Won Yip de reddende engel te worden. Het ge bouw, waar in het verleden de ge oogste meekrap werd verwerkt tot rode verfstof, kwam in zijn handen. Eerst overwoog hij er te gaan wo nen, maar later besloot hij er een woonzorgcomplex van te maken. Toch is het niet Won Yip die het pand momenteel laat verbouwen, maar ontwikkelaar Jan Riemens. ,,Mijn moeder woont in 's-Heer Hendrikskinderen en zag het wel zitten om er te gaan wonen'', legt die laatste uit. ,,Ze was de eerste die zich inschreef toen het plan van Won Yip naar buiten kwam, maar uiteindelijk is dat verzand. Nou woon ik net als Won Yip in Amster- Tot een paar weken geleden was die garage nog gewoon een garage. Met auto's en een werkbank. Die heb ben inmiddels plaatsgemaakt voor een heuse bruidsboetiek met tien tallen jurken, sluiers, oorbellen en andere accessoires. Marians man, zoon en oudste dochter hebben er niet zoveel mee, maar voor haar en drie andere dochters voelt het als een snoepwinkel aan huis. Marian volgde een cursus tot cou peuse. Ze verstelde tientallen kle dingstukken en ontdekte dat ze het liefste werkt met 'mooie' stoffen zoals zijde, tule, satijn en kant. Die laatste is haar favoriet. Ze kwam op het idee om zelf een bruidsboetiek te beginnen. Ze koopt de jurken nu nog in en past ze naar wens aan, maar op termijn wil ze ze ook graag zelf gaan ontwerpen. Bedrijf aan huis Tussen het idee voor een bruids boetiek en de opening zat een maand of negen. In coronatijd bleek het niet gemakkelijk om op te star ten. De meeste huwelijken konden niet doorgaan en ook trouwbeur- zen werden geannuleerd. Maar af gelopen zomer was het dan zover. Marian en twee van haar dochters reisden afnaar een beurs in Düssel- dorf en keken daar hun ogen uit. ,,Je weet niet wat j e ziet. Ik was blij dat de meiden erbij wa- it 1- ren, want er was zo ont- lUe^aSw zettend veel te zien. Er zijn best wat boetieks uit Zeeland verdwenen We wisten toen helemaal zeker dat we de plannen wilden doorzetten." Omdat ze thuis meer dan genoeg ruimte heeft, koos Marian voor een bedrijf aan huis. ,,Ik werk op af spraak, dus ik kan mijn eigen tijd indelen. Bruiden kunnen hier ook 's avonds of op zaterdag terecht." De eerste klant van de familie Dekker heeft zich al gemeld. En dat was niet eens iemand uit het dorp. Marian: „Er zijn de laatste jaren best wel wat boe tieks uit Zeeland verdwenen. Hier in de omgeving kun je alleen nog terecht in Oost-Souburg, Kapelle en Krabbendijke." Nu er weer brui loften gehouden kunnen worden, hoopt Marian dat toekomstige brui den ook haar weten te vinden. Amour Omdat Marian haar boetiek niet al leen runt, kiest ze voor de naam Amour, het Franse woord voor liefde. ,,Omdat de winkel uit liefde geboren is." De stijl laat zich niet gemakkelijk omschrijven. Van 'prinsessenjurk' tot een strakker ex emplaar. Met glitters of juist ge woon een effen witte. En zit de jurk te strak bij de billen of heb je juist wat ruimte bij de cups? Marian maakt ze op maat. en de bovenwoningen een balkon. De houten draagconstructie wordt zoveel mogelijk behouden en blijft zelfs goeddeels zichtbaar. Op die manier moet het gebouw zijn ka rakteristieke sfeer behouden. Eerste sleutel Vorige week is het startschot voor de bouw gegeven. Riemens' moe der kreeg symbolisch alvast de eer ste sleutel overhandigd, want zij is nog altijd van plan om straks in de verbouwde meestoof te gaan wo nen. De ontwikkelaar richt zich op doelgroep 50plus, dus nadrukkelijk ook nog op vitale mensen. Voor wie het nodig heeft, zal er echter zorg beschikbaar zijn. ,,Ook leggen we domotica aan'', zegt Riemens. ,,Val- detectie, bijvoorbeeld. Maar als ie mand dat nog niet nodig heeft of niet wil, hoeft het niet te worden gebruikt. Maar het is er wel.'' Aan de achterzijde van het ge bouw komt een paviljoen waar de toekomstige bewoners een bak kof fie kunnen drinken of een verjaar dag kunnen vieren. ,,Die wordt heel open van karakter, dus met veel glas'', zegt Riemens. ,,Zo kun je als bewoner altijd zien of er al mensen zitten, wat wellicht uitnodigend werkt om ook een bakje koffie te gaan drinken. Dat kan het gemeen schapsgevoel versterken.'' Bij het gebouw komen ook twee gastenka mers. Riemens denkt verder dat het terrein aan de voorzijde van de oude meestoof zich kan ontwikke len tot een centraal dorpsplein. ,,Daar zou je bijvoorbeeld tijdens koningsdag iets kunnen doen, maar iets als een boerenmarkt kan ook. Maar uiteindelijk gaat de vereni ging van eigenaren daar straks na tuurlijk zelf over.'' dam, dus ik heb hem gevraagd of ik het project kon overnemen. 'Ga het maar doen', zei hij.'' Riemens knapt met zijn Ceintu- rion Ontwikkelings Maatschappij vaker historische en authentieke panden op, om ze op die manier te bewaren voor het nageslacht. Meestal in Amsterdam, maar nu voor de eerste keer ook in zijn ge boorteprovincie. Riemens is gebo ren in Vlissingen en groeide op in Koudekerke. In de oude meestoof, gelegen aan het kanaal Goes-Goese Sas, maakt hij zeventien woningen, waar straks prijzen variërend van 537.000 tot 783.000 euro voor moe ten worden betaald. De beneden woningen krijgen allemaal een tuin Aan de voorzijde van het gebouw zou je een boerenmarkt kunnen houden BE DINSDAG 8 MAART 2022 Huizen in oude meestoof Rob Paardekam Wilhelminadorp GRIJPSKERKE Zelf trouwde Marian Dekker in 'gewoon wit'. Dat ze een passie voor bruidsjurken heeft, ont dekte ze pas later. Midden in co- ronatijd begon ze een bruids boetiek, in haar garage in Grijps- kerke. - Marian Dekker - Wendy de Jong voor video zie pzc.nl/video Impressie van hoe de oude meestoof er straks uitziet. Inzetje: De houten draagconstructie blijft goeddeels zichtbaar. foto's ceinturion - Jan Riemens, ontwikkelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 52